Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Môj knihomoľský plán je stierací zoznam 50 kníh, ktoré sme v Martinuse vybrali po náročných diskusiách. :-) Tento výber síce spájajú dobré príbehy, zvolené knižky sú však dosť odlišné, aby predstavovali zaujímavú výzvu a rozširovanie obzorov aj pre tých najväčších knihomoľov.

Akciové tituly

Stvorení pre hrdinstvo - Christopher McDougall
Ušetríte 8,00 €
  • Christopher McDougall
-54%
6,90 €

Vo svojom diele Stvorení pre beh, ktoré sa stalo bežeckou bibliou pre milióny fanúšikov, Christopher Dougall oslnivo priblížil bežecké schopnosti ľudí, no fascinácia ľudským telom ho neopúšťa ani v ďalšej knihe Stvorení pre hrdinstvo... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

5

Detektivny pribeh, trochu mi stylom pripominal Janu Eyrovu, napinavy a “prevracac stran” . Na pozadi rodinneho dedicstva je vykresleny roman nie velmi idealnej rodiny, ktora skryva tajomstva. Podari sa ich objavit Hal az po 20 rokoch. Necakajte ziadne necakane zvraty v deji, klasicka detektivka. Je velmi putava. najviac ma zaujali pasaze o vesteni z kariet, ktorymi je cely pribeh pretkany.

Čítaj viac

1
1

Snehuliak - Jo Nesbo
Práve čítam
Snehuliak

Dobrodruh a čitateľ, milujem pokoj.

Alex Bitto napísal recenziu

19.02.2020 19:02

Simmel vás hned na začiatku uvedie , k tejto knihe sa mi fakt ťažko niečo píše, by som ju mohol nazvať úprimno kruto romanticko tragickou realistickou knihou, po kratšom úvode na začiatku knihy sa hneď začne väčší zlom kde zrazu píše príbeh mladý Oliver, teda autor to tak vynikajúco napísal že tomu aj uveríte, tak krásna a zároveň tak krutá kniha , vás donúti zmýšľať tak že šťastný koniec nemá proste všetko , aj keď sa tak mohlo zdať aj stat , dej je zachytení samozrejme po vojne , sem tam to má taký nádych , ale mam pocit že v tom období keď bola napísaná že to aj tak trochu patrí do toho, ja ako mladý som si tiež myslel že by to mohlo aj fungovať že by to aj šlo ale tiež už mam v sebe tie pocity ako mal on zo všetkého, hoci sa tomu prikláňam ešte viac negatívnejšie niekedy, kniha zdoraznuje pocit toho že keď človek nemá naplnenú lásku , časom čim viac tým ďalej ho zožiera nahlodáva vznútra a to je to najhoršie čo donúti niekoho urobiť také veci ako bol koniec knihy štvalo ma to mohlo sa to skončiť predsa lepšie ale to je zas len tá naivnosť... Pre mňa to je kniha ktorá u mňa ostane nezabudnuteľná, výborne napísaná, plejáda pocitov sa mi pri nej vystriedala , krásna zároveň bolestivá kniha pre mňa. Ale zanechala vo mne veľa a to že láska je dosť dôležitá v našich životoch aj v mojom.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Kniha je záchranné koleso samoty.“

Serna