Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

11
11

cestovanie, knihy, dobrodružstvo, gurmánske zážitky

D. B. napísal recenziu

29.06.2022 22:32

Na základe recenzie v časopise som čakala som od knihy viac .... skôr psychologické rozobratie vzťahu, ktorý po dlhých rokoch manželstva začal upadať, nakoniec to bolo len oddychové letné čítanie :), no pár tipov na zamyslenie tam nájde každý, kto žije v dlhodobom vzťahu

Čítať viac

12
12

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️ Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Ema @somcitatel napísala recenziu

29.06.2022 21:18

Zoznam prianí sa ku mne dostal snáď v najvhodnejšom čase (po maturite a pred prijímačkami), keď som potrebovala prísť na úplne iné myšlienky a oddýchnuť si.
Sára, hlavná hrdinka, bola obyčajné 18 ročné dievča, ktoré bolo bezhlavo zaľúbené do bratovho najlepšieho kamaráta Adama. Na jej príbehu by naozaj nebolo nič zvláštne, keby to nebolo poňaté s toľkou emóciou.
Veľmi som si užívala momenty medzi Sárou a Adamom, pretože tie boli pocitmi doslova nabité. Vtedy som sa chvíľu smiala, potom plakala a v istom momente aj oboje naraz.
Na začiatku som nevedela, čo čakať, keďže som bola zmätená z Adama a potom aj z jednej ďalšej postavy, ale nakoniec všetko dopadlo tak, ako som si priala (až na jednu vec na konci, ktorú ale oceňujem, pretože aj to patrí k životu).
V skratke Zoznam prianí zachytáva úryvok zo života stredoškoláčky a všetky krásy, ale aj patálie, ktoré tento vek obnáša.
Mne dala kniha viac, než som dúfala a v mnohých veciach, ktoré autorka do deja vložila, som sa našla. Verím, že sa aj vám podarí nájsť v Sárinom príbehu kúsok seba

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Mlčanie je zlato; kto dokáže mlčať sám so sebou, príde na všeličo, ticho presiakne pod pokožku, upokojí srdce, stlmí nepokoj, naplní izbu, v ktorej sa nachádzaš, naplní celý dom, kým vonku uháňa život ako bežec, pretekárske auto, pes, ktorý naháňa vlastný chvost, no nikdy ho nedobehne. Ale ticho je, žiaľ, ostýchavé, vo veľkých davoch dlho neobstojí a zaraz sa vytratí. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson