Vianoce
Čie sú to vlny - Amanda Dykes
Čie sú to vlny

15,75 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čie sú to vlny

Po skončení druhej svetovej vojny odovzdá istý žialiaci rybár do miestnych novín báseň – burcujúce volanie po nádeji, zmysle života... a kameňoch. Aké je jej posolstvo? Pošlite... Čítať viac

4,8 20 hodnotení
Vydavateľstvo
i527.net, 2022
384 strán
5-6 hodín čítania

Po skončení druhej svetovej vojny odovzdá istý žialiaci rybár do miestnych novín báseň – burcujúce volanie po nádeji, zmysle života... a kameňoch. Aké je jej posolstvo? Pošlite mi kameň za každého človeka, o ktorého ste prišli, a ja postavím niečo... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

15,75 €

-12 %
Na sklade, posielame ihneď

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Po skončení druhej svetovej vojny odovzdá istý žialiaci rybár do miestnych novín báseň – burcujúce volanie po nádeji, zmysle života... a kameňoch. Aké je jej posolstvo? Pošlite mi kameň za každého človeka, o ktorého ste prišli, a ja postavím niečo, čo bude darúvať život. Tá báseň sa dostane ďalej, než kedy Robert Bliss zamýšľal, a zmení celý národ. Malý prístav na mainskom pobreží zaplavia balíky so skalami a on sa svojimi mozoľnatými rukami pustí do práce.
O niekoľko desaťročí neskôr sa Annie Blissová vráti do Ansel-by- -the-Sea, lebo veľký Bob, muž, ktorý jej poskytol útočisko počas najťažšieho leta jej detstva, potrebuje pomoc. Priamo na mieste ju však čaká záhada: v Bobovom dome narazí na hromadu ťažkých krabíc. Spomienky na kamenné ruiny na neďalekom ostrove oživia v Annie dušu antropologičky a ona sa rozhodne nájsť odpovede na svoje otázky.
Spolu so sympatickým a tajomným mestským poštárom odkrýva Annie celý príbeh, vrstvu po vrstve. Zatúži opätovne vzkriesiť nádej, na ktorej veľkému Bobovi kedysi tak veľmi záležalo, a zároveň zistiť, čo spôsobilo rozkol jej rodiny. Ibaže opraviť niečo, čo tak dlho ležalo zlomené, si od nej a od jej milovaných môže žiadať viac, než sú pripravení dať.
Čítať viac
Originálny názov
Whose Waves These Are
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×210 mm
Hmotnosť
494 g
ISBN
9788082490391
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1345159
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

20 hodnotení

15
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

28
2.11.2022
Som úprimne prekvapená, že túto knihu na tu medzi ľuďmi nie je vidieť viac, obzvlášť keď viem, aký čarovný príbeh v sebe ukrýva. Nielenže má dokonalú obálku, ešte aj posolstvo, ktoré v sebe nesie, stojí za každú sekundu strávenú jej čítaním.

Antropologička Annie narazí na veľkú hromadu starých krabíc, z ktorých sa dobre že priam nevyvalia spomienky na rodinnú históriu, tajomstvá a záhady, ktoré treba prelúskať. Amanda Dykes je neuveriteľná rozprávačka, pod jej šikovnými prstami postavy priam ožívajú a aby toho nebolo málo, jej slová pôsobia ako liek na depresiu – sú ako vrúcne objatie od milovanej osoby. Nechcete ju pustiť z rúk, nechcete prestať čítať, nechcete sa nechať vytrhnúť z toho kolotoča emócií a sĺz.

Ani neviem spočítať, koľkokrát som musela predychávať, čo som si práve prečítala, alebo koľkokrát som knihu od radosti vystískala a ďakovala jej za to, že mi plní všetky želania. Nádherné, prosto nádherné, a vy si to nutne potrebujete prečítať tiež.
Čítať viac
10
Mesto kostí - Cassandra Clare
Práve čítam
Mesto kostí

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
21.10.2022
Veľmi pekné dielo :)
Pred nejakým časom som čítala moja prvú knižku od autorky pod názvom "Kto rozsvecuje hviezdy". Táto kniha ma neskutočne chytila za srdce a doteraz patrí medzi moje najobľúbenejšie. Preto, keď som videla, že od autorky vyšlo niečo nové, neváhala som ani sekundu a vedela som, že si to chcem prečítať. Nebudem klamať, preto, lebo sa mi tak veľmi páčila knižka pred tým, som mala dosť veľké očakávania a často som sa aj prichytila pri tom, že tieto dve diela porovnávam. Avšak každé jedno z nich malo svoje čaro.

Zistila som, že je jedna základná vec, ktorá sa mi na knihách od tejto autorky páči a to je prepájanie minulosti a prítomnosti, čo je podľa mňa veľmi pekné oživenie od klasických kníh.

