Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Môj knihomoľský plán je stierací zoznam 50 kníh, ktoré sme v Martinuse vybrali po náročných diskusiách. :-) Tento výber síce spájajú dobré príbehy, zvolené knižky sú však dosť odlišné, aby predstavovali zaujímavú výzvu a rozširovanie obzorov aj pre tých najväčších knihomoľov.

Akciové tituly

Stvorení pre hrdinstvo - Christopher McDougall
Ušetríte 8,00 €
  • Christopher McDougall
-54%
6,90 €

Vo svojom diele Stvorení pre beh, ktoré sa stalo bežeckou bibliou pre milióny fanúšikov, Christopher Dougall oslnivo priblížil bežecké schopnosti ľudí, no fascinácia ľudským telom ho neopúšťa ani v ďalšej knihe Stvorení pre hrdinstvo... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

2
2

Som hrdá mamina, cukrárka, knihomoľka. Milujem pečenie, zbožňujem knihy :)

Lucia Hricová napísala recenziu

21.02.2020 21:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha bola úžasná, fakt som sa do nej začítala a za pár hodín som ju mala hotovú. Páčilo sa mi prelínanie deja z prítomnosti do minulosti. Vysvetľovalo to vzniknutú situáciu hlavnej postavy. Ku koncu knihy ma to však rušilo, lebo prítomný dej bol natoľko pútavý, že som dej z minulosti rýchlo prečítala a konečne znova sa objavila kapitola z prítomnosti. Trošku mätúci popis ale tak som to pociťovala. Štipka romantiky to trošku okorenila a bol tam happy end takže ja som veľmi spokojna :)

Čítaj viac

2
2

Som hrdá mamina, cukrárka, knihomoľka. Milujem pečenie, zbožňujem knihy :)

Lucia Hricová napísala recenziu

21.02.2020 21:19

Príbeh je písaný očami malého chlapca, ktorý prežil vojnu. Dodalo to trošku iný pohľad na tú dobu, keďže veľa kníh je písaných skôr z pohľadu dospelých. Či už židov alebo Nemcov. Kniha sa mi páčila, je ľahko písaná, pútavá a zhltla som ju za pár hodín.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Knihy sú pre ľudí tým, čím sú krídla pre vtákov.“

John Ruskin