Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte - A.S. King

12,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte

Vera Dietzová sa učí dobre, ale nevytŕča z davu. Prečo? Lebo jej otec je abstinujúci alkoholik, ktorý musel veľmi rýchlo dospieť, aby sa sám postaral o dcéru. Stále jej opakuje,... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
CooBoo, 2020
336 strán
5-6 hodín čítania

Vera Dietzová sa učí dobre, ale nevytŕča z davu. Prečo? Lebo jej otec je abstinujúci alkoholik, ktorý musel veľmi rýchlo dospieť, aby sa sám postaral o dcéru. Stále jej opakuje, že treba tvrdo makať, a tak Vera roznáša pizzu. A po práci pije, lebo... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Posielame do piatich dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Vera Dietzová sa učí dobre, ale nevytŕča z davu. Prečo? Lebo jej otec je abstinujúci alkoholik, ktorý musel veľmi rýchlo dospieť, aby sa sám postaral o dcéru. Stále jej opakuje, že treba tvrdo makať, a tak Vera roznáša pizzu. A po práci pije, lebo nevie, ako inak uniknúť z tohto sveta, pred vlastnými traumami a strachmi. Vere totiž zomrel sused, donedávna najlepší kamoš a platonická láska v jednom. Vera mu chcela pomôcť, no doma sa riadili heslom: Nevšímaj si to. Ale toho má už plné zuby!

Čítať viac
Originálny názov
Please Ignore Vera Dietz
Počet strán
336
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
335 g
ISBN
9788056618103
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
740921
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
CooBoo
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

9 hodnotení

4
4
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
36
22. novembra 2020

„Niečo vám poviem – ak si myslíte, že keď váš najlepší kamoš umrie, je to od neho podpásovka, vezmite si, aké to je, keď váš najlepší kamoš umrie po tom, ako s vami vydrbal. Takú podpásovku ste ešte nezažili.“ — V young adultovkách nikto nehľadá ohromnú literárnu hodnotu. Stačí jednoduchý príbeh, no najmä realistické postavy. Také, ktoré riešia rovnaké veci ako decká po celom svete. Už dávno nie sú in príbehy o futbalistoch a roztlieskavačkách. Rozpadnuté rodiny, závislosti, problémy vo vzťahoch. Ťažké témy? Určite. No týkajú sa väčšieho % tínedžerov, ako by ste si mysleli. A tie hľadajú inšpiráciu, ako sa s nimi vyrovnať. Alebo aspoň útechu, že nie sú jediní, ktorí s podobnými vecami bojujú – nenápadne, v skrytosti, pod maskou farebných instagramových filtrov. Aj tu je všetko na prvý pohľad v poriadku. A čo nie je, to si netreba všímať.
Alebo?

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
Čepeľ tajomstiev - Tricia Levenseller
Práve čítam
Čepeľ tajomstiev

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Overený zákazník
pred štyrmi dňami
Nie taký "klasický" YA príbeh
Bol to veľmi zaujímavý YA príbeh. Autorka doň zahrnula dôležité témy, ako je psychické zdravie. Hoci, o týchto témach sa hovorí často, tak v tejto knihe nepôsobili silene a boli uveriteľné. Príbeh sa postupne rozuzloval a odhaľoval minulosť jednotlivých postáv. A aj keď ma práve jadro príbehu nezaujalo najviac a jeho čítanie ma oproti iným častiam bavilo najmenej, tak som rada, že som si knihu prečítala. Autorka do nej dala čosi skutočné a ľudské... Čítať viac
8
27.7.2021
Prekvapenie!
Tak táto kniha rozhodne nebola na mojom tbr liste a nejakou náhodou sa mi priplietla do cesty. Ľutujem? Rozhodne nie.

Kniha pojednáva o študentke Vere, ktorá sa vyrovnáva so smrťou jej najlepšieho kamaráta Charlieho. Okrem toho pije a má problémy s rodičmi a tak ako aj so študentmi u nej v škole. Popri škole rozváža pizzu, čím sa podľa jej otca učí samostatnosti.

Čo sa týka autorkinho štýlu, ten mi neskutočne sadol. Kniha sa v podstate čítala sama. Kapitoly sú aj retrospektívne a vďaka nim sme sa dozvedali ako to bolo pred Charlieho smrťou. Každý si niečím prešiel, či už Vera, jej otec a aj Charlie, no napriek tomu som na neho mala nesmierne nervy. Pochopíte sami. Z knihy bolo priam cítiť to zúfalstvo a zatiaľ čo sa niektorí snažili svoje problémy riešiť, tak niektorým sa to nedarilo.
- Kniha vás nechá zamyslieť sa
- Problémy sa riešia do hĺbky
- Kniha je napísaná uveriteľne
- Chválim vývojové diagramy, ktoré ma aj pobavili, ale v podstate sú dosť pravdivé
- Kniha je dôkazom toho, že nikdy nie je dobré mlčať a dusiť to v sebe

Ja osobne sa veľmi teším na ďalšie knihy od autorky, keďže toto bolo milé prekvapenie.
Čítať viac
1
Nedaj sa! - Rainbow Rowell
Práve čítam
Nedaj sa!

Čítanie, a písanie kníh je moja vášnivá záľuba. Milujem knihy, a deň s knihou, mi vytvorí úsmev na tvári. Kniha musí byť výnimočná, aby patrila medzi moje srdcovky. Každého spisovateľa obdivujem, aj dobrého, či slabého karieristu. Knihy robia človeka sčítaním, a inteligentným. Dokážu sa Vám dostať do srdca, až pod pokožku, a zmeniť Vaše názory. Na tejto stránke má každý šancu vyjadriť svoj názor, a dojem na ľubovoľné knihy...Ahoj...:)

DidaDannisLibis Libicova
Overený zákazník
1.7.2021
Príbeh sa líši od druhých svojou výnimočnosťou deja
Kniha ma zaujala. Po prečítaní celého deja som začala chápať hrdinku ,,Veru,,.
Pochopila som jej vidiny tisícov Charliehov. Prosil ju o pomoc pred šibnutou Jenny, a pritom zradil ich priateľstvo. Uveril rečiam pomstichtivej Jenny a jej bandy. Nemal očakávať od Very pomoc. Sám si za to môže. Vera si nemá čo vyčítať.
Čítať viac
4
28.1.2021
Srdcervúce, reálne a bolestivé
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Wau. Neviem, čo k tomu povedať. Je to presné tá kniha, ktorá vo vás zanechá taký pocit prázdnoty, lebo nechápete, čo ste prečítali. Ak máte radi Charlieho malé tajomstvá, Kam zmizla Aljaška či Mŕtve dievča neklame, toto podľa mňa presne patrí k týmto knihám. Takým knihám, ktoré nie sú smutné len preto, aby boli populárne a donútili vás niečo silene cítiť, ale ktoré sú smutné, lebo život vie byť smutný. Proste si to prečítajte.

---

- Vere zomrel kamoš a snaží sa cez to preniesť
- nebol to vlastne ani kamoš, lebo sa na ňu vykakal
- matka ju opustila
- otec je harpagon (držgroš :D)
- a Vera robí v pizzerke a popritom pije

- táto kniha bola tak reálna až to bolelo. Toľkokrát som sa zamyslela nad svojou rodinou, svojím otcom a všetkými ľuďmi, ktorých stretávam...
- je to neskutočne dobre napísaná kniha so skvelým prekladom. Ten jazyk bol proste moderný a úprimný, boli tam nadávky, bol tam slang, bolo tam všetko to, ako sa vyjadrujú mladí.
- tak originálne podaný príbeh som dlho nevidela. Nie je to totiž jeden pohľad, nesledujeme len Veru a v jednom čase, autorka skáče hore dole a zdá sa, akoby ten príbeh hovorilo hneď niekoľko postáv a dokonca aj budova!! A skáčeme tiež z minulosti do prítomnosti, čo bol podľa mňa skvelý kontrast vidieť ako sa postavy zmenili.
- tak prepracované postavy som tiež dlho nevidela. Boli totiž dobré aj zlé. V jeden moment som ich ľutovala a v ten ďalší nenávidela. Mala som pocit, že ani jedna postava nie je skutočne dobrá a to bolo tak reálne, až to bolelo. Nehovoriac o tom, že vy presne vidíte ten posun, ktorý postavy od začiatku urobili. Ako sa zmenili, čo ich poznačilo...
- bolo to srdcervúce. Fakt. Ten príbeh proste trhal srdce, slzy som mala na krajíčku, hnevala som sa na všetky postavy, ľutovala polovicu a nevedela som, čo čakať.
- táto kniha si zaslúži všetky ceny a päťhviezdičkové recenzie. Ďakujem za pozornosť.
Čítať viac
27
30.9.2020
Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte je zaujímavá kniha, ktorá je naozaj dobre napísaná. Je vystavaná predovšetkým na postavách a ich charakteroch. Autorka mi ich navyše predstavovala prostredníctvom ich správania a tiež spomienok, takisto cez rozprávanie nepravdepodobných rozprávačov, napríklad cez myseľ mŕtveho chalana alebo opustenej budovy. Charakter postáv ale určoval aj charakter samotného deja – to znamená to, ako bolo poukazované na problémy v knihe a ako bolo ich riešenie odkladané a dlhodobo ignorované. Pretože postavy tak pristupovali ku všetkému. Skrátka to ignorovali. Kniha vďaka tomu poukazuje hlavne na to, že problémy sa síce dajú ignorovať, ale len do určitého momentu, pretože nás vždy dobehnú. Čítať viac

Čítať viac

„Je príjemné byť sám s nocou a hviezdami. Niečo sa vždy stane. Pravdepodobne nič prevratné, možno ani nič, čo by si spomenul pri šálke kávy, no predsa čosi, čo Ťa bude sprevádzať do konca života.“

Sága z Keflavíku - Jón Kalman Stefánsson
Sága z Keflavíku
Jón Kalman Stefánsson