Čie sú to vlny sú podmanivý a krásny príbeh, ktorý je veľmi emocionálny, ale zároveň evokuje aj radosť. Máte pocit, akoby bol reálny, pretože postavy a celkovo dej príbehu taký je. Miestami som mala pocit, akoby som ich už dávno poznala. Páčilo sa mi, že sa tu rozoberali aj skutočné problémy života a určite si v ňom každý nájde niečo, čo sa mu bude páčiť a s čím sa stotožní.

Čie sú to vlny? Vlny, ktoré jej zlomili srdce a potom sa ho znovu ujali?
„Tieto vlny ju priviedli domov. K týmto ľuďom, na toto miesto... k životu.“

Nechýbali tu ani hlboké myšlienky a páčila sa mi celková poetickosť príbehu. Už pred otvorením knihy samotnej, som dúfala, že to bude presne niečo takéto.... kniha, ktorá bude reálna, v ktorej vyhrá vykúpenie a naplní moje srdce láskou. Nie je to však román, ktorý by sa čítal ľahko, vzhľadom na tému druhej svetovej vojny. Avšak to, čo bolo na tomto príbehu čarovné bolo postupné odhaľovanie tajomstiev a získavanie nádeje. Pretože presne túto knihu to vystihuje.. nádej.

Avšak mám jednu maličkú vec, čo mi na nej vadilo a to bolo pomalé rozbiehanie sa deja. Zo začiatku som bola naozaj zmätená z toho úvodu, množstva postáv a zložitých rodinných vzťahov a mala som pocit, že ma to nevtiahlo tak automaticky a rýchlo do deja ako pri knižke Kto rozsvecuje hviezdy...

Napriek tomu som si čítanie užila a neviem k tomu povedať nič iné, iba toľko, že autorka znovu predviedla to, ako vie brilantne písať. Odporúčam! :)
Čítať viac
9
28.9.2022
Čie sú to vlny? Vlny, ktoré jej zlomili srdce a potom sa ho znovu ujali?
„Tieto vlny ju priviedli domov. K týmto ľuďom, na toto miesto... k životu.“

Viera. Nádej. Láska. Tri slová, ktoré dokonale opisujú tento príbeh. Autorka nám v ňom ponúka svoje srdce. Je to jej debutový román, ktorý sa zrodil v slzách zármutku, aj v slzách radosti. Zrodil sa na mieste objatia, kedy ten Najvyšší pozbieral všetky kúsky jej rozbitého ja a pevne ju držal v náručí. A ona pocítila vieru, nádej a lásku. Tak isto ako aj Roy, Robert a Jenny. William, Annie, Jeremiah. Arthur, Ed a mnohí ďalší. Každý si niesol v živote svoj kríž, no každý z nich aj vedel, že život je úžasný a Boh ešte úžasnejší.

Po prečítaní príbehu Kto rozsvecuje hviezdy som tušila, že idem do ďalšieho poetického príbehu plného hlbokých myšlienok. No tentokrát som trošku sklamaná. Príbeh sa rozbiehal pomalšie, obsahoval veľké množstvo postáv, s ktorými sme sa zoznamovali cez dve dejové línie. Hoci to bol zo začiatku chaos, ku koncu sa dej dramaticky rozbehol a mňa to začalo baviť o to viac. No mrzí ma, že ma brzdilo množstvo počiatočných opisov a zložitých vysvetlení rodinných väzieb a vzťahov.

Čie sú to vlny sú historickým románom, ktorý sa nečíta rýchlo a ani ľahko. Vojna, ťažké osudy ľudí, silné posolstvá a hlboká viera. Pokiaľ sa radi nechávate unášať na vlnách čarovných slov a inšpiratívnych príbehov od Amandy Dykesovej, tak tento je pre Vás ten pravý.
Čítať viac
11

Nečítam, aby som zabila nudu, čítam, aby som žila

tinkine_knihy :)
14.9.2022
Ach
Príbeh o sile a odhodlanosti ľudského ducha.

Koľko krát sme ochotní padnúť a vstať? V temnote nájsť svetlo a na vlnách správny smer? Veď svetla je tam viac než dosť...

Opäť príbeh plný nádherných myšlienok, právd, nádejí a zázrakov.
Prepája minulosť s prítomnosťou, vytvára jedinečný tandem, kde príbehy dávno prežité, ožívajú, zliepajú, ovplyvňujú aj vysvetľujú prítomnosť.

Kde bolo, tam bolo, žili dvaja bratia. Rob a Roy. Dvojčatá, žijúce a vytvárajúce svoj vlastný príbeh, ktorý sa zapísal do vĺn rovnako, ako príbehy iných. No keď si vojna vzala jedného z nich, ten druhý sa zaprisahal, že jeho svetlo, jeho príbeh, pretrvá, že jeho obeť si zaslúži poctu a nebola márna.
Tak sa zrodil nápad vytvoriť niečo, čo bude bdieť nad vlnami, strážiť príbehy a bezpečne privedie ľudí domov. Lenže cesta k jeho vytvoreniu bola pre Roba neraz zahataná problémami...

