Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Akciové tituly

Odpadlík - Paul Beatty
Ušetríte 6,90 €
  • Paul Beatty
-50%
7,00 €

Rozprávač Odpadlíka, ktorý sa narodil v „agrárnom gete“ Dickensu na južnom okraji Los Angeles, sa zrieka osudu Kalifornčana nižšej strednej vrstvy: „Umrel by som v tej istej izbe, v ktorej som vyrastal, a hľadel na pukliny v štukovom strope... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2017.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

2
2

Katarína Pauličková napísala recenziu

27.01.2020 21:06

Skutočný príbeh mladej Nemky žijúcej na poľsko-nemeckom pohraničí, z obdobia konca vojny a krátko po nej. Osobné rozprávanie o útrapách a snahách o prežitie zaujímavo dopĺňajú citácie z hlasení Wehrmachtu a zápisy z denníkov a prejavov.

Čítaj viac

2

Dotyk draka - Stano Fatul
Dotyk draka je knižka písaná slovenským spisovateľom. Môžem povedať, že prvotina sa mu vydarila ( veľmi sa teším na pokračovanie, už som si prečítala pár recenzií).
Dotyk draka je plný nečakaných zvratov. Zažijete veľa dobrodružstva v postupných dávkach. Každá kapitola začína poémou (to sa mi snáď najviac páčilo ????, sú krásne). Dotvárajú príbehu väčšiu magickosť. Som rada, že sa mi dostala do rúk a jej slová do očí ???? (ešte aby zavítalo pokračovanie a budem nadmieru šťastná ????) Stano ďakujem ti za spoluprácu a taká malá výhrada ku knižke ???? je strašne tenká. Takže do budúcna 300 stranové a viac ????.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Krásny verš je ako slák kĺzajúci po našich ozvučných strunách. Básnik v nás nerozospieva svoje myšlienky, ale naše.“

Anatole France