Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Vražedná pomsta - Sandra Brown, Slovenský spisovateľ, 2023

16,11 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Vražedná pomsta

Existujú iba zlé a ešte horšie rozhodnutia

Strhujúci romantický triler Vražedná pomsta si vás získa napínavým dejom s dramatickými zvratmi a nezabudnuteľnými postavami, vďaka ktorým patrí Sandra Brown k najobľúbenejším... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2023
408 strán
6-7 hodín čítania

Strhujúci romantický triler Vražedná pomsta si vás získa napínavým dejom s dramatickými zvratmi a nezabudnuteľnými postavami, vďaka ktorým patrí Sandra Brown k najobľúbenejším spisovateľkám na svete... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
16,90 €

16,11 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 24 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Kulinársky trojlístok: Zdravé, lacné, rýchle, Fitlavia kolektív, Fitio s.r.o, 2023

Viac o knihe

Strhujúci romantický triler Vražedná pomsta si vás získa napínavým dejom s dramatickými zvratmi a nezabudnuteľnými postavami, vďaka ktorým patrí Sandra Brown k najobľúbenejším spisovateľkám na svete. Je to výnimočná kniha o silných putách, ktoré nás spájajú s našimi milovanými, a o tajomstvách, ktoré uchovávame, aby sme ich ochránili.

Po smrti manželky stratil texaský ranger Crawford Hunt pevnú pôdu pod nohami. V práci ho preradili do kancelárie, a keďže nebol schopný postarať sa o dcérku, získali ju do opatery bývalí svokrovci. Medzičasom si však usporiadal život, splnil všetky súdom nariadené podmienky a teraz leží osud jeho rodiny v rukách sudkyne Holly Spencerovej.
Mladá ambiciózna Holly zastáva miesto sudkyne iba dočasne. V blížiacich sa voľbách musí dokázať, že si toto miesto zaslúži, a tak záleží na každom jej rozhodnutí. Hoci sú Crawfordova láska k dcére a jeho odhodlanie stať sa dobrým rodičom zjavné, Holly má pochybnosti kvôli jeho minulosti. Jej názor naňho sa radikálne zmení, keď počas pojednávania vtrhne do súdnej siene maskovaný strelec. Crawford zareaguje inštinktívne a ochráni Holly pred guľkou.

Jeho hrdinský čin však čoskoro začne vyznievať ľahkomyseľne. Mračná nad ním ešte väčšmi potemnejú, keď odhalí desivú pravdu o strelcovi a uvedomí si, že človek, ktorý má streľbu na svedomí, je naďalej neznámy a predstavuje vážnu hrozbu...

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
408
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
453 g
ISBN
9788022025027
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1810933
Vydanie
1
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

19 hodnotení

9
7
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25.8.2023
…akčné, napínavé, vášnivé…

Sandru Brown sa nedá nemilovať… jej dar slova je v mojich očiach excelentný a myslím, že sa to nikdy nezmení. Nečítala som všetky jej diela, mám čo doháňať, ale jej štýl je prudko návykový, ľahko čitateľný, v krimi príbehoch premyslený natoľko, že ma presvedčí o páchateľoch a nakoniec je všetko úplne inak. Napriek tomu, že som si s čítaním poslednej ‘brownovky’ dávala načas, prečítala som ju rýchlo, ako ostatne všetky knihy Sandry.

Hlavnými hrdinami sú texaský ranger, Crawford Hunt, pri ktorom som bola spočiatku na pochybách, ktoré meno je krstné a ktoré priezvisko a pred očami sa mi stále natískala podoba Chucka Norrisa(lebo Walker, texaský ranger)a krásna, zásadová sudkyňa Holly. Silné postavy, ktoré zvedie dokopy pojednávanie o zverenie dieťaťa do starostlivosti. V súdnej sieni sa však hneď v úvode strhne streľba. Huntovi sa prevráti život hore nohami. Jeho srdce opantá sudkyňa, hlavný vyšetrovateľ incidentu si rieši na Crawfordovi osobné nesympatie a celé vyšetrovanie vedie úplne opačným smerom, aby toho nebolo málo, svokor mu hádže polená pod nohy a uštedruje pomyselnú ranu za ranou. Bolo by toho veľa aj na koňa. Hunt je ale chlap z ocele, riadi sa heslom IDEM, RIEŠIM.

