Dievča na útese - Lucinda Riley

18,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dievča na útese

Na dlhých prechádzkach po pobreží stretne Grania neznáme dievčatko – bosé a iba v nočnej košieľke stojí nebezpečne blízko okraja útesu. Plná obáv sa ujme malej Aurory. Netuší,... Čítať viac

4,6 56 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2021
368 strán
5 hodín čítania

Na dlhých prechádzkach po pobreží stretne Grania neznáme dievčatko – bosé a iba v nočnej košieľke stojí nebezpečne blízko okraja útesu. Plná obáv sa ujme malej Aurory. Netuší, aké ďalekosiahle dôsledky to všetko bude mať na ich osudovo prepojené rodiny... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

18,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Tajomstvo ukryté v kôpke zažltnutých listov a v starom kufri na povale.

Mladá sochárka Grania Ryanová žije v New Yorku v harmonickom vzťahu s priateľom Mattom až do chvíle, keď príde o dieťa a ich spolužitie sa ocitne v kríze. V panike odchádza k rodičom do Írska a pokúša sa usporiadať si myšlienky a city. Na dlhých prechádzkach po pobreží stretne neznáme dievčatko – bosé a iba v nočnej košieľke stojí nebezpečne blízko okraja útesu. Plná obáv sa ujme malej Aurory, a keď sa zaujíma o osud tohto dievčatka, matka ju nástojčivo varuje, aby si s tou rodinou nič nezačínala, lebo jej to prinesie len nešťastie. Graniu však k Aurore priťahuje mocné puto, najmä keď sa dozvie, že jej matka tragicky zahynula.

Nevyriešený vzťah s Mattom zatieni Graniino stretnutie s Auroriným príťažlivým otcom Alexandrom. Požiada ju, aby počas jeho neprítomnosti robila jeho dcére guvernantku. Grania netuší, aké ďalekosiahle dôsledky to všetko bude mať na ich osudovo prepojené rodiny a ako to ovplyvní jej ďalší život.

Príjemne „klasická“ romanca Dievča na útese zachytáva pohnutý život troch generácií dvoch Írskych rodín, chudobnej a bohatej, zvlášť osudy niektorých členov, ktoré akoby nevdojak kopírovali osudy svojich predkov. Odohráva sa v krásnych panských sídlach v Londýne a Corku, na nádhernom írskom vidieku a v hektickom New Yorku. Do životov jej hrdinov zasiahne vojna, smrť, tajomstvá, rodinné drámy, šťastné aj nenaplnené lásky, a všetkému dominuje dojímavá túžba osirelého dievčatka po matke, úplnej rodine a kariére baletky.
Čítať viac
Originálny názov
The Girl on the Cliff
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
147×229 mm
Hmotnosť
508 g
ISBN
9788022211574
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
840345
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
31,80 €

Hodnotenia

4,6 / 5

56 hodnotení

40
12
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Dojímavý, pútavý príbeh o tom, ako sa môže jedno malé dievčatko stať zlomovým bodom v desaťročia trvajúcom spore dvoch rodín, sa odohráva na úchvatnom pobreží Írska.
V priebehu storočia sa medzi trpkým New Yorkom, ponurým a nebezpečným Londýnom a vidieckym, bezstarostným pobrežím Írska rozvíja príbeh plný záhad, väzieb, odlúčení a opätovných stretnutí. Lucinda Riley v tejto knihe predkladá svoje mimoriadne rozprávačské schopnosti. Dokázala rozmotať spletitú pavučinu osudov a potom ich znova spojiť dohromady, pričom ponechala inšpiratívne a pohlcujúce jadro.
Éterický aspekt knihy, strašidelné stretnutie Granie a Aurory na útese, odštartuje zvraty a prekvapenia v zamotanej histórii ich rodín. Brilantný opis prostredia čitateľa vtiahne do príbehu, až cíti vietor vo vlasoch a obavy o dieťa na okraji útesu. Aurora v čitateľovi zanechá hlboký dojem. Toto tajomné, očarujúce dievčatko je múdre, podmanivé, hravé a vyspelé. Napriek skorej strate matky a osamelom detstve má v sebe radosť zo života a túžbu spoznávať všetko nové. Priateľstvo, ktoré si Grania a Aurora vytvorili, je kľúčom, ktorý poodchýli dvere do minulosti.
Dej knihy odhaľuje skutky, ktoré formovali generácie rodiny. Celý román je jedna veľká skladačka, ktorej jednotlivé diely odhaľujú presne toľko, aby čitateľa udržal v napätí a nútil ho pokračovať v čítaní. Ako náhle si myslíte, že viete, čo sa stane, Lucinda Riley príbeh rozvinie do ďalších dejových liniek a ciest tohto strhujúceho diela.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
Vykúpená láska - Francine Rivers
Práve čítam
Vykúpená láska

