Tvář vody - Guillermo del Toro, Daniel Kraus

9,84 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Akcia
Tvář vody - Guillermo del Toro, Daniel Kraus
Akcia
Tvář vody - Guillermo del Toro, Daniel Kraus

Tvář vody
Akcia

Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před... Čítať viac

Vydavateľstvo
Host, 2018
352 strán
5 hodín čítania

Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před noční směnou vybírá, jaké střevíčky na podpatcích si obuje... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
16,40 €

9,84 €

-40 %
platí do 31. 1. 2023
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Příběh jako z jiného světa zasazený do Ameriky šedesátých let a odehrávající se na pozadí studené války.
Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před noční směnou vybírá, jaké střevíčky na podpatcích si obuje. Ale poté, co s kolegyní Zeldou odhalí utajovaný vládní experiment, se její dosavadní život navždy změní.
Tvář vody je neobvyklý a křehký příběh o lásce, svobodě, sebeúctě a rovnováze v přírodě, který zpracovali dva umělci ve dvou různých médiích.

Tvář vody ve filmovém zpracování obdržena dva Zlaté glóby – za režii Guillerma del Tora a hudbu Alexandra Desplata. Premiéra filmu v českých kinech je naplánovaná na 15. února 2018.
Čítať viac
Originálny názov
The Shape of Water
Počet strán
352
Väzba
pevná väzba
Rozmer
148×214 mm
Hmotnosť
485 g
ISBN
9788075774576
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
299851
Štýl
napínavý, dobrodružný, romantický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Host
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
30,90 €
Ušetríte 6,56 €

Hodnotenia

3,9 / 5

8 hodnotení

3
2
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

27

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
4.5.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Mystické stvorenie z hlbokej džungle ako vládny experiment a nemé dievča, ktoré v jeho zvláštnosti a samote nájde spriaznenú dušu?
Postupne rozvíjajúca sa romantická vsuvka, ktorá nie je patetická, síce predvídateľná, ale v konečnom dôsledku pekná.
No aj keď sa kniha na prvý pohľad môže zdať ako sladká romantika, nie je tomu tak. Krvi sa nevyhneme a dočkáme sa aj akcie, brutality a drsných pasáží.
Počas čítania ma napadlo, ako je vôbec možné toľko rôznych podnetov zmestiť do knihy? Nerovnoprávnosť a diskriminácia všetkých možných existujúcich menšín, umenie, výskum, špióni, vojna, násilie, ekológia a do toho fantasy a sci-fi žáner? Keď už sa autori rozhodli zahrnúť toľko tém do jedného diela, bolo by dobré lepšie ich vypracovať, niektoré boli slabšími článkami príbehu, na čitateľa to pôsobí zbytočne mätúco.

Ponurý dej sa odohráva v Amerike v 60. rokoch. Upratovačka výskumného centra Elisa nemá veľa priateľov. Kolegyňu černošku Zeldu a suseda umelca Gilesa, ktorý je homosexuál. Vždy sa na nich môže spoľahnúť. Jedného dňa Elisa zistí, že skúmaný dôležitý objekt prebývajúci v miestnosti, ktorú práve upratuje je živý tvor. Zblíži sa s ním a rozhodne sa ho zachrániť z neľudských podmienok. Ako plus hodnotím aj to, že vedľajšie postavy (vrátane záporákov) dostali v knižnom spracovaní dostatok priestoru rozvinúť svoj príbeh.
Atmosféra je úžasná, gradáciou úplne podmanivá. Tajomné čítanie s veľmi zaujímavým námetom. Zo začiatku zdĺhavé a ťahavé, z knihy bolo veľmi cítiť americkú produkciu.
Čítať viac
32
16.4.2022
Knižka vie naozaj pútavo čitateľa presvedčiť o tom, že byť odlišný, pomalý či poznačený neznamená horší. Utvrdí vás v tom, ako si každá živá bytosť zaslúži dôstojné zaobchádzanie bez ohľadu na spoločenské postavenie. Dáva šancu komukoľvek stať sa pre nás "malým bohom," od ktorého by sme si mali brať príklad, a to sa mi na nej veľmi páči. Čítať viac
16
25.1.2022
THE SHAPE OF WATER
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Guillermo del Toro je mexický režisér, producent, scenárista a autor knižných diel. Príbeh s názvom "Tvar vody" teda nielen napísal (so spoluautorom Danielom Krausom) do románovej podoby, ale aj zrežíroval rovnomerný film. Udivuje ma, že hoci obe umelecké diela majú rovnakého autora, sú veľmi rozdielne. Kniha je zdĺhavá, čo sa týka deja aj charakteristiky postáv. Opisy sú popravde tak obšírne, že pripomínajú štýl legendárneho J.R.R.Tolkiena. Film je naopak príliš krátky, seriálová miniséria by bola lepšia. Všadeprítomný rasizmus, sociálne rozdiely a ponižovanie žien sú v knihe situačne zdôraznené. No a tiež charakter "hlavného záporáka" Stricklanda, ruského špióna Dimitrijho a atmosféra studenej vojny sú podrobnejšie vykreslené v knihe, zaujímavá je tiež postava Stricklandovej manželky Lainie. Svet hlavnej hrdinky, nemej upratovačky Elizy, je plný krásnych topánok, plný fantázie, plný lásky k mýtickému "bohovi pralesa" Deusovi Branquia. Tvar vody je očarujúci, no smutný príbeh o ľudskej chamtivosti, ktorý by sa pokojne mohol stať. Čítať viac
10
Nikdy sme tu neboli - Lara Prescott
Práve čítam
Nikdy sme tu neboli

Som vášnivá čitateľka, čítam všetko okrem klasických "ženských" kníh. Mám rada klasické diela svetovej, slovenskej a českej literatúry, sci-fi, kriminálky.

ZUZANA vALášKOVá PRAMEŇ
Overený nákup
8.12.2020
Dobré čítanie
Je to trochu fantasy, trochu smutné - pravda o ľuďoch a trochu o láske. Mne sa kniha veľmi páčila. Niekomu sa môže zdať dej trochu naivný, ale ako oddychové čítanie je kniha super. Odporúčam Čítať viac

Recenzie, kritiky

Tvář vody fantasy knihy

Čítať viac
Kúpte spolu
30,90 €
Ušetríte 6,56 €

„Šťastie možno nájsť aj v tých najtemnejších časoch, keď si človek spomenie, že sa má obrátiť k svetlu.“