Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Pekelné vynálezy - Philip Reeve, Mladá fronta, 2019

13,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Pekelné vynálezy - Philip Reeve, Mladá fronta, 2019
Pekelné vynálezy - Philip Reeve, Mladá fronta, 2019

Pekelné vynálezy

Třetí díl Kronik hladových měst se odehrává šestnáct let poté, co se Tom s Hester usadili v Anchorage, kde se jim narodila dcera Wren. Wren však poklidný život na jednom z mála... Čítať viac

3. diel série
Kroniky hladových měst
Vydavateľstvo
Mladá fronta, 2019
328 strán
5-6 hodín čítania

Třetí díl Kronik hladových měst se odehrává šestnáct let poté, co se Tom s Hester usadili v Anchorage, kde se jim narodila dcera Wren. Wren však poklidný život na jednom z mála bezpečných míst ve světě pustošeném válkou nudí natolik... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
Vypredané
Kniha je dostupná v jednej knižnici. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (3)
Pekelné vynálezy - Philip Reeve, CooBoo SK, 2019
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2019
Na sklade

12,49 €


Infernal Devices - Philip Reeve, Scholastic, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Do piatich dní

9,95 €


Pekelné vynálezy - Philip Reeve, Mladá fronta, 2009
Pevná väzba
Čeština, 2009
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Atramentovočierne srdce - Robert Galbraith, J.K. Rowling, Lindeni, 2023

Viac o knihe

Třetí díl Kronik hladových měst se odehrává šestnáct let poté, co se Tom s Hester usadili v Anchorage, kde se jim narodila dcera Wren. Wren však poklidný život na jednom z mála bezpečných míst ve světě pustošeném válkou nudí natolik, že se nechá zlákat vidinou dobrodružství a z Anchorage odjede. Na cestách padne do rukou otrokářů, zjistí, jak se žije v Brightonu ovládaném primátorem Pennyroyalem a jaké to je, ocitnout se uprostřed útoku Zelené bouře. Útok vede Stopařka Fangová pátrající po tajuplné Plechové knize, jež má údajně obsahovat kód k sestrojení ničivé zbraně. Podaří se Stopařce knihu získat? Kdo zachrání Wren ze zničeného Brightonu?
Čítať viac
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×210 mm
Hmotnosť
238 g
ISBN
9788020444431
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
655153
Jazyk
čeština
Preklad
3. diel série
Kroniky hladových měst
Vydavateľstvo
Mladá fronta
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

14 hodnotení

6
3
3
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

Závislák do poslednej bunky. Ukážte mi knihu, ktorú som nečítala a ja si ju prečítam ;) Napíšte mi na Instagram @knizny.zavislak , ktorá by to mala byť!

Diana Kováčová
Overený zákazník
2.12.2020
Srdcovka
Sprvu som mala taký nemastný-neslaný názor na túto knižku, pretože jednou z hlavných sa stala dcéra dvoch postáv z predchadzajúcich dielov. A nebola som dvakrát nadšená. Ešteže moje obavy boli úplne zbytočné. Nenávidím, keď autor má vrámci série napr. 6 kníh a v 3. dieli si zmyslí, že jeho postavy sú nudné, takže je čas na nové a na tie "staré-nudné" zabudne. Tento autor dokázal aj to, že aj tieto postavy majú po čase čo povedať a nevynechal ich (juchú!).

Hester je stále jedna z mojich najobľúbenejších postáv, pretože je komplikovaná a iná ako súčasné hrdinky. Nie je to záporák, ale nemá od neho ďaleko. Má za sebou traumu a niekedy ani čas nedokáže všetko zahojiť. Je taký zvláštny morálny úkaz - je dobrá, ale kedy jej "dobrota" presiahne hranicu?

Čo ma nadchlo pri tejto sérii je fakt, koľko toho sa udeje v deji, koľko dokázal ukončiť, ale zároveň otvoriť. Autor zbytočne neplytvá slovami, ale zároveň s nimi obratne narába. Vidno, že to bolo písané s radosťou, hravosťou a potešením. A zas pozdravujem prekladateľa - skvelá práca!

Ak ma najbližšie stretnete a spýtate sa "akú knihu by si odporučila 12-ročnému, ale aj 40-ročnému?" tak rozhodne túto sériu. Ten svet, postavy a dej v mnohom prekonal iné slávne série.

#spolupraca
Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
18.1.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Opäť som sa nenudila, opäť bola späť akcia, opäť si ma Philip získal. Okrem toho, že pred nami otvoril osudy nových postáv, pekne sa uzavreli aj osudy z predchádzajúcich kníh. Niektoré záležitosti zostali nedoriešené a akoby visieť vo vzduchu a teraz sa všetko pekne vyriešilo. Bolo príjemné sa vrátiť v čase na miesta, ktoré si ma získali a spomenúť si na situácie, ktoré ma trápili alebo tešili. Za najväčšie pozitívum považujem nielen to, že sa striedali rôzne časové a miestne línie, ale aj pohľady postáv. Príbeh tak nabral na komplexnosti a neustále si držal moju pozornosť. Stále sa niečo dialo, otvárali sa nové tajomstvá a vytvárali intrigy. Zo všetkých dielov mám pocit, že sa práve v tomto autor najviac odviazal a nechal prúdiť svoju fantáziu. Komplikované rodinné osudy boli doplnené o úsmevné a vtipné, ale aj napínavé a dramatické scény a situácie. Mobilné mestá sú stále veľmi sympatické a evidentne sa z nich dá vyťažiť oveľa viac, ako som očakávala. Myslela som si, že ďalšiemu dielu už nedám šancu, ale Pekelné vynálezy si ma aj napriek istým chybičkám krásy získali a predsa len si prečítam aj posledný diel. Pevne verím, že sa v ňom vzťah Wren a jej matky zmení a že Hester už nebude taká protivná a zlá a že Tom si bude stáť za svojím slovom. Charakter Wren je aj napriek nevysvetliteľnej neznášanlivosti voči vlastnej matke veľmi sympatický a rozhodne si zaslúži ešte pozornosť. Čítať viac
8.5.2019
Slabší odvar predchádzajúcich častí. Príbeh sa tentokrát točí okolo dcéry Hester a Toma, ktorá sa správa ako typická tínedžerka (nebudem prezrádzať viac). Čím ďalej tým mám pocit, že autor sa zameriava skôr na opisy dystopického sveta (ktorý je vykreslený velmi pútavo) ako na vnútorný svet postáv. Tým pádom sa neviem vcítiť do postáv a vôbec ma nezaujíma ich osud, skôr ma niekedy ubíja ako nelogicky sa správajú. Každopádne som zvedáva ako to celé autor ukončí... :) Čítať viac

Vydavateľstvo Mladá fronta

Čítať viac

„Pokiaľ ide o mňa, síce nechápem svoju mamu a oca a niekedy mi ich je ľúto, ale nemôžem si pomôcť, mám ich veľmi rád.“

Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky, 2016