Vášnivá čitateľka, ktorá sa najradšej vnáša do iných príbehov

Zuzana Fecková
Overený zákazník
25.12.2022
Ďalší skvost autorky
Zamilovala som si túto autorku a momentálne aj ďalší z jej príbehov. Už z názvu, z popisu som si myslela, že pôjde o silný príbeh a zdanie neklamalo. Veľmi sa mi páčili krátke texty od Aurory, ktorá posúvala, prelínala dej, trošku mi tam chýbalo to, čo si myslel Alexander a čitateľ si to musí domyslieť... Opäť toľko postáv, toľko ovplyvnení, toľko minulosti, ktorá ovplyvňuje prítomnosť, budúcnosť, rozdielne svety, toľké príbehy ľudí a návrat tam, kde to začalo... Nechcem prezrádzať dej, ale jednoznačne sa príbeh oplatí prečítať. Príbeh možno lúčenia, príbeh odpustení, obetovania, zrady, neúcty. Ale ako píše autorka v knihe, väčšinou sú filmy o vojne, peniazoch a láske, ale hlavne láska je prepletená aj pri prvých dvoch. A v tejto knihe sú všetky tri:) opäť príbeh, ku ktorému sa vrátim a ktorý vo mne vyvolal ešte väčšie nutkanie siahnuť po všetkých knihách od autorky... A možno tí, čo neveria, tak začnú veriť aj v anjeloch, ktorí vstupujú do nášho života a my to ani nevidíme... Kto vie... Čítať viac
Darina
Neoverený nákup
6.12.2022
Lucinda Railey Dievča na útese
Ako vždy ani teraz nesklamala, udržuje v napätí, od tejto spisovateľky už mám tretiy knihu prečítanú Čítať viac
8
31.10.2022
Dievča na útese je jedným zo samostatných románov od Lucindy. A hoci ju Tatran vydal už v Januári minulého roku a u mňa na poličke straší rovnako tak dlho, do rúk som ju vzala až teraz, po dočítaní série Sedem sestier.

Grania, ktorú zasiahne nešťastný osud, bez slova odchádza od partnera z New Yorku do rodného Írska naspäť k svojej rodine. Jedného dňa objaví potulovať sa po útesoch malé dievčatko Auroru, s ktorou sa neskôr spriatelí. Zo začiatku sa len márne snaží z mamy vytĺcť jej odpor k rodine Aurory. Postupne sa však na tlak okolností odhodlá odkryť kúsok svojej minulosti a spolu s jej pomocou sa nám odhalí príbeh Aurorinej rodiny a jej prepojenie na Graniu. Tri ženy, tri generácie a smutno krásny príbeh.

Áno, bolo to miestami sladké a drvivú väčšinu času strašné klišé. Napriek tomu to Lucinda napísala ako vždy prešpekulovane a do detailu, takže mi to vôbec neprekážalo. Vrelo odporúčam.
Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
13.10.2022
Oddychová literatúra
Nie je to moja šálka kávy ale kniha sa čítala dobre, má zaujímavý a pútavý dej. Ak si chcete oddýchnuť a myslieť len na pozitívne, krásne, zamilované veci, tak kniha je super. Nenáročné čítanie, dojímavý dej. Odporúčam ako oddychovú literatúru. Čítať viac
Ingrid Haringová
Neoverený nákup
9.8.2022
Dievča na útese
Úžasná kniha,pútavý dej s prelínaním prítomnosti s minulosťou dvoch prepojených rodín,čítanie jedným dychom.. Čítať viac
7
27.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Myslím si že hlavný problém tejto knihy spočíva v tom že sa v nej zrazilo priveľa nápadov naraz. A pritom oba vedľajšie deje - ten s Aurorou a duchom jej matky ktorý bohužiaľ zostal iba v náčrte, a ten z hĺbky histórie rodiny, ktorý je trochu nešťastne prezentovaný, sú zaujímavejšie ako to čo má byť hlavným dejom knihy. Napriek tomu takmer celá kniha okrem záveru dostáva aspoň 4 hviezdičky - je dostatočne solídne napísaná na to aby si udržala moju pozornosť bez prestávky, a to nepatrím k nadšeným fanúšikom romantických kníh. Ak sa vám niečo také pozdáva viac, možno to bude i na tých 5 hviezdičiek.
Avšak, ten koniec je podľa mňa absolútne katastrofálne nezvládnutý a strháva knižku o jednu hviezdičku nižšie. Je to rýchly sled udalostí ktoré sa dejú nelogicky, nič dobrého neprinášajú a nepomáhajú ani uveriteľnosti celého príbehu. Páči sa mi mierne odklonenie od tradičného happyendu, avšak spôsob akým je spísané je zlý.
Čítať viac
13
28.5.2022
Príbeh ma očaril hneď prvou kapitolou, kde sa nám prihovára Aurora, malá a zároveň veľká hrdinka tohoto príbehu. Takéto kapitoly nás v malom množstve sprevádzajú celú knihu a síce môže takéto prihováranie najskôr pôsobiť zvláštne, tak stále to boli jedny z najkrajších častí, plné nádherných myšlienok zo života.