U Brown som zvyknutá na šokujúce zvraty, ktoré samozrejme ani vo Vražednej pomste nechýbali. Myslím, že aj názov knihy vás navedie zdanlivo na nesprávnu stopu a budete si vravieť, aký je len páchateľ jednoznačný a dej predvídateľný. Vôbec nie! Sandra je majsterka nečakaných situácií, a síce páchateľa odhalí už takmer v srdci príbehu, ale záverečné rozuzlenie, motívy a všetka akcia je úžasne prepracovaná. Holly je v knihe trocha v úzadí, nemá temnú minulosť, je vzornou občiankou, sudkyňou dodržujúcou všetky možné pravidlá. Prím tu hrá Crawford, svojhlavý policajt, ktorý je pravý opak Holly a fakt si ho zamilujete. Je to hrdina od kosti.

Ak hľadáte skvelé čítanie, kde sa snúbia skvelé charaktery (záporné, aj tie kladné), neočakávané zvraty, riadna dávka napätia a iskrivá láska medzi hlavnými hrdinami, berte do ruky knihy Sandry Brown! Môžete začať touto ;)
Čítať viac
12.5.2023
Sandra nie je nikdy krok vedľa
V hlavnej úlohe texaský ranger (pozor, nie Chuck Norris, ten si píše vlastný denník s názvom Guinnessova kniha rekordov), síce na isté obdobie zlomený stratou manželky, no láska k dcérke, o ktorú sa v tom čase nevedel postarať, ho prinúti postaviť sa na nohy. Tvrdý, radikálny, odhodlaný, prudký a neovládateľný, no pod nepreniknuteľným povrchom nesmierne láskavý Crawford Hunt. Miestami síce prehnane hrdinský, ale charakter jeho postavy si to vyžadoval. Naopak jemne pôsobiaca sudkyňa Holly Spencerová sa netajila svojou ambicióznosťou, odvahou a úprimnou povahou. Obe hlavné postavy mi sadli a rovnako ako narastajúci zmätok, rozpínala sa aj príťažlivosť medzi nimi. Chémia pracovala, vďaka čomu nadobudol napínavý dej oddychové časti na spracovanie nových informácií.

Tento príbeh je iný svojim postupom. Autorka nezatajuje páchateľa, okato naňho ukazuje prstom postupne s vyšetrovaním prípadu, ktorý je podrobne popisovaný, a aj napriek tomu nabral celý prípad úplne iný spád. Prekvapil množstvom zvratov, charaktermi postáv, uchovávanými tajomstvami i silou otcovskej lásky. Politika, korupcia, čierny trh a najmä nenávisť sú hýbateľmi napínavého deja, vďaka ktorým si užijeme množstvo vzrušenia, obohatené o horúce nespútané chvíle dvoch ľudí, plné túžby a lásky.
Čítať viac
11.4.2023
Na moju prvú knihu od Sandry Brown som sa nesmierne tešila. Avšak nedostala som to, čo som čakala. Samotný kriminálny prípad bol celkom napínavý, autorka len pomaly odkrývala aspekty vyšetrovania a zavŕšila ho nečakaným, strhujúcim koncom. Čo mi k tomu trochu nesedelo bola milostná zápletka, ktorá bola pre mňa povrchná a ťažko uveriteľná. Miestami bolo celé dianie rozťahané a ja som mala pocit, že prešľapujem na mieste.

Hlavné postavy som si obľúbila, aspoň zo začiatku. Hunt aj Holly boli zásadoví, bažiaci po spravodlivosti a bojujúci proti zločinu takmer do posledného dychu. Ale postupom času boli takí až príliš. Akoby ich autorka zaškatuľkovala do tej jednej role, z ktorej nemohli ani jednou nohou vystúpiť. Holly bola príliš zásadová a svoju úlohu vážnej a pragmatickej sudkyne brala veľmi seriózne, rovnako superhrdinský ranger Hunt v kovbojských čižmách musel zachrániť každého, kto mu prišiel do cesty. Autorka všetkým pripravila presne danú cestu od začiatku do konca a od nikoho ma nečakalo žiadne prekvapenie. Čo ma trochu mrzelo.

Záver? Bolo to fajn oddychové čítanie, ktoré neurazí, ale ani nenadchne. Autorka podľa mňa nevyužila celý potenciál príbehu. Nemôžem povedať, že by ma to nebavilo, ale prvoplánovosť a hluché miesta značne ubrali z celkového dojmu a môjho nadšenia.
Čítať viac
3

Rada čítam, čo je asi logické ????, keď som tu. Najradšej mám detektívky, ale nopohrdnem ani románom zo súčastnosti.

Stanislava Šebová Mrvečková
Overený nákup
29.3.2023
Kniha je výborne písaná, ako všetko od Sandry Brown. Autorka ani teraz nesklamala a vložila do deja ľúbostnú zápletku, ktorá celý príbeh odľahčí a čitateľa ešte viac vtiahne do deja. Odporúčam :) Čítať viac
2

Milujem čítanie kníh, ktorých dej ma unáša do knižného sveta. Nájdete ma aj ako knihomolky_spod_tatier na ig.

