Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Akciové tituly

Útek z Auschwitzu - Joel C. Rosenberg
Ušetríte 4,40 €
  • Joel C. Rosenberg
-30%
10,50 €

Väčšina Európy je v rukách nacistov a Hitler začína uskutočňovať svoje „posledné riešenie“, keď systematicky a neľútostne vyvražďuje najmä židov, ale aj odbojárov a vojnových zajatcov v koncentračných táboroch. Už počas jednej z prvých... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2017.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

4

Máte chuť na knihu plnú protirečení? Chcete stráviť hodiny svojho drahocenného času nad kolážou daromného mudrovania? Bažíte po nepoctivej literatúre (či skôr jej vzdialenej napodobenine)? Potrebujete naletieť? Zívať? Bohovať? Preskakovať strany? Topiť sa v balaste a redundancii? Vziať na milosť Paula Coelha (ktorý má aspoň sofistikovanejšiu stratégiu)? Ak ste na položené otázky odpovedali kladne, v tom prípade je Šlabikár šťastia pre vás ako stvorený.

Čítaj viac

8

Illuminae - Amie Kaufman
Práve čítam
Illuminae

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasťou mňa.

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

28.01.2020 21:24

"Harper má ... a stejně jako skutečného člověka ji její nemoc nedefinuje - je to jen něco, čemu musí čelit v každodenním živote."

Hlavná hrdinka Harper má naozaj neľahký osud, ktorý sa ešte viac zamotá, keď je zhodou náhod prenesená do zakliatej magickej ríše princa Rhena. Čo sa stalo s kráľovskou rodinou a prečo na začarovanom hrade žije len princ so svojím veliteľom kráľovskej gardy? Kto rozkázal uzavrieť hranice? A ako je možné, že každý sa bojí jedinej ženy s menom Lilith?
Všetci si myslíme, že príbeh Krásky a zvieraťa dobre poznáme, ale autorka nám ukazuje opak. Vytvorila nový svet, novú kliatbu, nový kolobeh, nové zviera a hrdinku, ktorá nám je bližšia, než si na prvý pohľad myslíme. Ach, a zabudla som, vytvorila aj nový koniec...

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Okrem človeka neexistuje na svete úžasnejšia vec ako kniha.“

Charles Kingsley