V knihe sledujeme ťažké životné príbehy troch generácií a dvoch rodín, ktoré sú spolu po roky prepojené. Príbehy z minulosti boli dojímavé a emočne náročné. Boli spájané s chudobou, bohatstvom, vojnou a obetovaním. Nebola to prechádzka ružovou záhradou ale reálny život pri ktorom som miestami zabudla aj dýchať. Zároveň bolo zaujímavé sledovať ako je to prepletené a pomaly odhalovať tajomstvá, ktoré som si netrúfala dopredu hádať.

Súčasný príbeh sa niesol taktiež v podobne smutnej atmosfére. Bohužiaľ, pokazilo mi ho záverečné odhalenie skutočného Graniinho problému. V určitom zmysle to viem pochopiť ale autorka mohla vymyslieť niečo lepšie a primeranejšie následkom, ktoré kvôli tomu nasledovali. Toto mi prišlo proste hlúpe.

Postava malej Aurory bola na prvý pohľad úžasná. Malé, živé, inteligentné dievčatko. Veľakrát mi však svojimi úvahami a rečami pripomínala vyspelého človeka a nie 8 ročné dieťa a nedokázala som tomu uveriť.
Čítať viac
Mery
Neoverený nákup
18.4.2022
vrele doporučujem
Veľmi zaujímavá kniha, autorka spojila dva problémy, ktoré by nám nemali byť ľahostajné.
Napriek tomu, že je záver knihy predvídateľný, nevedela som sa od nej odtrhnúť a prečítala som ju na jedno sedenie. Núti k zamysleniu, čoho všetkého je človek schopný.
Čítať viac
9
Michaela Vnučková
Overený zákazník
12.2.2022
Skvelá kniha
O tom, ako minulosť ovplyvňuje našu prítomnosť aj budúcnosť, o tom, ako naše rozhodnutia môžu mať niekedy až fatálne následky, o tom, že nie vždy sa veci v živote vyvinú tak, ako by sme si želali... O tom všetkom je táto úžasná, pútavá kniha, ktorá sa nedá len tak pustiť z rúk, lebo určite budete chcieť vedieť, ako sa to celé skončí... Čítať viac
Mina
Neoverený nákup
25.12.2021
Skvelá kniha
Tento príbeh je jednoducho úžasný! Hneď na prvý pohľad ma zaujal a nevedela som prestať čítať. Kniha je napísaná veľmi pútavo...určite odporúčam! Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Lucinda Rileyová bravúrne, energicky a očarujúco presúva svoj príbeh medzi minulosťou a prítomnosťou.“ BALANCE MAGAZINE

„Precízne koncipovaný, presvedčivý a svieži román o uzdravení, vykúpení, stratenej láske a nových príležitostiach.“ BOOKLIST

„Fascinujúci príbeh dvoch írskych rodín, ktoré zasiahla a rozdelila tragická udalosť, no o niekoľko generácií sa ich osudy opäť prepletú a hrozí, že sa minulosť môže zopakovať.“ BOOKBROWSE.COM

„Od tohto románu, vyrozprávaného citlivým srdcom plným vrúcnych emócií, sa jednoducho nedá odtrhnúť.“ DINAH JEFFERIESOVÁ

„Rileyová objavila svoj neopakovateľný štýl.“ FOR BOOK’S SAKE

„Román utkaný z historickej romance a rodinných tajomstiev môže občas pôsobiť ako klišé, ale strhujúci dej a sympatické postavy udržia čitateľa v kresle dlhé hodiny.“ KIRKUS REVIEW

„Lucinda Rileyová je nesporne fantastická rozprávačka.“ KATHERINE WEBBOVÁ

„Jedna z najsilnejších autoriek tohto žánru, o čom svedčia pôsobivé historické detaily, neodolateľná romantika a vzrušujúce tajomstvá.“ THE HISTORICAL NOVEL SOCIETY

“Vynikajúci príbeh, ktorý sa číta sám, skrz-naskrz presiaknutý pôvabom a romantikou!“ DAILY MAIL

Čítať viac
Čítať viac
Kúpte spolu
31,80 €

„Zvoliť si pochybnosti ako životnú filozofiu je rovnaké, ako keby sme si zvolili nehybnosť za dopravný prostriedok.“

Plavba s tigrom - Yann Martel
Plavba s tigrom
Yann Martel