Jana Imrichova
Overený zákazník
21.3.2023
Kniha plna zvratov
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Odhaľovanie zločinu, láska k dcére, boj so svokrom, zaujatosť vyšetrovateľa voči Huntovej osobe, erotika... to všetko poriadne zamieša karty na cestehlavného hrdinu Crawforda Hunta za pátraním strelca a na ceste, kde hlavným cieľom má byť získanie jeho dcéry späť.

Hunt predstavuje ideálnu postavu na to, aby si nás triler pohltil. Je nespútaným, živelným, vždy je prekvapením, kde sa ocitne, je ochrancom, je tvrdým bojovníkom za pravdu a odhalenie trestných činov, hoci až na pokraj svojich síl a nebezpečenstvo ohrozenia svojho života. Jeho drsná povaha sa maximálne láme v momente, keď je so svojou dcérou, ktorú nadovšetko miluje a nedovolil by, aby jej niekto skrivil, čo i len vlások na hlave. Vtedy sa stáva jemným, obetavým otcom plným lásky. Protagonista s takýmito dvomi protipólmi nás má vždy čím zaujať a jeho impulzívnosť je v knihe maximálne osviežujúca. Okrem toho je vždy plný tajomstiev, ktoré v sebe uchováva, aby ochránil svojich najbližších. Triler okorenia aj erotické pasáže nespútaného a živelného sexu, ktorý sa postupne mení na jemnú romantiku.

Počas prestrelky na súdnom pojednávaní o zverení Huntovej dcéry do jeho opatery Hunt inštinktívne bráni vlastným telom sudkyňu Holly Spencerovú, ktorej tak pravdepodobne zachráni život. Od tohto momentu sa chtiac-nechtiac jeho život prepletie s tým jej, keďže ich spája tento silný okamih, ako i odhalenia, na ktoré spolu postupne prichádzajú. Ambiciózna Holly navyše musí dávať pozor na každý svoj krok, keďže v nasledujúcich voľbách musí presvečiť, že si miesto sudkyne skutočne zaslúži.

Kniha Vražedná pomsta predstavuje romantický triler, ktorý je strhujúci a plný zvratov, neočakávaných odhalení a zauzlení. Aj keď sa už zdá, že zločiny sú odhalené a stopy vedú tam, kam by mali, vždy sa čosi pokazí, popletie, do hry prídu nové komplikácie. Sandra Brown svojím majstrovským pisateľským štýlom krája napätie a až do poslednej chvíle vás akcia a vášeň v knihe neprestanú baviť.
Čítať viac
2.3.2023
Láska nad svojím dieťaťom zvíťazí vždy nad všetkým ostatným. A možno práve preto sa rozhodol texaský ranger zachrániť sudkyňu, ktorá mala rozhodnúť o jeho živote. Dostane svoju dcéru alebo nie?

Sympatický texaský ranger, vášeň, vražda, pomsta... To znie ako celkom dobrý príbeh. No bohužiaľ, mňa až tak veľmi nenadchol. Od autorky som zatiaľ čítala len Nebezpečné puto – a to bola, moji milí, iná káva. Môj názor – Vy môžete mať úplne iný. Tak preto ak Sandru milujete najviac na svete, prestane čítať túto recenziu teraz :D

Veľmi veľa opisov, zbytočných (pre mňa) informácii, ktoré mi predlžovali rýchlosť deja. Hlavne začiatok bol náročný a nedokázala som sa „zažrať“ do príbehu. Za to časti, kedy prebiehala vášeň a akcia boli skvelé. Ale ostatné časti ma nudili. Navyše som čakala aj trošku silnejší zvrat v deji, epický záver a neskutočné prekvapenie, no ani to neprišlo. Za mňa trochu slabší príbeh, ale Vám ostatným sa môže páčiť. No nebojte, na autorku nezanevriem a plánujem si prečítať aj staršie knihy.
Čítať viac
23.2.2023
Stretla som sa s tým, že knihy od Sandry Brown buď ľudia zbožňujú alebo im nesadnú. A keďže rada dávam takýmto autorom šancu, bola po zaujímavej anotácií, Vražedná pomsta jasná voľba. Tento príbeh bol môj prvý ale už som si vytipovala aj pár jej predchádzajúcich kníh, ku ktorým by som sa rada dostala.