V súčasnosti žije Annie v Chicagu a robí najhoršiu prácu v živote. Každý týždeň si však prezerá noviny, aby zistila, čo je nové v Ansele u jej prastrýka Roba. Ako malá uňho strávila nezabudnuteľné leto, no odvtedy už prešlo mnoho rokov.
Po poslednej naliehavej správe však zavíta na ostrov. Veľa sa tam zmenilo a najviac strýkov zdravotný stav.

Okrem známych tvárí stretáva aj nové. Jedna z nich patrí aj Jeremiahovi. Mužovi ošľahanom vetrom, morom aj prežitými trápeniami, čo sa mu zračia v očiach a tvári.
Spolu odhaľujú dávne rodinné tajomstvá, aj svoje vlastné. Snažia sa nájsť v sebe svoje vlastné svetlo, aby do seba mohlo všetko pekne zapadnúť, aby našli správny smer i cieľ svojej cesty.

Proste nádhera. Príbeh by som opísala jediným povzdychom, ktoré by totálne zahŕňalo všetky moje pocity.
Dokonalosť historicko-súčasného románu.
Čítať viac
14

20 yo | romantic and history soul | tea and coffee lover | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80

jankina. kniznicka
5.9.2022
Čítali ste autorkin predchádzajúci román Kto rozsvecujte hviezdy? Lebo ak nie, rozhodne ho nevynechajte. A nezabudnite si prečítať aj rovnako skvelú, magickú a na pohľad krásnu knihu Amandy Dykes, ktorá nesie názov Čie sú to vlny. Ide o debut. :)

Jedny z najlepších historických románov vychádzajú vo vydavateľstve @vydavatelstvo_i527net , to si nebudeme klamať. Sú to zväčša inšpiratívne príbehy plné lásky, nádeje i šťatných momentov, ktoré si nájdu miesto vo vašom srdci. A presne taký je aj tento román, ktorý obzvláštňuje pútavá obálka ale aj mapka vo vnútri. Román rozpráva o dvoch príbehoch, ktoré sú rozličné, no vedú k rovnakej zápletke. Všetko to začína v roku 1944 v mestečku Ansel-by-the-Sea. Moja obľúbená postava Annie si ma získala. Rozhodne sa odhaliť všetky tajomstvá a čitateľa zasväcuje do tajuplnej minulosti. Spolu s ňou budete svedkami úsmevných ale aj ľútostivýcn okamihov. Práve preto sa pripravte na jazdu plnú emócií.

Všimla som si, že Amanda píše neskutočne zmyselne, kladie veľký dôraz na slová, ktoré volí a dokáže sa pohrať s citmi nejedného čitateľa. Do príbehu aj tentoraz zasadila hlboké myšlienky, ktoré každý z nás môže pochopiť po svojom. Je to príbeh, ktorý sa rozbiehal pomalšie, zo začiatku som si k nemu nevytvorila vzťah ale ku koncu mi strany ubúdali rýchlo. A spolu s nimi končil aj príbeh o Anne Blissovej a “veľkom” Bobovi.

Od príbehu som však čakala trošku viac ale moje predstavy sa na 100% nestretli s realitou. Autorka dopriala napätie ale aj hluché strany, ktoré dej ďalej neposúvali.

