Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Darker - E L James
Ušetríte 8,90 €
  • E L James
-53 %
8,00 €

Ich ohnivá, šteklivá aféra skončila zlomenými srdcami a vzájomným obviňovaním, no Christian Grey je načisto posadnutý Anastasiou Steelovou a nedokáže na ňu zabudnúť. Aby ju získal späť, rozhodne sa potlačiť svoje najtemnejšie túžby i potrebu riadiť... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

2

Samotná anotácia ma veľmi zaujala a keďže som chcela niečo príjemné a ľahké najmä na oddýchnutie toto bola tá najlepšia voľba. Príbeh Allie a Kadena mi prirástol k srdcu a autorkin štýl písania si ma získal po pár stranách. Takže ak idete niekam na dovolenku a chcete sa odreagovať pri pláži alebo bazéne, tak toto vám odporúčam všetkými desiatimi.
Keďže som predtým čítala ozaj strašnú knihu, trochu ma vyviedla z miery úvodná scéna, kde sa Allie osopila na Kadena kvôli obhliadke bytu a myslela som, že to asi bude rovnako “zvláštna“ hrdinka, ako Madison Montgomery zo Stříbrnej labute. Ale to len na okraj.
Od tejto scény som viac vyvedená z miery nebola a ponorila som sa naplno do príbehu. Autorka má prekrásny dar písať akoby bola všetko realita. Moja predstavivosť bežala na plné obrátky vďaka jej opisom, realistickým situáciám, perfektnými dialógmi spolu s humorom, ktorý mi ihneď sadol.
Postavy boli jednoducho perfektné a dlho som nemala pocit, že by mi nejakí hrdinovia až tak prirástli k srdcu. Postupne sme sa dokázali obom dostať pod kožu a takisto ako sa spoznávali oni dvaja, v kútiku duše my ako čitatelia vieme pochopiť ich správanie. Musím povedať, že mi sem pasovali aj vedľajšie postavy, ktoré sa vyskytnú v ďalších častiach a na príbeh Sawyer sa špeciálne teším.
Celý dej napredoval plynulo a nestáli sme na jednom mieste. Aj teraz, keď píšem túto recenziu, sa stále usmievam pri spomienkach na niektoré pasáže, ktoré ma rozosmiali a páčili sa mi. Čo takisto hodnotím kladne je postoj Kadena k Allie v rámci posunu sa ďalej. Nešlo o nič rýchle, nepremyslené a držal sa svojich pravidiel, o ktorých sme aj tak vedeli, že sa porušia. Nezostáva mi nič iné ako len ohodnotiť ju minimálne 5 hviezdičkami, aj keď by som jej dala aspoň 5násobok.

Ak ste knihy od Mony Kasten už čítali a hľadali by ste niečo podobné, môžem vám odporučiť Elle Kennedy a jej sériu Off-Campus, ktorá je na podobný štýl a je rovnako výborná.

Čítaj viac

10

Keď som začala čítať túto knižku som si povedala, že King nie je pre každého. "Hlavne nie pre mňa. Nenaplnila moja očakávania, nie je TO to, čo som chcela. Myslela som si, že to bude lepšie."... tieto boli moje prvé dojmy z knihy.
Mýliť sa je ľudské...
King má HROZNÉ začiatky, má neskutočné množstvo opisov, strácala som sa v deji. Tie jeho prelínania z prítomnosti do minulosti a ešte vzdialenejšej minulosti bez mihnutia oka boli hrozné. Mala som pocit, že knižku nedočítam ani v dôchodku.
Ale od tých 300 strán sa to KONEČNE pohlo. (Mohla by som napísať, že tých 300 strán bolo zbytočných, kniha by mohla byť bez nich, ale NIE.) KING JE MAJSTER a prisahám, že každá jedna veta s niečím súvisela. Či to bolo na konci, či hneď v ďalšej kapitole. Všetko bolo DO-KO-NA-LE premyslené.
Od tej 300 strany sa teda začali konečne diať veci. Mojim handicap-om je ale, že sa nedokážem báť (ak sa to týka kníh)... takže, knihu som si v rámci horroru až tak neužila. Ale NAPLNILA MOJE OČAKÁVANIA.
Najviac sa mi páčilo už ku koncu hlavne to prelínanie prítomnosti s budúcnosťou, pretože tam, to bolo delené na podpodkapitoly a človek vedel kde je sever. A bolo to dokonale vymyslené, dokonale to ladilo. Proste dokonalosť. Postavy som si obľúbila skoro všetky.
Aj keď som si myslela, že ju nedočítam, aj keď som nadávala, že je hrozná, nudná, nechápala som, prečo toľko opisov. Táto kniha je pre mňa zatiaľ(druhá) najlepšia od Kinga?

Čítaj viac

To
  • Stephen King
4,6
22,90 €

Čitateľské kolekcie

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball