Biblia pre drobčekov - Mack Thomas
Biblia pre drobčekov
12,90 €
Knihy
E-knihy
12,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

S nesmiernou radosťou v srdci a nie menšou vďačnosťou Bohu Vám predkladáme Bibliu pre drobčekov. Je to Biblia pre deti špeciálne určená vekovej kategórii od 0 – 3 rokov, teda tým najmenším. Svojimi obrázkami, výberom príbehov, jednoduchosťou a opakovaním textu sa stáva očarujúcou knihou v rukách malého dieťaťa a napĺňa jeho potreby. Jej zrozumiteľnosť a nadčasovosť však zaujme i starších. Ponúkame niekoľko dôvodov, prečo má táto detská biblia úspech nielen u detí:

- málo textu na stranách umožňuje „rýchle detské čítanie“
- pretáčanie strán také typické práve pre najmenších;
- opakovanie slov, viet a fráz dovoľuje dieťaťu zapojiť sa do príbehu hneď pri prvom čítaní;
- výstižne zachytené charakterové vlastnosti jednotlivých biblických postáv nakreslených s veľkými očami a zreteľným výrazom v tvári – tak ako to drobci milujú;
- rýchle sa meniace príbehy rozprávané v 1. osobe – (Ahoj, ja som Mojžiš!)
- oživenie celého textu docielite tak, že v rámci textu oslovíte aj vášho drobca (Ahoj, Kristínka / Matúško! Ja som Dávid.). Postavička tak ožíva a dieťa je plne vtiahnuté do deja príbehu.
- nájdete v nej tipy pre rodičov ako sa rozprávať s najmenšími deťmi o biblických témach;
- a ešte oveľa, oveľa viac…Spolu s Ježišom hovoríme i my: „Dovoľte maličkým prísť ku mne. Dovoľte to aj tým úplne najmenším drobcom.“ Poďte s nami…

V Ilustrovanej Biblii sa na prvej strane prihovára čitateľom Mons. Róbert Bezák, trnavský arcibiskup RKC.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The First Step Bible
Rozmer
160×185 mm
ISBN
9788096983551
Naše katalógové číslo
78054
Počet strán
450
Hmotnosť
649 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

maja
30.7.2012
Názor čitateľa
Biblia je určená najmenším deťom do troch rokov, no z môjho pohľadu je stále dosť dobrá aj pre deti staršie. Štvorročná dcérka aj šesťročný syn sa pri čítaní jednoduchých príbehov zo Starého a Nového zákona nenudia, aj keď ich čítame opakovane (sami si vyberajú, ktorý príbeh si prečítame).
Páči sa mi spôsob, akým sú jednotlivé biblické príbehy spracované. Sú síce naozaj veľmi-veľmi stručné a jednoduché (jedna-dve, či tri vety na jednu stranu), no myslím, že je aj na nás rodičoch, aby sme deťom prípadné ďalšie informácie poskytli zrozumiteľnou formou. Ja tým mojim dvom niektoré príbehy dopĺňam a rozprávame sa o tom, čo sme si prečítali a snažím sa im tiež vysvetľovať niektoré súvislosti.
Ako plus tejto detskej Biblie hodnotím aj veľmi milé obrázky, ktoré sa našim deťom veľmi páčia a keďže knižka má 450 strán, obrázkov je veru neúrekom:).
K Biblii patrí aj milá omaľovánka s hádankami - podľa popisu majú deti uhádnuť, o ktorú postavu z Biblie ide.
Táto knižka môže poslúžiť aj ako pekný darček pre malé krstniatko:)
Čítaj viac
Ivona Roncova
14.6.2011
Názor čitateľa
Biblia pre drobčekov - neznamená, že je Bibliou len pre deti, hoci je určená pre deti do troch rokov. Biblia pre drobčekov je kniha určená pre všetkých - malých i veľkých.

Je veľmi jednoduchá na porozumenie pre deti. Každá postava vystupujúca v tejto Biblii deťom predstavuje jej vlastný príbeh. "Ahoj ja som Adam" - každá jedna osoba týmto spôsobom začína svoj príbeh.

Textu je v Biblii naozaj málo, ale myslím, že to vôbec nevadí. Krásne opisuje hlavné myšlienky a príbehy Biblie. Milo vyzerajúce obrázky upútajú detskú pozornosť - a to najmä tých najmenších detí. Ak sa k tomu pridá skvelý čitateľ, ktorý bude živo pre svoje dieťa dané príbehy čítať, myslím si, že pre dieťa nebude vôbec ťažké "vstúpiť do deja".

Knihu som ukázala i čítala svojim dvom neterkám (1,5ročnej a 4ročnej) a obom sa páčila. Preto ak rozmýšľate nad Bibliou, s ktorou je ľahké začať deťom zobraziť náš svet očami Božích ľudí ako Adam, Abrahám, Mojžiš, Ježiš...tak je to skvelá kniha :)
Čítaj viac
Božena Fedorková
10.6.2011
Názor čitateľa
Biblia pre drobčekov je malá, krásne ilustrovaná kniha z veľkými obrázkami a písmenami. Jednoducho, výstižne a krásne napísaná. Je v nej málo textu, čo pomáha deťom rýchlejšie čítanie. Je to zároveň suprova pomôcka rodičom ako porozumieť deťom, alebo ako s nimi nájsť spoločnú , zaujímavú reč pre obe strany. Nachádzajú sa v nej príbehy zo starého zákona a tak tiež príbehy z nového zákona. Naozaj krásne obrázky zaujmú malé očka deti, ktoré sú na všetko zvedavé. No musím sa aj priznať, hoci nie som už dieťa, táto kniha ma zaujala, a najviac ma aj poriadne bavila. Takže pripomínam, je to kniha aj pre mladých, starších...
Na dvoch dvoj stránkach má aj také postavičky, stojace blízko seba z takou veľkou bublinov, a v nej je napríklad : Nasledoval som hviezdu. Kto som?
Je to naozaj pre deti , a možno aj starších, veľmi pekná a zaujímavá kniha, pri ktorej sa vaše dieťa, alebo vy, nebudete určite nudiť. Začína sa Stvorením Adama a Evy až sa končí s príbehom Nanebovstúpenie Pána. Jednoduchá a múdra pomôcka pre každého. Ešte aj deti si zdokonalia alebo naučia lepšie čítať, vyvinú si svoju fantáziu a potom , keď vyrastú, lepšie a skôr pochopia, čo chcel Boh v Biblii povedať. Mne osobne sa táto kniha veľmi páči, a keď Boh dá a budem mať ja deti, určite im to kúpim, pretože s tým sa buduje základ našej duše, a najlepšie je pre každého , keď to pomaly začne spoznávať už v skorom veku, od malička.
Čítaj viac
Martin
19.3.2010
jednoducha
aj my mame dva a pol rocneho syna. Takmer vsetky pribehy uz vie naspamat a stale sa ku nim vracia. A ma k comu. Jedinecna pre deti takehoto veku. Čítaj viac
Janka
14.3.2010
Názor čitateľa
Je krásna a jednoduchá. Trojročná dcéra si ju už sama listuje a nemôže sa od nej odtrhnúť. Niekedy ju prejde aj dva - trikrát po sebe. Sú v nej jednoduché kresbičky, ktorým deti rozumejú a zároveň sa pri nej rozvíja slovná zásoba. Žiadne veľké čítanie, jedna-dve vety na dvojstrane. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Spisovateľ sa musí rozhodnúť buď pre talent, alebo pre peniaze. Keď vám talent dopomôže k peniazom, v tej chvíli vám peniaze odpomôžu od talentu.“

J. Steinbeck