Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

Halloween, pre niekoho deň ako každý iný, pre iných je to zas sviatok, ktorý si radi užijú v spoločnosti hororových filmov, seriálov a hlavne kníh! :-) Pripravte sa, pretože náš výber obsahuje tipy na halloweenske knižky, pri ktorých sa budete báť. Okrem klasík a noviniek objavíte v našom výbere aj pár kníh z kategórie young adult hororovej literatúry.

Akciové tituly  

Posledná kniha - Darina Hamarová
Ušetríte 5,90 €
  • Darina Hamarová
-54 %
5,00 €

Nádherný príbeh Charlotte de Grièse odohrávajúci sa na pozadí búrlivých a dramatických udalostí vo Francúzsku na sklonku 18. a začiatku 19. storočia. Historický román plný vášne, lásky, priateľstva a zrady, ktorý vás prevedie tými najtmavšími... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

4

Autor v knihe poukazuje na problematiku, ktorú v iných publikáciách venujúcich sa staroslovanskému náboženstvu buď nenájdete alebo nie je príliš akcentovaná - písomné zmienky o Perunovi pochádzajú iba z Kyjevskej Rusi. Autor podáva erudovanú analýzu postavy staroslovanského hromovládcu, pričom sa dotýka nielen podobných mytologických postáv z ostatných mytológií, ale využíva aj lingvistiku a zmienky z folklóru. Hoci je primárnym cieľom Perun, nie je to iba o ňom. Autor rekonštruuje aj postavu chtonického božstva (Velesa), božstva plodnosti a úrody (snáď Jarilo či Jarovít) a kult bohyne matky Zeme (Mokoša či Živa). Rozhodne všetkým odporúčam.

Čítaj viac

9

Prvú časť - Strácam sa v tebe - som čítala už dávno, takže bolo pekné vrátiť sa aj k osudu Nell a Coltona. Teraz čítame o Becce a Jasonovi. Obaja mali v živote niečo, s čím si pomohli, keď ich osud zviedol dokopy. Alebo by sa mali vlastne za to poďakovať práve Nell.
Páčilo sa mi preniesť sa opäť do veku sladkých šestnásť a prežívať niečo ako tínedžer. Prvá láska a bozky a milovanie. Bolo to veľmi milé. Veľmi pekne napísané. Nebolo to nijako divoké, alebo tak. Boli tam nejaké detaily, ktoré mi trochu nesedeli, ale inak to bolo veľmi fajn. Väčšina knihy sa odohrávala časovo s prvou časťou, ale zvyšok bol nový a videli sme tu prepletený aj osud Nell a Colta.
Ako aj v bežnom živote, stretávame sa tu aj s niečím smutným, aj s niečím radostným a prekvapivým. Bolo to zaujímavé a veľmi sa mi páčil vzťah, ktorý medzi sebou hlavné postavy mali. Vlastne to bola prvá a osudová láska. Krásne. Opäť sa mi potvrdili kvality tejto autorky.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green