Začiatok bol pre mňa náročnejší na sústredenie a 1/3 knihy mi prišla veľmi naťahovaná. Mala som pocit, že dookola opakujeme rovnaké informácie všetkým možným postavám. Príbeh však mal zároveň v sebe výbornu dávku napätia a v spojení so zaujímavými témami ako boj o dcéru, zakázana láska, neľahká minulosť a smrteľný strach ma nedokázal prinútiť knihu odložiť.

Autorka sa s nami počas 400 strán poriadne vyhrá a zakaždým keď budete mať pocit, že ste na niečo prišli to otočí o 360stupňov a začne sa celé pátranie odznova.

Síce vám vďaka našej hlavnej postave texaského rangera Crawforda Hunta dôjde dosť skoro kto za všetkým je, odhaľovanie dôvodov vás pohltí rovnako a finále vás síce neohromí ale určite veľmi prekvapí.
Čítať viac
Margita Dékányová
Overený nákup
14.2.2023
Milujem Sandru Brown a jej knihy. Čítajú sa ľahko,sú pútavé a je v nich vždy malá ľúbostná zápletka,proste sú fajn Čítať viac
18
Overený zákazník
8.2.2023
Skvelý romantický triler
Už na prvých stranách sa rozohráva dráma, v súdnej sieni zastrelia policajta a vzápätí aj útočníka... Prečo však strieľal? Koho mal naozaj na muške? A bol to skutočne on? Pretože časom sa ukáže...

---- Dvere v zadnej časti súdnej siene sa rozleteli a strednou uličkou vbehla dnu postava ako z hororu. Vo vystretej ruke držala pištoľ. Prvá guľka zasiahla stenu medzi lavicou svedkov a sudkyňou Spencerovou.
Druhá zasiahla súdneho úradníka Cheta Barkera priamo do hrude.----

Sandra Brown rozohrala príbeh naplno hneď od začiatku a viac-menej je to napínavé, akčné, dobrodružné a občas aj romantické až do úplného konca. Príbeh o maskovanom strelcovi, ktorý spustí paľbu...a tým odštartuje dramatický sled udalostí, v ktorých nechýbajú nenávisť, falošné stopy, dômyselné intrigy, vydieranie, ale aj strhujúce dobrodružstvo, zakázaná romantika a napokon vražedná pomsta!

---- „Čiapka mu zakrývala takmer všetky vlasy. Na rukách mal rukavice a tie mu siahali až pod rukávy. Tá maska bola strašidelná ako hovädo. Mala len tenké štrbiny na oči. Dva malé otvory na nosné dierky. Deformovala mu črty tváre. Totálne.“----

Vražedná pomsta je napínavá detektívka, pri ktorej sa nebudete nudiť a niekedy vás tak prekvapí, že si musíte prehrať v hlave niektoré pasáže ešte raz. Sandra Brown tento žáner – romantický triler – ovláda majstrovsky. Má to spád, akciu, dve skvele vykreslené hlavné postavy, ktoré to k sebe priťahuje, ale ako to už býva – nesmie. Nemalo by. No chémia medzi Holly a Crawfordom proste funguje a ťažko sa jej ubrániť. Takže dôjde aj na erotiku a dojímavé scény.

Je to akčný triler správne okorenený romantikou, ktorá sa čitateľkám bude páčiť, a mužom-čitateľom nebude prekážať. Miestami máte nervy napnuté na prasknutie a vtedy by ste knihu nedokázali odložiť. Inokedy Sandra spomalí, zvoľní, učičíka vás...aby potom opäť vyrazila vpred. Oddychovka, ktorá rozhodne nesklame ani fanúšikov Sandry Brown (hoci má aj lepšie knihy, to treba objektívne priznať), no určite chytí aj tých, čo od tejto autorky ešte nič nečítali. Je to stále jej štýl – krimi s trochou akcie, romantiky a erotiky. Inteligentne vystavaná zápletka. Výborne vykreslené postavy a takmer žiadne hluché miesta.

Vražedná pomsta je jedna z tých detektívok, od ktorých sa neviete odtrhnúť. Umne premyslená zápletka, akcia a dobrodružstvo, napätie a dramatické zvraty. K tomu trošku romantiky a erotiky... veľmi vydarený romantický triler od kráľovnej tohto žánru Sandry Brown, ktorý si s chuťou prečítajú muži i ženy.
Čítať viac

Sandra Brown

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Bláznovstvo je neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky. Ako keby si bola v nejakej cudzieho krajine. - Všetko vidíš, chápeš, čo sa deje okolo teba, ale nevieš sa vyjadriť. A nikto ti nemôže pomôcť, lebo nerozumieš jazyku, ktorým tam hovoria. “