Odporúčame

 

Vyberá Ivana Hrenáková

V apríli 2019 sme odštartovali Čitateľský klub Martinus, v ktorom každý mesiac spoločne čítame vybranú Knihu mesiaca. Na tomto mieste nájdete všetky knižky pekne pokope. Ak niektorá z nich unikla vašej pozornosti, možno vás inšpirujeme k jej prečítaniu :-)

Akciové tituly  

Jazero Stillhouse - Rachel Caine
Ušetríte 8,90 €
  • Rachel Caine
-64 %
5,00 €

Gina Royalová je stelesnením priemernosti – nenápadná žena v domácnosti z amerického Stredozápadu, šťastne vydatá matka dvoch úžasných detí. Keď však autonehoda odhalí tajný život jej manžela, sériového vraha, musí začať odznova ako Gwen... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

16
16

Obeť bez tváre - Stefan Ahnhem
Práve čítam
Obeť bez tváre

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová napísala recenziu

26.09.2021 12:40

Moja prvá kniha od tejto autorky, ktorá Vás vezme do pátrania po nezvestnej tínedžerke Anne. Každá kapitola je vyrozprávaná z pohľadu inej postavy. Otca nezvestnej Anny prenasledujú posledné slová dcéry, svedkyňu trápi svedomie, že mohla urobiť pre Annu viac, kamarátka Anny zase tají pred všetkými čo sa v tú osudnú noc stalo... Autorka opisuje rozhodnutia viacerých postáv a Vás núti premýšľať, čo by ste urobili vy na ich mieste. Ak máte radi príbehy vyrozprávané z viacerých pohľadov s nečakanými zvratmi táto kniha stojí za prečítanie.
Záverom knihy ma sprevádzala hudba Pachelbel Canon in D Major, ktorá podľa mňa absolútne dotvorila atmosféru knihy.

Čítaj viac

21

Rovnako ako v prípade prvej časti sa mi nedá šetriť superlatívmi. Najviac oceňujem Almanach Cestovateľov, ktorý je súčasťou bonusov a vďaka ktorému sa pozriete detailne alebo okrajovo k známym miestam a postavám svetovej literatúry. Všetko je to brané s nadhľadom a komiks ako taký núti čitateľa pozerať sa na staré príbehy novou prizmou. Pre mňa po Watchmenoch najzábavnejší Moorov počin.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green