Bolo to opäť niečo iné, nové, kde nielen postavy ale i vlny hrali svoju hlavnú rolu. Bol to príbeh, ktorého význam sa opäť ukrýval v malých veciach, kde všetko do seba perfektne zapadalo. A v neposlednom rade išlo o vskutku krásny historický román z obdobia po druhej svetovej vojne. Takže obrovské odporúčanie pre všetkých čitateľov, ktorí sa radi strácajú v pekných slovách a ešte radšej hľadajú význam v hlbokých myšlienkach.
Čítať viac
5
4.9.2022
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dvacet let si Ann vyměňuje skrze inzeráty žertovné vzkazy se svým prastrýčkém Bobem u kterého jako malá strávila několik měsíců. Náhle ji však jeden inzerát přinutí nasednout do letadla a vydat se do malého městečka na pobřeží. A zjistí, že její strýček ma doma hromadu balíku, které obsahuji kameny. Tohle zvláštní tajemství čtenář postupně odhaluje v druhé dějové lince, která začína v roce 1944 povolavacím rozkazem pro jednoho z bratru dvojčat. V roce 2001 se Ann vzpamatováva ze svych traumat a odkrývá strýčkův příběh (tedy prastrýčkův, jak by sama uvedla na pravou míru).
Skoro bych napsala, že je to stejně skvěla kniha, jako ta předešlá od Amandy Dykes, ale ono je to naopak, tohle je její prvotina, byť v pro mě srozumitelném jazyce vyšla jako druhá. Tomu že je to prvotina, připisuju, že jedná otázka zůstala nezodpovězená (nebudu spojlerovat). (A taky je tam jedna nesrovnalost pokud jde o konec války. Nebo možná mám přece jen mezery pokud jde o slovenštinu). Když tohle pominu, je to opravdu skvěla kniha, sympatické postavy, dobře vymyšlený děj a hluboké myšlenky k tomu. A také autorka dobře ovláda uměni v pravý čas změnit dějovou linku a čtenáře napnout.
Čítať viac
11
28.8.2022
Miestami smutný, ale úžasný príbeh, ktorý pomaly odhaľuje staré aj nové tajomstvá, odohrávajúci sa v svojráznom malom rybárskom mestečku Ansel-by-the-Sea. Toto je kniha, ktorá vo vás ešte dlho zanechá silný dojem... Kniha o nádeji a odpustení, ktorú bez najmenšieho zaváhania odporučíte svojim známym a ktorú si po čase so slzami v očiach určite prečítate minimálne ešte raz... Žasnem a obdivujem kreativitu Dykesovej, ktorá celý príbeh o skalách a stavbe majáka dokázala pospájať do tak úžasne emotívneho, dojímavého a miestami srdcervúceho príbehu. Občas mi bolo fakt ľúto, že je to len príbeh na stránkach knihy a ja nemôžem nasadnúť na loď a pripojiť sa k hlavným hrdinom , navštíviť to rybárske mestečko a hlavne dotknúť sa TÝCH skál a kameňov, ktoré vyvolávali toľko emócií. Čítať viac
Mária
25.8.2022
Knihu som kupovala pri kúpe inej knihy. Upútala ma obálka. Knihu ešte čítam no vrelo odporúčam. Je písaná zrozumiteľne, dej ktorý sa prelína z minulosť do súčasnosti určite vás zaujme Čítať viac
1

Mladá mamka, ktorá zbožňuje čítanie. ????❤️ IG : mamkaknihomolka

Mamka Knihomolka
25.8.2022
Dámy a páni, predstavujem vám jednu z najlepších a najkrajších kníh nie len za rok 2022 ale za celé tie roky čo čítam.

V knihe sa prelínajú 2 časové linky, pričom obidve sú rovnako zaujímavé a plné dobrosrdečných postáv. Príjemne ma prekvapí ich súdržnosť, ochota a neha. Životy postáv sú veľmi pekne poprepletané, každá nám pomaly odhaľuje svoj životný príbeh a ich spojenie s hlavnou zápletkou vytvárajú horkosladkú atmosféru.

Autorkin štýl písania je kúzelný a očaril ma hneď na prvej strane. Každá veta má v príbehu svoje miesto a význam, vyskytujú sa tu krásne opisy a prirovnania, sprevádzané hlbokými myšlienkami. Vlastne celá kniha v sebe nesie hĺbku, pričom sa krásne chvíľe striedajú s tými smutnými.

Príbeh má v sebe nenútene vsunutú vieru, ktorá vás donúti sa nad mnohými vecami v živote zamyslieť. Je to čarovné a príjemné čítanie, nie len na skrátenie dlhej chvíľe ale aj na pohladenie duše, chytenie za srdce a uvedomenie si hodnôt v živote.

Kniha si zaslúži obrovskú pozornosť.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Tento román je dokonalý klenot. Príbeh knihy sa vám vryje hlboko do srdca. Z každého jedného jeho obrazu dýcha nádej a žiari svetlo. — JOANNE BISCHOFOVÁ, autorka knihy Son of Blackbird Mountain „Najbližší rok budú o tomto románe hovoriť všetci – je lyrický a pôvabný, prekypuje láskou i bolesťou, je plný tajomstiev a ich odhalení. Jeho hrdinovia, mesto Ansel a ľudské osudy sa vám usídlia v duši a vy budete túžiť dozvedieť sa viac. Je to kniha o nádeji a zmierení, na ktorú dlho nebudete vedieť zabudnúť. Možno už nikdy.“
Sarah Sundinová, autorka ocenených bestsellerov The Sea Before Us a The Sky Above Us

„V citlivo napísanom románe Amandy Dykesovej sa príslušníci jednej rodiny znovu spoja vďaka nedokončenému pamätníku druhej svetovej vojny... Uveriteľní hrdinovia a príbeh zmierenia oslovia fanúšikov Sarah Sundinovej či Kate Breslinovej.“
Publishers Weekly

„Pamäť rada zahmlieva predchádzajúce zlyhania.“