Zelená starká - Sigurdardóttir Ingibjörg

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Zelená starká - Sigurdardóttir Ingibjörg
Zelená starká - Sigurdardóttir Ingibjörg

Zelená starká

Pozprávam ti o jednej starkej, ktorú poznám, o starkej Gunn. Kedysi žila na vidieku na starej farme, kde na streche rástla tráva a kvety. Potom sa presťahovala do mesta a vzala... Čítať viac

Vydavateľstvo
Atticum, 2018
25 strán
21 minút čítania

Pozprávam ti o jednej starkej, ktorú poznám, o starkej Gunn. Kedysi žila na vidieku na starej farme, kde na streche rástla tráva a kvety. Potom sa presťahovala do mesta a vzala si so sebou všetko, čo mala, okrem svojich zvierat. Keď sa začala nudiť... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Posielame do piatich dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Porozprávam ti o jednej starkej, ktorú poznám, o starkej Gunn. Kedysi žila na vidieku na starej farme, kde na streche rástla tráva a kvety. Potom sa presťahovala do mesta a vzala si so sebou všetko, čo mala, okrem svojich zvierat. Keď sa začala nudiť, povedal som jej, aby si ich zobrala k sebe.
"Aký si ty múdry malý huncút," odvetila.
Zábavný príbeh z Islandu s rozkošnými obrázkami Briana Pilkingtona.
Čítať viac
Počet strán
25
Väzba
pevná väzba
Rozmer
205×260 mm
Hmotnosť
320 g
ISBN
9788089758043
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
681779
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Vydavateľstvo
Atticum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

6
13.4.2020
Netradičná knižka z prostredia Islandu
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ak vám alebo skôr vašim deťom chýba niečo iné, neobvyklé, neokukané a možno trošku milo strelené, je tu pre vás starká Gunn. Knižka od islandskej autorky s ťažko vysloviteľným menom prichádza s pôvodnými ilustráciami Briana Pilkingtona a snáď nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že si ich zamilujete.
Knižka nemá mnoho textu, ani strán, ba ani počet postáv (dve) nie je veľký. Napriek tomu je tu niečo svojské, čo vás dostane.
Možno je to pozitivizmus, ktorý číha na každej strane, možno chuť do života, chuť meniť veci, nepoddať sa, robiť si všetko po svojom - taká tá typická tichá rebélia severských dôchodcov, ktorú im nie len že prepáčime, ešte im aj potajme pomáhame.
Stručne k deju - starká Gunn je nútená opustiť svoju chalúpku s farmičkou v horách a sťahuje sa do mesta. Spriatelí sa s chlapčekom od susedov a spolu postupne premieňajú starkej mestský bytík na také malé zelené útočisko. Preto Zelená starká. Príjemné čítanie!
Čítať viac

„To, čím sme boli na začiatku, je iba nejasná farebná škvrna, na ktorú sa dívame z brehu toho, čím sme sa stali.“

Náhodné úvahy - Elena Ferrante
Náhodné úvahy
Elena Ferrante