Odporúčame

 

Vyberá Jana Šlinská

Anasoft litera je slovenská literárna cena. Udeľuje sa raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo alebo za preklad pôvodného prozaického diela autorov, ktorí sú primárne občanmi Slovenskej republiky a ich prózy sú knižne vydané v predchádzajúcom kalendárnom roku.

Akciové tituly  

Rieka zabudnutia - Cchaj  Ťün
Ušetríte 0,40 €
  • Cchaj Ťün
-2 %
16,59 €

Obľúbeného gymnaziálneho profesora Šena Minga ktosi nemilosrdne zavraždí krátko po tom, čo na streche školy našli mŕtvu jeho študentku. Vyšetrovania sa ujme policajný inšpektor Chuang Chaj; prípad je však zastretý množstvom záhad a pri každom pokuse o... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

7

Knižku som si kúpila na základe veľmi dobrých recenzií a veľmi zaujímavej anotácie. Čítala som pred ňou Pýchu a Predsudok od Jane Austen a obdobie 18.storočia v Anglicku mi učarovalo. Pravdepodobne aj tým, že som pred ňou čítala toto dielo nevyhla som sa v duchu porovnávaniu a podpísalo sa to na mojich dojmoch a tejto recenzií.
Knižku určite hodnotím kladne, na to, že je to autorkina prvotina to bolo fantastické, zhltla som ju za jeden večer a čítala do pol 3 ráno. Knižka určite splnila účel pre ktorý som si ju objednávala a kúpu neľutujem - vypla som hlavu, oddýchla som si a moja ženská dušička pookriala ale! Ale bolo tam pár rušivých faktorov, ktoré trošku znížili dojmy z nej. Správanie niektorých postáv mi prišlo až moc uvoľnené, pripomínajúcu túto dobu a nie 18.storočie (sex, odovzdanie svojho panenstva pred svadbou ale z lásky, tajomné vytratenie z domu nie 1x). Myslím si podľa toho čo som už čítala pred touto knižkou, že ženy si v danom období šanovali česť ako nič iné. Tu sa teda s tým až také drahoty nerobili. Neviem, nesedelo mi to tu. Taktiež ma miestami rušil až moc rýchly dej, všetko sa akosi veľmi rýchlo vyriešilo čakala by som, že sa tu autorka pohrá s niektorými časťami viac. Detektívna časť bola dobrá, bavila ma a koniec i vrah ma prekvapili. Túto časť určite hodnotím kladne.
Knižka sa mi napriek nejakému tomu ale určite páčila a dúfam, že autorka bude písať ďalej a prečítam si od nej aj niečo ďalšie. Ak hľadáte ženský historický román pre potešenie duše a oddýchnutie hlavy určite odporúčam. Ak však hľadáte ďalšiu Jane Austen tu by som trošku zbystrila a asi pohľadala ďalej od klasickej literatúry sa trošku vzdiaľujeme. Knihu určite ale odporúčam na to, že je to autorkina prvotina to bolo skvelé a verím, že sa ešte v budúcnosti máme na čo tešiť.
Všetkým prajem krásne čítanie a autorky veľa šťastia pri písaní ďalších diel.

Čítaj viac

8
8

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.”

Lujza S. napísala recenziu

18.10.2021 07:10

4. časť legendárnej ságy o zaklínačovi sa so mnou ťahala celý týždeň, nechytila ma rovno od začiatku ako predošlé knihy. Napriek spomalenejšiemu rozbehu na začiatku sa to pomaly ale isto rozbehlo a udiali sa dosť nečakané udalosti, ktoré sa dúfam vysvetlia v ďalších knihách, ako napríklad: Kam zmizla Yennefer potom, ako sa v Aretuze na stretnutí čarodejov odohral boj?
Ako je možné, že mocný Vilgefortz vyhral súboj s Geraltom, no napriek tomu sa po ňom zľahla zem akoby bol práve on ten porazený?
Politické napätie a situácia sa vo svete hrotí, vladári sú po pár nelogických rozhodnutiach nútení vybrať si, či budú provinciou alebo minulosťou rozdupanou nilfgaardskymi koňmi.
Zhrnutie: prišiel čas opovrhnutia, všetky moje milované postavy sú na rôznych miestach, zranené buď na tele alebo na duši. Nastal poriadny chaos, a som zvedavá, ako s ním bude nakladať pán Sapkowski v ďalších knihách.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka