Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Matematika lásky - Hannah Fry
Ušetríte 6,90 €
  • Hannah Fry
-63 %
4,00 €

Láska je presne tak ako väčšina nášho života plná rôznych vzorcov. Či už ide o počet sexuálnych partnerov alebo o to, komu napíšeme na internetovej zoznamke, tieto vzorce nám život obracajú hore nohami ako láska samotná... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

9

Je to taký mix filmov Step up, Mean Girls a Save the last dance (a podobných filmov by sa našlo určite viac) a hneď na začiatok musím povedať, že príbeh bol plný klišé. Hlavná hrdinka sa vyrovnáva so stratou najbližšej osoby a stratí pri tom svoj hlas. Čo je trochu problém, keďže práve nastupuje na Dukovu akadémiu a jej hlavný odbor je spev.

Máme tu teda novú školu, najlepšieho kamaráta gaya, super mega talentovaného krásneho dokonalého chalana a aj dve populárne zlé dievčatá, ktoré si hlavnú hrdinku zoberú na mušku.

Ale...ono to funguje! Minimálne na mňa. Nielenže ma kniha vytrhla z čitateľskej krízy a prečítala som ju v priebehu jedného dňa, ona vo mne vyvolala neskutočné emócie. Buď som sa pri čítaní usmievala ako slniečko alebo som sa rozčuľovala nad nespravodlivosťou, ktorá sa hlavnej hrdinke diala.

Autorka do príbehu zakomponovala aj ťažšie témy ako je hľadanie samej seba, strata blízkeho, psychické problémy, porucha príjmu potravy, šikana, či vysoké očakávania. Navyše ma ešte aj dokázala prekvapiť a to sa považujem za dosť ostrieľanú čitateľku, ktorú už neprekvapí takmer žiadny zvrat a už vôbec nie v romanticky ladenej knihe.

Aby ste ma nepochopili zle - dej je predvídateľný. Je to také feel-good čítanie z prostredia showbiznisu na spôsob vyššie spomenutých filmov. Treba sa teda nastaviť na to, že už od začiatku budete vedieť, ako kniha skončí. Avšak vďaka jednej veci sa autorke podarilo vyviesť ma z miery a ja som bola nenormálne dojatá. To bol pre mňa zároveň aj
bod zlomu, pri ktorom som si uvedomila, že som sa do knihy totálne zamilovala...

Čítaj viac

9

Kniha Dokonalé prekvapenie sa navonok tvári ako humorná oddychovka, no v skutočnosti sa v nej ukrýva viacvrstvový príbeh, ktorý preniká do samotnej podstaty manželstva. Autorka si v ňom posvieti na partnerské, rodinné, medziľudské či pracovné vzťahy, a aj na to, aká tenká je hranica medzi pravdou a lžou.

Napriek tomu, že sa príbeh venuje vážnej téme, nechýba v ňom ani (pre Kinsellu veľmi charakteristický) humor, pri ktorom sa vám môže stať, že občas vybuchnete smiechom. Akurát je tu jej typického humoru trošku pomenej oproti jej predchádzajúcim knihám a namiesto toho je tu viac bizarností a vážnych, miestami až smutných situácií a ja som sa teda musela nastaviť na trochu iný príbeh, než aký som očakávala. Po počiatočnom rozčarovaní, sa mi však podarilo naladiť sa na tón príbehu a zvyšok knihy som si už užívala.

Dosť sa mi páči, ako autorka dokáže pracovať so svojimi postavami. Sú totiž veľmi dobre vykreslené a nechýbajú im ani originálne črty. Ich myslenie, činy či zvládanie ťažkých alebo "mierne" bizarných situácií vykreslila veľmi plasticky, a to tak, že som si ich dokázala predstaviť aj v reálnom živote. Navyše má svojský a veľmi príjemný štýl písania, ktorý ja môžem :). Takže v konečnom dôsledku to bola veľmi dobrá kniha, len do nej treba ísť s tým (v prípade, že autorkinu tvorbu už poznáte), že je to trošku niečo iné, než na čo ste už od autorky zvyknutí.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia