Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte - A.S. King
Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte
12,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte

CooBoo, 2020
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
CooBoo, 2020

Ďalšie formáty

E-kniha
7,20 €

Vera Dietzová sa učí dobre, ale nevytŕča z davu. Prečo? Lebo jej otec je abstinujúci alkoholik, ktorý musel veľmi rýchlo dospieť, aby sa sám postaral o dcéru. Stále jej opakuje, že treba tvrdo makať, a tak Vera roznáša pizzu. A po práci pije, lebo...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vera Dietzová sa učí dobre, ale nevytŕča z davu. Prečo? Lebo jej otec je abstinujúci alkoholik, ktorý musel veľmi rýchlo dospieť, aby sa sám postaral o dcéru. Stále jej opakuje, že treba tvrdo makať, a tak Vera roznáša pizzu. A po práci pije, lebo nevie, ako inak uniknúť z tohto sveta, pred vlastnými traumami a strachmi. Vere totiž zomrel sused, donedávna najlepší kamoš a platonická láska v jednom. Vera mu chcela pomôcť, no doma sa riadili heslom: Nevšímaj si to. Ale toho má už plné zuby!

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
12,99 €

Posielame do troch dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
7,20 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte - A.S. King
Hravé úlohy pre škôlkarov 1. -
15,09 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Please Ignore Vera Dietz
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788056618103
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
336
Hmotnosť
335 g
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
740921
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
CooBoo
Kategorizácia

„Niečo vám poviem – ak si myslíte, že keď váš najlepší kamoš umrie, je to od neho podpásovka, vezmite si, aké to je, keď váš najlepší kamoš umrie po tom, ako s vami vydrbal. Takú podpásovku ste ešte nezažili.“ — V young adultovkách nikto nehľadá ohromnú literárnu hodnotu. Stačí jednoduchý príbeh, no najmä realistické postavy. Také, ktoré riešia rovnaké veci ako decká po celom svete. Už dávno nie sú in príbehy o futbalistoch a roztlieskavačkách. Rozpadnuté rodiny, závislosti, problémy vo vzťahoch. Ťažké témy? Určite. No týkajú sa väčšieho % tínedžerov, ako by ste si mysleli. A tie hľadajú inšpiráciu, ako sa s nimi vyrovnať. Alebo aspoň útechu, že nie sú jediní, ktorí s podobnými vecami bojujú – nenápadne, v skrytosti, pod maskou farebných instagramových filtrov. Aj tu je všetko na prvý pohľad v poriadku. A čo nie je, to si netreba všímať.
Alebo?

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

0
2
0
0
0

16
30.9.2020
Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte je zaujímavá kniha, ktorá je naozaj dobre napísaná. Je vystavaná predovšetkým na postavách a ich charakteroch. Autorka mi ich navyše predstavovala prostredníctvom ich správania a tiež spomienok, takisto cez rozprávanie nepravdepodobných rozprávačov, napríklad cez myseľ mŕtveho chalana alebo opustenej budovy. Charakter postáv ale určoval aj charakter samotného deja – to znamená to, ako bolo poukazované na problémy v knihe a ako bolo ich riešenie odkladané a dlhodobo ignorované. Pretože postavy tak pristupovali ku všetkému. Skrátka to ignorovali. Kniha vďaka tomu poukazuje hlavne na to, že problémy sa síce dajú ignorovať, ale len do určitého momentu, pretože nás vždy dobehnú. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte - A.S. King
Hravé úlohy pre škôlkarov 1. -
15,09 €

„Myslím si, že je prirodzená potreba človeka počúvať príbeh iného človeka... vďaka tomu cítime, že tu nie sme sami.“

George Guidall