Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Ani toto leto sa nezaobíde bez dobrej knihy! A nielen jednej :) Vybrali sme pre vás pár tipov na letné čítanie - z každého rožka troška. Veríme, že si niečo dobré vyberiete a strávite krásny čas ponorení do niektorého príbehu.

Akciové tituly

Zvolila som si lásku - Scarlett Lewis
Ušetríte 5,90 €
  • Scarlett Lewis
-60%
4,00 €

Scarlett Lewis prišla o syna počas krvavého masakru v základnej škole Sandy Hook v decembri 2012. Deň, ktorý sa začal tak ako všetky ostatné, navždy zmenil jej život... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

3

Myslím, že séria sa mi najprv čítala ťažko. Hlavná hrdinka, Feyre, ma v prvej časti vôbec nenadchla a prehrýzť sa cez prvých sto strán mi trvalo až tri dni. Jej naivita a iné povahové vlastnosti ma privádzali do šialenstva, rovnako ako jej láska k Tamlinovi, ktorého sotva pozná. Skutočne, dievča?
V prvej časti sa polovicu príbehu nič nedialo a v druhej polovici nabral dej taký spád, že ste si občas nestihli ani vydýchnuť. Podľa môjho názoru by sa kniha zaobišla aj bez zdĺhavých a občasne zbytočných scén, ktoré autorka zrejme obľubuje.
Ďalšie časti série boli o poznanie lepšie. Fayre zahodila svoju naivitu a stala sa z nej silná žena, odhodlaná bojovníčka. Spoznali sme ostatné dvory a ich lordov, ukázalo sa, že svet je oveľa väčší než tá stiesnená komôrka, v ktorej sa odohrával dej prvej časti. Nočný dvor a Rhysandov svet sa mi pozdávali oveľa viac ako chladný Tamlin a jeho „zakliate kráľovstvo“. Objavili sa aj zaujímavé vedľajšie postavy, rôzne príšerky a magické predmety. Častokrát ste tŕpli nad knihou v očakávaní, čo sa stane ďalej. Druhá časť mi nedala spať, kým som ju celú neprečítala.
Tretia časť série bola plná akcie a musím pochváliť autorku za geniálne napísané vojnové scény.
Nakoniec môžem teda povedať, že napriek nezáživnej prvej časti sa mi séria veľmi páčila.
Koniec série bol dojemný a autorka vytvorila skutočne krásny a veľmi zaujímavý svet.

Čítaj viac

3

Veľmi ma mrzí, že už je koniec. Predsa len, sedem kníh prežívame všetko dobré aj zlé s postavami a teraz sa s nimi musíme rozlúčiť.
Musím priznať, že najviac ma bavila dejová línia Doriana a Manon, keďže ako postavy sa ešte stále vyvíjali a hľadali sa, kdežto ostatní si tým už prešli v minulých knihách a hoci bolo Království popela nádherné, myslím si, že niektoré postavy nás už akosi nemali čím prekvapiť.
Možno je to aj tým, že Aelin som si jednoducho nevedela obľúbiť. Čítať prvé diely z jej pohľadu bolo pre mňa utrpenie, aj keď časom sa pre mňa stala znesiteľnou.
Svetlom prvých dielov bol pre mňa úžasný Dorian. Kvôli nemu som sa rozhodla čítať ďalej a som tomu rada, pretože v ďalších dieloch sa objavili perfektné postavy ako napríklad Manon, Aedion a Lysandra, dej sa naplno rozbehol a nakoniec môžem skutočne povedať, že som si sériu užívala.
Napriek všetkému, to však bolo prekrásne zakončenie série, na ktorú budem ešte dlho myslieť a po čase sa k nej rada vrátim.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth