Nouzový kontakt - Mary H.K. Choi
Nouzový kontakt
12,78 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nouzový kontakt

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
CooBoo, 2018

Ďalšie formáty

E-kniha
8,57 €

Penny odjíždí na vysokou školu, kde nikoho nezná. Chce se stát spisovatelkou, ale její pokusy jsou více než bídné. A do toho ji stále trápí její matka, jež odmítá dospět své dceři dost výrazně znepříjemňuje život. A aby toho nebylo málo, Penny...

Čítať viac

Penny odjíždí na vysokou školu, kde nikoho nezná. Chce se stát spisovatelkou, ale její pokusy jsou více než bídné. A do toho ji stále trápí její matka, jež odmítá dospět své dceři dost výrazně znepříjemňuje život. A aby toho nebylo málo, Penny...

Čítať viac

Ďalšie formáty

12,78 €

Bežná cena Bežne 12,99 €

Ušetríte 2 %
Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Penny odjíždí na vysokou školu, kde nikoho nezná. Chce se stát spisovatelkou, ale její pokusy jsou více než bídné. A do toho ji stále trápí její matka, jež odmítá dospět své dceři dost výrazně znepříjemňuje život. A aby toho nebylo málo, Penny není zrovna společenský typ – nejraději by se zavřela v pokoji na koleji a jen psala a četla si. Sam je na dně. Musel přerušit školu, přespává v místnosti za kavárnou, kde pracuje za minimální mzdu, stále se nemůže vzpamatovat z rozchodu se svou životní láskou a před sebou nevidí žádnou perspektivu.

Ale osudy těchto dvou osamělých duší se protnou. A jeden pro druhého se stanou nouzovým kontaktem – číslem, které použijete, když je vám opravdu zle, číslem, které vás dokáže vytáhnou i z pekla, číslem, které vás možná změní. A tak se postupně stále více a více sbližují – nejdříve po smskách a chatu, později i osobně…

Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Posielame do piatich dní
12,78 €
-2 %

E-knihy a audioknihy

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
8,57 €
Ďalšie
Kúpte spolu
48,68 €

Recenzie, kritiky

Nouzový kontakt (Monika Zbínová), monicqa.sk

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Emergency Contact
Počet strán
2644-5 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
445 g
ISBN
9788075446718
Rok vydania
2018
Vekové odporúčanie
12+
Naše katalógové číslo
434617
Štýl
romantický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
CooBoo
Kategorizácia

Autorka sa nám skrátka snaží predať príbeh, ktorý celkom dobre vymyslela, len jej veľmi nevyšla realizácia. Knihe nepomohla redakcia preloženého textu, nesedelo mi ani vyvíjanie vzájomnej príťažlivosti, ktoré bolo veeeeľmi kostrbaté a málo reálne. Sorry pani Choi, ale vaša postava tuším vie písať lepšie ako vy. ????

Čítať viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,7 / 5

7 hodnotení

0
0
6
0
1

7

Závislák do poslednej bunky. Ukážte mi knihu, ktorú som nečítala a ja si ju prečítam ;) Napíšte mi na Instagram @knizny.zavislak , ktorá by to mala byť!

Diana Kováčová
5.12.2020
Túto knižku som začala čítať čisto impulzívne - potrebovala som prečítať si niečo za jeden deň, nič náročné, ale zároveň s nejakou myšlienkou. Netuším či táto kniha to splnila.

Aby ste mi rozumeli - tá kniha bola dobrá. Mala pekné myšlienky, ten vzťah bol milý - jednoducho to, čo si predstavíte pod YA s dvoma edgy hlavnými postavami. Ale nejako nemám pocit, že by to celé zanechalo vo mne nejaký hlbší dojem. Bolo to také ako čistý, dva dni starý chlieb - dobré, avšak nič priebojné. A tak to bolo so všetkým v tejto knihe - postavy, dej,... Možno jedine sa táto kniha odlíšila od ostatných YA tým, že ti bolo neskutočne veľakrát spomenuté vyprázdňovanie a fekálie.

Myslím, že to bude najkratšia recenzia, akú som za poslednú dobu napísala. Naozaj neviem čo k nej viac dodať - v odseku vyššie som v podstate všetko zhrnula. Oddychovka, no nič priebojné. A obálka je prekrásna, o tom niet pochýb.
Čítať viac
15
Eleanor a Park - Rainbow Rowell
Práve čítam
Eleanor a Park

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj ďalšie žánre: fantasy, sci-fi, ženské romány, životopisy, detektívky...

Mária Sadecká
15.4.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Do čítania tejto knihy som šla s tým, že som vedela, aké polarizujúce reakcie na ňu sú. V daný moment som vlastne chcela čítať nejakú ľahkú tínedžerskú knihu, ktorá by ma odpútala od reality, bola by romantická, dojímavá a tak... Nie som si úplne istá, či to Nouzový kontakt splnil.
Prvý problém, ktorý mám je, že hlavná postava Penny je trošku neobratne napísaná. Aspoň na mňa nepôsobila ako postava hodná reflektoru. Bolo príjemné, že to nebol ten typ "special snowlake" postavy, to áno. Ale Penny nie je postava, ktorá by bola akýmkoľvek spôsobom "likable". Vlastne okrem toho, že občas hádže rádoby vtipné narážky a múdre veci, ktoré asi prečítala v nejakej encyklopédii, na nej nie je nič zaujímavé. Jej "spisovateľská" kariéra a daný príbeh, ktorý píše asi od polovice knihy, ma nijak nezaujal. V podstate som sa snažila všetky časti, ktoré sa týkali jej písania, preskočiť čo najrýchlejšie.
Na druhú stranu Sam je zaujímavejšia postava - vďaka bohu. V podstate je dosť plastický a pripomína reálneho človeka omnoho viac ako Penny. Páčil sa mi a on bol jedným z hlavných dôvodov, prečo som knihu dočítala. Hlavne prvá polovica knihy týkajúca sa jeho bývalej priateľky bola nesmierne zaujímavá. Taktiež Samov vzťah s jeho matkou by stál za to rozobrať do hĺbky.
Autorka píše pomerne dobre. Teda na to, že sa vlastne zameriavala hlavne na psychické posuny a pochody postáv.
Som rada, že okolo Penny boli ďalšie postavy, ktoré jej vlastne ukázali, že sa celý čas chová ako krava a že by to mala zmeniť. Bolo vidieť, že na konci knihy sme vlastne dospeli k určitej zmene a dej vygradoval.
Niektoré časti knihy by sa tiež dali nazvať tak trochu aj "cringe", napríklad Pennyino opovrhovanie matkou bolo dosť prehnané. Je možné, že z pohľadu tínedžera by to mohlo byť pociťované podobne ako u Penny, to ale nepopieram.
Nakoniec by som rada spomenula Pennyino znásilnenie. Takáto téma je dosť závažná a autorka ju do pľacu vlastne hodila až na konci pomerne nečakane a popísala to veľmi vlažne. Všeobecne kniha načrtla množstvo vážnych problémov (napríklad aj alkoholizmus, dokonca aj alkoholizmus u mladých), máloktoré však skončili uzavreté na konci knihy. Je to škoda.
Posledné dve strany knihy ma taktiež parádne naštvali - Sam prišiel Penny povedať, že už nechce byť kamarát a s veľkou pravdepodobnosťou jej vlastne prišiel vyznať lásku. A ona ho preruší so slovami: "Máš pravdu, sme na sebe príliš závislí." Akože, skákanie do reči je tiež skvelá vlastnosť.
Tak či tak som si čítanie knihy užila - prvá polovica mala rýchly spád a Sam ma naozaj bavil. Som rada, že som ju dočítala a myslím si, že pre čitateľov v tínedžerskom veku by mohla kniha znamenať dobré čítanie so zaujímavými myšlienkami.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac
Kúpte spolu
48,68 €

„Ak nejestvuje nič také ako šťastný koniec, nech sa príbeh skončí teraz.“

Knižnica na kolesách - David Whitehouse
Knižnica na kolesách
David Whitehouse