Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

14
14

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová napísala recenziu

07.07.2022 15:58

„Život znamená neustálu prirodzenú a spontánnu zmenu. Nestavajte sa jej na odpor – odpor vedie iba k smútku. Dovoľte realite byť realitou. Nechajte veci prirodzene plynúť vpred tak, ako sa im páči."

Tak vraví Lao-c' a britská psychoterapeutka Julia Samuelová túto myšlienku rozvíja na pozadí rozhovorov so svojimi pacientmi. V každej etape života na nás vyskočí niečo, s čím sa musíme popasovať a pochopiť sami seba, aby sme sa mohli pohnúť ďalej. Niekedy to zvládneme lepšie, inokedy by sa možno hodila nejaká nápoveda, aby sme sa nemotali v bludnom kruhu či skúšali metódou pokus – omyl vykorčuľovať z mínového poľa plného prekážok.

Práve takouto nápovedou je kniha Všetko sa raz pominie. Samuelová v nej definuje 5 kľúčových životných aspektov (rodina, láska, práca, zdravie, identita) a citlivo a pútavo píše o svojich pacientoch, čeliacich ťažkým obdobiam v práci, zažívajúcich problémy v láske, vzťahoch a v rodine, hľadajúcich vlastnú identitu či riešiacich otázky zdravia a vážnych chorôb v rodine. Každé posedenie a 8 pilierov, ktoré na základe rôznych výskumov a pozorovania z praxe zhrnula, môže byť inšpiráciou, podnetom na zamyslenie, ako pochopiť seba a svojich blízkych, užitočnou praktickou pomôckou, doslova priateľkou na telefóne v ťažkých časoch pre nás ostatných.

Vďaka rozmanitosti tém si v nej nájdete to svoje, a hoci možno vaše životné cesty vyzerajú úplne inak ako tie, ktoré autorka opísala, jedno majú všetky spoločné – posolstvo, že zmenám sa jednoducho nevyhneme a s krízovými situáciami sa musíme nejako vysporiadať. Bez ohľadu na to, v akej životnej situácii sa práve nachádzate, zrnko nádeje, útecha alebo nasmerovanie sa zíde. Stačí si len nalistovať tú správnu kapitolu.

Čítať viac

10
07.07.2022 15:45

Velmi smutny,priam desivy pribeh.Na druhej strane inspirujuci,ako sa popasovat s minulostou,demonmi..To poznanie,ze v najhorsom poznas priatela..Ze mas pri sebe lasku,rodinu a tú malú iskierku nadeje,ze do buducna uz bude len lepsie.S niekým..
Ako hlavna zenska postava Lenora,aj ja som nenavidela a zaroven milovala Vaugtha.Bolo mi ho nesmierne luto...Co vsetko prezil,v takom veku...Ako sa k tomu vsetkemu postavil a ako to skoncilo...(nastastie)..
Jednoznacne podla mna najlepsia kniha v tejto serii.Tajomna,smrtelna,dych berúca,nedalo sa mi od nej odtrhnut.
Dakujem,skvelá aj pre najnarocnejsích citatelov:-)

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Some infinities are larger than others.“