Vyberá Jana Šlinská

Pre všetkých knihomoľov a knihomoľky tu máme výber rôznych diárov na rok 2021. Je najvyšší čas zaplniť ich prázdne stránky :)

Akciové tituly

Rozumnejšie, rýchlejšie, lepšie - Charles Duhigg
Ušetríte 8,90 €
-60 %
6,00 €

Charles Duhigg, rovnako ako v Sile zvyku, spája najnovšie vedecké výskumy, hĺbkovú investigatívu a komplexné príbehy do jasnejších, ľudskejších úvah o tom, ako dospieť k produktivite. Závažnú spoločenskú diskusiu sa mu podarilo postaviť ... Čítať viac 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

4
4

Milujem knihy, milujem čítať, milujem ten pocit keď ma kniha vtiahne do deja a som tam, žijem tam a prežívam všetko so všetkými postavami a milujem ten pocit keď to po prečítaní vo mne ešte rezonuje a potrebujem nejaký čas na spracovanie všetkého - toto je pre mňa merítko dobrej knihy. Vždy mám nejakú poruke, či už fyzicky, v telefóne ako e-knihu alebo audio a chytám mierne panické stavy keď sa zmenšuje moja kôpka neprečítaných kníh, musím ju vždy dopĺňať ????

Zuzana Szemanová napísala recenziu

25.01.2021 23:26

Sériu Sedem sestier čítam postupne po knihách tak ako vychádzajú a je to neuveriteľné "čítava" sága. Zbožňujem spôsob písania tejto autorky. Používa pekný, jemný slovník, má neuveriteľne naštudované ( pokiaľ viem, tak všetky osobne navštívené ) miesta o ktorých píše, dejiny, spôsob života ľudí v danom čase resp. mieste kde sa príbeh odohráva, dokáže krásne prelínať minulosť a súčasnosť a jej príbehy dokážu vyvolať celú zmes emócií tak, že zabúdate na okolitý svet.
Čo sa týka tejto knihy, nemohla som dať tentokrát päť hviezdičiek pretože by to nebolo spravodlivé voči predchádzajúcim. Príbeh zo súčasnosti ma bavil viac ako ten z minulosti aj keď mám pocit, že záver bol trochu urýchlený, dalo sa tam dať viac priestoru, času a lásky na rozvinutie príbehu zo súčasnosti.
Postava Lucie z minulosti resp.jej povaha mi celkom nesadli aj keď chápem a oceňujem, že bola autentická. Naopak bavila ma postava jej mamy, ktorá bola jej úplným opakom.
Ale napriek negatívam, umenie tejto autorky spočíva v tom, že vás vtiahne do prostredia, ktoré dokáže opísať tak ako keby ste tam priamo boli.
A veľmi sa teším na ďalšiu sestru a ďalšie knihy od Lucindy.

