Věk supernovy - Liou Cch'-sin

18,75 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Věk supernovy

Tou dobou byl Peking jedním městem na Zemi. Tou dobou byla Země jednou z planet na obloze. Té noci dospěla veškerá historie, jak ji lidé znali, ke svému konci. Ve vzdálenosti... Čítať viac

Vydavateľstvo
Host, 2020
463 strán
6-7 hodín čítania

Tou dobou byl Peking jedním městem na Zemi. Tou dobou byla Země jednou z planet na obloze. Té noci dospěla veškerá historie, jak ji lidé znali, ke svému konci. Ve vzdálenosti osmi světelných let zemřela hvězda a zaplavila Zemi smrtícím zářením... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Věk supernovy - Liou Cch´-Sin
Brožovaná väzba
Čeština, 2022
Na sklade

14,05 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Postapokalyptický román autora bestselleru Problém tří těles

Dospělí umírají. Za rok budou děti všechno, co z lidstva zbylo. A tak začíná… Věk Supernovy

Tou dobou byl Peking jedním městem na Zemi.
Tou dobou byla Země jednou z planet na obloze.
Té noci dospěla veškerá historie, jak ji lidé znali, ke svému konci.

Ve vzdálenosti osmi světelných let zemřela hvězda a zaplavila Zemi smrtícím zářením, které do roka zahubí všechny lidi starší třinácti let. A tak se spouští odpočet. Rodiče se ze všech sil snaží předat svým dětem veškeré vědomosti, které budou potřebovat pro udržení světa v chodu.

Dětský svět ovšem odmítá pokračovat v zaběhnutých kolejích světa dospělých. Vysní si lepší svět, svět plný her, ale ani děti — stejně jako dospělí — nedokážou odolat temným stránkám lidské povahy a snový svět začíná připomínat noční můru…
Čítať viac
Počet strán
463
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
529 g
ISBN
9788027501564
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
767641
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Host
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

8 hodnotení

5
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14
14.7.2021
Aj po prečítaní trilógie problém troch telies som nevedela, čo čakať od tohto príbehu. Trochu som sa obávala detinkosti a jemnosti príbehu, kedže hlavnými hrdinami sú deti. Nemohla som sa viac mýliť, bolo to temné, občas necitlivé, zato pekne filozoficky podložené... Úplná trefa do čierneho, aspoň čo sa mňa týka a odporúčam Čítať viac
Michal VOJTECH
Overený nákup
18.12.2020
Vek supernovy
Táto kniha je viac fiction ako science. Akoby vyzeral svet, ak by mu vládli deti? Bol by to rovnaký svet ako za vlády dospelých? Kniha sa číta ľahko, rýchlo vtiahne čitateľa do deja. Odporúčam. Čítať viac
8
1.12.2020
Vek supernovy je Liouovým najosobitnejším dielom a zároveň zaujímavým myšlienkovým experimentom. Ako autor priznáva, prvotná idea knihy - obraz supernovy sa mu prisnil cestou vlakom, ktorú si držal v hlave a následne písal dlhé roky.
Na svet obývaný výhradne detskou populáciou sa nedá pozerať sentimentálne (autor tu nerieši citové rozpoloženie detí, ktoré náhle zostanú bez rodičov), no skôr pragmaticky. Preto je lepšie knihu chápať ako celok a keďže je to experiment, nepozastavovať sa nad tým, či by deti boli schopné napríklad pilotovať stíhačku F-5.
Ich konanie je pre nás dospelých čitateľov nevyspitateľné a riadi sa základnou detskou myšlienkou - nič nie je nemožné a všetko je veľká hra. Kombinacia týchto dvoch faktorov môže byť fatálna pre budúcnosť ludstva, no je to skutočne tak? A v čom sa skutočne líši detský svet od "nášho sveta dospelých?"
Ako píše autor v doslove knihy:
,,...celé ľudstvo je ako sirota, ktorá sa márne snaží nájsť dôverne známe ruky mami a otca, srdce má naplnené hrôzou a zmätkom, zároveň však v sebe necháva horieť plamene detinskosti a divokosti ľudskej povahy..."
Pri čítaní vzniká aj priestor na vlastné zamyslenie. Autor v nás prebúdza pocity typu: deti sú mierumilovné, tak ako by bolo možné aby v tomto "novom" svete prežilo násilie? A vyzdvihuje tým v nás našu dospelácku naivitu. Zároveň sa snaži poukázať na to, čo všetko je nevyhnutné na zmenu spôsobu myslenia ľudstva, pričom v nás necháva zakoreniť trpkú myšlienku na vývoj spoločnosti, ktorá je bezvýhradne spätá s premisou: úpadok predchádza pokroku.
Odporúčam nie len milovníkom sci-fi, ale aj všetkým, ktorých fascinuje nevyspitateľnosť budúcnosti a majú radi experimenty.
Čítať viac

Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob ako byť iný.“