Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Silenced - Dani Pettrey, Bethany House, 2014

15,70 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Silenced - Dani Pettrey, Bethany House, 2014
Silenced - Dani Pettrey, Bethany House, 2014

Silenced

After Kayden McKenna discovers the body of a fellow climber, she and Jake Westin team up to investigate the death—provoking threats on her entire family. Čítať viac

4,9 25 hodnotení
4. diel série
Alaskan Courage
Vydavateľstvo
Bethany House, 2014
Počet strán
336

After Kayden McKenna discovers the body of a fellow climber, she and Jake Westin team up to investigate the death—provoking threats on her entire family. Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

15,70 €

Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Ďalšie knižné vydania
Ako skala - Dani Pettrey, i527.net, 2016
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2016
Na sklade

4,95 €

Naši škriatkovia odporúčajú

English Tea Shop: Objavte s nami organické čaje
Silenced - Dani Pettrey, Bethany House, 2014
15,70 €

Viac o knihe

After Kayden McKenna discovers the body of a fellow climber, she and Jake Westin team up to investigate the death—provoking threats on her entire family.
Čítať viac
Počet strán
336
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×215 mm
Hmotnosť
310 g
ISBN
9780764211959
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
218459
Jazyk
angličtina
4. diel série
Alaskan Courage
Vydavateľstvo
Bethany House
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

25 hodnotení

21
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7
Práve čítam
Sexy profesor

Knihy rada čítam odmalička. Je to hobby, ktoré ma stále dokáže obohatiť, no zároveň aj prekvapiť. Neviem si predstaviť svoje ja, ktoré nečíta knihy ;)

Štefánia Kaduková
Overený nákup
3.8.2021
Ako skala
Kniha, ktorá spája prírodu (kde sa cítim ako doma ;) ) a zaujímavý príbeh. Dej nám ponúka zo všetkého niečo - trochu romantiky, trochu akčnosti, trochu detektívky. Vo výsledku je to veľmi zaujímavé dielo, ktoré sa číta ľahko. Čítať viac
Knihomoľka Bleise
Neoverený nákup
21.10.2016
Neopísateľné
Stalo sa vám už niekedy, že túžite porozprávať o niečom dokonalom, no nenachádzate slov?
Presne tak sa cítim ja teraz, už hodinu uvažujúc nad tými správnymi slovami, ktoré by dokázali opísať niečo neopísateľné. Stále mi schádza na um len jediné slovo, ktoré dokonale opisuje moje pocity- dokonalé.
Kniha je písaná veľmi pútavo. Keď sa prehryziete prvými stránkami úvodu, spustí sa nezastaviteľná lavína, ktorá vás neustále bude hnať dopredu a nútiť napredovať v čítaní.
Na tomto príbehu je úžasné to, ako nás pani spisovateľka celú dobu drží napätí. Ku koncu som už ani neverila, či mám nos medzi očami. Úžasné a hlavne nečakané rozuzlenie zaklincovalo, že som sa rozhodla knihu hodnotiť za plných 5 bodov. :) Kto miluje detektívky, zamiluje sa aj do tohto. Neodolateľne.
Čítať viac
Kristína Ostricová
Neoverený nákup
9.10.2016
Stojí za prečítanie!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knižka Ako skala je štvrtým pokračovaním päť-dielnej série Aljašká odvaha. Keďže som predchádzajúce diely nečítala, pred začatím tejto knihy som sa trocha obávala či sa nebudem v deji a postavách strácať, no musím skonštatovať, že autorka sa s týmto problémom výborne popasovala a čiteľa bez problémom vtiahla do rozpracovaného príbehu rodiny McKennovcov, medzi reálne a ľudsky vyzerajúce postavy, ktoré si obľúbite. Ak by kniha Ako skala, mala byť vaša prvá z tejto série, smelo do toho.
Dej sa rozbieha, keď pri lezení na skalách nájde naša hlavná hrdinka Kayden McKenna mŕtveho horolezcu. Spočiatku jeho smrť vyzerá ako náhoda, no veľmi rýchlo vysvitne, že horolezcu sa niekto chcel zbaviť úmyselne. Začína sa napínavé vyšetrovanie, pri ktorom sa mi stránky obracali doslova samé, hlavu som mala plnú konšpiračných teórií a ja sama som sa hrala na detektíva. Autorka nás necháva v napätí, každou novou postavou sa dej viac zamotáva a postupne skladačka zapadáva dokopy. Pri tomto všetkom sa nám odvíja aj druhá dejová línia, o ktorej som si najprv myslela, že súvisí s prípadom ale neskôr sa oddelí a hlavné postavy sa dostávajú do ohrozenia života.
Vzťah hlavných postáv Kayden a Jaka sa rozvíjal pekne pomaly, nič nebolo tlačené nasilu a preto mi prišiel reálny a vedela som sa do neho vžiť. Aj napriek tomu, že od začiatku príbehu bolo jasné, že tieto postavy skončia spolu, bavilo ma sledovať to. Páčilo sa mi aj to, že okrem príbehu Jacka a Kayden boli do deja vsadené aj príbehy ostatných členov rodiny, kvôli ktorým si určite celú Aljašskú sériu dokúpim.
Veľké plus pridávam autorke aj za nové poznatky ohľadom horolezectva a za nádherné prostredie Aljašky do ktorého bol dej vsadený. Príbeh ma donútil zatúžiť ísť do tejto krajiny a žiť tam spolu s postavami. V knihe nechýbali ani krásne myšlienky o Bohu, ktorý bol súčasťou rodiny a dodával knihe krásny nádych. Vrelo odporúčam všetkým milovníkom romantiky, kriminálky a adrenalínu.
Čítať viac
15

Milujem knihy a všetko, čo s nimi súvisí. Nie som len knihomoľ, ale som aj knihomoľ, ktorý to trošku prehnal a napísal dve knihy :D. Prísne tajný denník Miry Danesovej a Dovoľ mi všetko - pod dievčenským menom Mirka Novysedláková. Okrem toho som v roku 2019 začala aj knihy prekladať (z angličtiny do slovenčiny). Zatiaľ som preložila tituly: Večné puto od Laury Frantz (i527.net, 09/2019), Vražedný príliv od Dani Pettrey (01/2020, i527.net), Sídlo Haven Manor: Záhadná guvernantka (06/2020, i527.net) a Sídlo Haven Manor: Odvážna dáma (09/2020, i527.net)

Miroslava Novysedláková
Overený zákazník
29.9.2016
Napínavá romantika
Románový triler s nádychom romantiky „Ako skala“ od Dani Pettreyovej je štvrtým pokračovaním série Aljašská odvaha. Napriek tomu, že som prvé tri diely nečítala (čo určite v dohľadnej dobe napravím) sa mi kniha čítala veľmi ľahko a zaradila by som ju do takzvaného „page-turner-u“, stránky sa otáčajú samé, lebo čitateľ je v napätí a chce vedieť, čo bude ďalej....

Dej sa tak ako v predošlých častiach zamotáva okolo zločinu, v tomto prípade ide o mŕtveho horolezcu, ktorého objaví hlavná hrdinka Kayden McKenna. Ďalšiu líniu tvoria vzťahy, hlavne tie romantické, pomaly sa rozmotávajúce a zamotávajúce cez priateľstvo až k láske ... Ak ste čítali aj predošlé diely, tak si určite užijete svadbu protagonistov z prvého dielu - Kaydenho brata Colea a jeho nastavajúcej Bailey Craigovej. Mužským náprotivkom Kayden je Jake Cavanaugh, ktorý má za sebou temnú minulosť policajného vyšetrovateľa a úmrtie tehotnej manželky. Kayden mu spočiatku nedôverovala a až po odhalení pravdy si začína pomaly uvedomovať rastúcu príťažlivosť k Jakeovi. Navyše ich spojí vyšetrovanie prípadu, ktoré sa im takmer stane osudným ...

„Vzdychla si. Oboch poznačila bolesť straty. Uvedomila si však, že je v tom aj čosi krásne.“

Spočiatku som v príbehu tápala, keďže každý vypočúvaný sa javil ako podozrivý a niektoré moje otázky prečo žiaľ zostali nezodpovedané, čo mi trochu chýbalo k celkovému rozuzleniu príbehu. Autorka odrazu prestala riešiť to, čo sa zdalo ako hlavná detektívna zápletka a vymyslela si inú, ktorou nie celkom logicky prekryla prvú a činy postáv, ktorých sa riešili v úvode zostali bez vysvetlenia (nechcem zachádzať do podrobností, aby ste si knihu užili ako sa patrí). Napriek tomu sa mi veľmi páčil opis vnútorného zmýšľania Kayden a Jakea, ich vzájomného vnímania. Aj vzťahy s ich najbližšími sú vykreslené pútavo a s vtipom. Rovnako oceňujem opisy lezeckých postupov a reálií – človek sa aj niečo dozvie a naučí! Skladby, ktoré autorka zakomponovala do deja na priblíženie atmosféry, ma veľmi potešili, pretože som takmer všetky poznala a patria k mojím obľúbeným! (Oliver James - The Greatest Story Ever Told, Lifehouse - You and Me, Howie Day - Collide). Tieto pozitíva úplne vyvážili nedostatky v zápletke a knihu odporúčam každému, kto ma rád napätie, hlboké city a jemnú romantiku bez prílišných pikantérií a samozrejme, nesmiem zabudnúť na to najhlavnejšie, hrdinov, ktorí nie sú bezchybní ale veria v nádej –v Boha. Nechýbali ani krásne myšlienky:

„Pretože Boh netvrdil, že život bude ľahký, ale sľúbil, že nás ponesie, dá nám odvahu a milosť, keď ich budeme potrebovať. Väčšinou nemení okolnosti, ale naše srdcia.“
Čítať viac
7
28.9.2016
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tak ako predošlé 3 diely Aljašskej odvahy, ani predposledná kniha série nezaostala za očakávaniami.
Už začiatok knihy čitateľa rýchlo vtiahne do deja a naznačí, komu budú na najbližších stranách patriť hlavné roly. Príbeh sa začína na skalnej stene, na ktorej si to chcú v lezení rozdať sestry Piper a Kayden McKennaové. Súboj sa však skončí predčasne po tom, čo Kayden natrafí na telo mŕtveho lezca. Od začiatku má tušenie, že nešlo len o nehodu a postupom času sa zistí, že jej tušenie bolo správne. Niekto totiž znehodnotil lezcovu kriedu. Spolu s Jakom Westinom Cavanaghom sú poverení vyšetrovaním – Jake ako novovymenovaný zástupca šerifa kvôli svojej detektívnej minulosti, Kayden zase pre lezecké skúsenosti. Okruh podozrivých je pomerne veľký – vdova Vivienne; jeho priateľ, s ktorým v ten deň liezol, Stuart Anderson; Kaydenin bývalý priateľ Brody, ktorý je majiteľom lezeckej haly; Natalie Adamsová, u ktorej si kúpil kriedu a Patty Tateová, Conradova milenka.
Vyšetrovanie je od začiatku náročné a akoby toho nebolo dosť, sprevádzajú ho vyhrážky smrťou. Kayden a Jake sa však nevzdávajú.
Okrem vyšetrovania stíha Kayden pomáhať aj kamarátke Kirre Jacobsovej v útulku pre psov. Pracuje tam aj istá Carol Jonesová. Po čase vyjde najavo, že Carol sa v skutočnosti volá Angela Markumová a zo všetkých síl chce zničiť život Jakeovi a ľuďom, ktorých Jake miluje, a to kvôli tomu, že ju kedysi poslal do väzenia. Ako ďaleko sa dostane Angela v snahe pomstiť sa? A kto je vlastne zodpovedný za smrť Conrada Humphriesa?

Kniha si právom zaslúžila pomenovanie romantický triler. Okrem nezvyčajnej vraždy sa zaujímavo vyvíjajú aj vzťahy súrodencov McKennovcov.
Reef sa po dlhšom čase vráti z Austrálie spolu s priateľkou Annou. Ich vzťah ale nemá budúcnosť, pretože majú úplne odlišné záujmy. Avšak, aj Reef má nádej na svetlú budúcnosť, hoci ľahké to nebude.
Vzťah Gaga a Darcy je odsunutý do úzadia, je však zrejmé, že patria k sebe.
V popredí je príbeh medzi Jakeom a Kayden. Ani jeden z nich sa necíti byť vhodným pre toho druhého. Dokáže si ich láska nájsť cestu, alebo stroskotá kvôli minulosti?
Čo nebolo ani v jednej z predošlých kníh tejto série, je svadba. V knihe sú spomenuté rovno dve – najskôr je to svadba najstaršieho spomedzi McKennaovcov, Cola, s Bailey Craigovou a na konci knihy, ako čerešnička na torte, svadba šerifa Landona Graingera a Piper.

A čo k tomu dodať? Snáď len toľko, že dokonca ani slová veľmi nedokážu opísať kvalitu a vypracovanosť tejto knihy, na to je potrebné si ju prečítať. :)
Čítať viac
5
28.9.2016
Po přečtení této knihy mně napadlo, že teď už chápu proč byl Sherlock Holmes tak dobrý detektiv :)
Ale nechci srovnávat nesrovnatelné ani tvrdit, že by to chtělo víc thrilleru a míň romance. Je pravda, že pokud dvojice hrdinů víc myslela na vyšetřovaný případ a ne na sebe navzájem, případ by byl uzavřen rychleji a k dalším nepříjemnostem by vůbec nedošlo, ale to by potom byla úplně jiná kniha. Autorce se právě pocity Kayden a Jakea podařilo dobře popsat a zápletku milostnou a detektivní dobře spojit dohromady (na rozdíl od knihy "V lavině", ve které to spojení, podle mně, místy nefungovalo) a ještě k tomu přidat víru v Boha. Je to prostě skvělá kniha, takže nezbývá než doufat, že se brzo dočkám dalšího dílu.
Čítať viac
Dominika
Neoverený nákup
25.9.2016
Názor čitateľa
Autorka vôbec nesklamala. Na túto štvrtú časť som sa tešila najviac a splnila moje očakavania. Zapletka a gradovanie deja nemalo chybu. A plus ma potešili vsuvky minulych postav , som rada , že sme sa dozvedeli o svadbe aj to určie čitateľov vždy poteši. Tešim sa na ukončenie Aliašskych dobrodružstiev som zvedava aký dá autorka príbeh ďalším postavam a verím , že si ich obľubime tak ako všetky doteraz. Čítať viac
Zuzana Babicova
Overený zákazník
24.9.2016
wau
do teraz ma žiaden príbeh s knihy nenadchol ako tento .rodina ktorá žije úplne normalným životom a máju sa všetci radi,vás upne pohltí do deja osudov poznačených obrovskými ranami života a rozvíjajúcej sa mladej lásky
ludi .
odporúčam a veľmi sa teším na ďalšie pokračovanie tejto knižnej serie .
pre mňa je top .
Čítať viac
13

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan
Overený zákazník
24.9.2016
Názor čitateľa
Romanticko-dobrodružná séria z pera americkej spisovateľky Dani Pettreyovej si už aj u nás našla širokú škálu čitateľov. Ja osobne som čítal prvý diel Pod hladinou, kde sa predstavili členovia rodiny McKennovcov aj s ich priateľmi, a hoci som potom skočil hneď na štvrtý, nijako mi to nepokazilo zážitok z čítania. Samozrejme, vždy je však lepšie čítať jednotlivé časti v príslušnom poradí. Podobne ako jeho predchodcovia, aj román Ako skala nahliadne do sveta adrenalínu a nebezpečenstva, tentoraz v lezeckej komunite, čomu zodpovedá aj samotný názov. V centre deja je Kayden, členka rodiny McKennovcov známa svojou racionalitou a húževnatosťou. Ako je to už v sérii Aljašská odvaha zvykom, aj ona sa zapletie do vyšetrovania prípadu, ktorý má dopad na život všetkých zúčastnených.

Kayden objaví počas bežnej lezeckej aktivity mŕtvolu neznámeho muža. Zachová chladnú hlavu a okamžite zalarmuje šerifa Landona. Muž je identifikovaný ako Conrad Humpries, no po odpovediach je potrebné pátrať na odlišnom mieste ako je ich rodné Yancey. Conrad bol totiž zavraždený, a to veľmi rafinovaným spôsobom. Ktosi mu do jeho kriedy primiešal zmes, ktorá mala presne opačný účinok - Conradovi sa nadmerne potili ruky, čo malo za následok pád zo skaly. Keďže Kayden je v lezeckej komunite ako doma, zapojí sa do pátrania a opätovne stretáva viacero starých známych, ktorí by mohli vniesť do odhalenia zločinu viac svetla. Ba čo viac, spojí sily s Jakeom, novým šerifovým zástupcom. Príťažlivosť medzi nimi je viac než očividná, no obaja sa spočiatku zdráhajú dať jej voľný priechod. Jakea ťaží tragická minulosť a Kayden sa nechce zbytočne popáliť. Citom však rozkázať nedokážu, navyše ich k sebe ešte viac pritiahne hroziace nebezpečenstvo, pretože niekto robí všetko preto, aby ich odstrašil od vyšetrovania za každú cenu...

Román Ako skala je určený skôr pre ženské čitateľky. Kriminálny námet slúži ako východisko pre rozbeh vzťahovej roviny medzi Kayden a Jakeom. Obe postavy si vás hneď získajú, obe sú pre seba priam stvorené, aby prekonali vnútorné boje a našli spoločné šťastie. Opätovne sa u Dani Pettreyovej stretávame s myšlienkou, že človek dokáže všetko, ak verí v Boha a vlastné sily. Pri čítaní som sa nevyhol porovnávaniu s už spomenutou knihou Pod hladinou, ktorá sa mi zdala pútavejšia. Ako skala sa prvých sto strán akoby len hľadala, postavy vedú jednotvárne rozhovory s viacerými postavami na rovnakú tému a až potom sa dej rozbehne, ako sa patrí. Celkom mi nesedela ani štylistická úprava priezviska McKenna pri ženských tvaroch (lepšie mi znie McKennová ako silená podoba McKennaová). Milou čerešničkou však bola v rámci príbehu svadba Colea a Bailey, aktérov úvodnej časti série. Jednotlivé diely sa tak prepájajú a ponúkajú komplexnejší pohľad na život súrodencov.
Čítať viac

„Ľudia niekedy pracujú viac, ako potrebujú, aby mali veci, po ktorých túžia, a niektoré veci, po ktorých túžia, nepotrebujú.“

Revolúcia jednej slamky - Masanobu Fukuoka
Revolúcia jednej slamky
Masanobu Fukuoka