Čítaj viac

3
3

Mariana Harbutova napísala recenziu

25.01.2021 22:53

Tak toto bola riadna emocionálna nálož. Potrebovala som ju vstrebávať postupne, aj preto som ju čítala vyše týždňa. Ale poviem vám, po tých hrôzostrašných skutočných príbehoch o holokauste, utečencoch a ich strastiplných osudoch, či po predposlednej knihe od Moniky - Hviezda nad arabským peklom, som si len sťažka dokázala predstaviť, že môže byť niečo viac kruté a zároveň dychberúce aj v dobrom zmysle slova. A Monika ma nešetrila. Naservírovala mi tornádo, ktoré ma rozmetalo. Doslova, viacnásobne. Neexistuje, aby sa jej novinka Nedotknuteľný nedotkla srdca každého čitateľa, ktorý s ňou príde do kontaktu. Aj samotnej duše, aj jej drobných častí, o ktorých sme možno ani nevedeli, že ich máme. Tento príbeh vo mne vyvolal neskutočný hnev, ale aj obrovskú hrdosť. Hanbila som sa za ľudské bytosti, čo všetko dokážu napáchať, ešte k tomu sebe navzájom, no som hrdá na Moniku, že vie pospájať také trpké čiastočky, ťažké osudy a vymodelovať z nich niečo úžasné, priam magické. Narovinu, medzi nami, ja by som to nedala. Uvedomila som si, že hoci Monika pre mňa neprestane byť obrovským vzorom, takéto príbehy by som nevedela dať na papier. Viem, že Monika má precízne naštudované množstvo materiálu, z ktorého čerpala, a ja by som túto fázu, zaoberať sa tým najhorším, čoho je človek schopný, nezvládla bez ujmy. Na to treba žalúdok a... obrovitánsku lásku.? Presné tú v sebe Monika má a z jej kníh je to neskutočne cítiť. Príbeh chudobného Ráhula a naivnej dobrosrdečnej Julije, a to šialene krásne prepojenie ich osudov, ma dostalo na lopatky. Úprimne, desím sa toho, z čoho Monika vyskladá ďalší príbeh, ale viem, že si to budem chcieť prečítať medzi prvými a som presvedčená, že to bude pecka. Hoci pri umeleckej honosnosti, ktorá sála z jej rukopisu, sa mi skôr žiada hovoriť o hodnotnom diele, výnimočnom zážitku a pripomienke, že láska a osud sú mnohokrát to jediné, čo máme všetci spoločné, aj keď každý s tým zdanlivo naloží inak. A karma dokáže nakopať zadok fakt každému. Vedela by som o príbehu napísať viac, no nechcem spoilerovať. Ak ste už čítali niečo od tohto talentovaného stvorenia, dostanete ešte viac, než očakávate. Ak ste ešte nemali česť a trúfate si, lebo minimálne niektoré jej diela nie sú pre slabé povahy, užite si to, aj keď v tomto prípade je to trpkosladké želanie. No výstižné. Pre mňa je Monika charizmatická bytosť s veľkým srdcom ? a jej knihy to len potvrdzujú. Ďakujem, Monička, že si nás poctila a podelila sa s nami o ďalší kúsok zo svojho talentu. Narábaš s ním unikátne a pre mňa si nádherný zjav, od ktorého sa chcem inšpirovať. Tak ako nemá človek nikdy strácať nádej, prosím, Ty nikdy neprestaň tvoriť, lebo tým dávaš nádej nám smrteľníkom, že aj trpký príbeh môže skončiť šťastne.

Vždy keď čítam nejakú dobrú knihu je mi smutno keď som na konci, že sa už nebudem môcť podielať na príbehu a citiť s hlavnými hrdinami...
A každá dobrá kniha, zanecháva vo mne stopu ???????????? či už pozitívnu, alebo negatívnu...
Ale keď Vás kniha dojme k slzám ???? je to jednoducho dôkaz, že je napísaná ?
Neviem, kde Monika na tieto námety chodi, ale všetky jej romány vedia tak dokonale chytiť za ?.
Mám od nej prečítané všetky knihy a každá zanechala vo mne hlboký dojem...
Aj túto knihu VŠETKÝM môžem jedine ODPORUČIŤ ????????????

Ráhul, chudobný mladík z indického veľkomesta, sa živí čistením verejných toaliet a príležitostným okrádaním turistov. Každý deň prežije tak, akoby mal byť jeho posledným. Niet sa čomu čudovať, je príslušníkom najnižšej spoločenskej vrstvy nedotknuteľných. Svoj bezútešný život sa rozhodne dobrovoľne ukončiť. V osudnú noc sa však stretne so starým mudrcom, ktorý mu poradí, aby si napravil karmu. Až potom sa mu môže začať dariť. Mladík radu prijme, rozhodne sa odčiniť všetky chyby posledných dní a dať si novú šancu. Najväčšou výzvou zostáva vrátenie ukradnutého mobilného telefónu očarujúcej žene, ktorú ani nepozná. Ráhul sa púšťa na dobrodružnú cestu, na ktorej ho čaká veľa prekvapení a skúšok.

To, či sa hlavnému hrdinovi podarí vrátiť telefón neznámej cudzinke, ktorá ho od prvého okamihu opantala, a ako ho cesta do neznámych krajín zmení, sa dozviete v romanticko- tragickom príbehu o stratách, bezhlavej odvahe, bezodnej nádeji a čírej láske...?

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia