Toto je Japonsko - Jutaka Jazawa
Toto je Japonsko
19,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
19,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V knihe Toto je Japonsko vás Jutaka Jazawa ako ten najpovolanejší sprievodca prevedie po svojej krajine. Prostredníctvom jeho inšpiratívneho rozprávania a farbistých opisov spoznáte to najlepšie z japonského dizajnu, gastronómie, filozofie a kultúry. Predstaví vám nielen Tokio, matku všetkých metropol sveta, ale aj dve tretiny Japonska pokryté lesmi, ktoré uctievajú a oslavujú svet prírody. Dávne japonské tradície ako umenie lesného kúpania šinrinjoku alebo oslava nedokonalosti kincugi tu totiž prežívajú po stáročia popri pohodlí moderného života.

Nájdite svoj zen, objavte radosť v ikigai a urobte si čas, aby ste sa dozvedeli viac o krajine vychádzajúceho slnka.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
How to Live Japanese
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×230 mm
Hmotnosť
727 g
ISBN
9788055170855
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
715571
Vydanie
1
Jazyk
slovenský
Preklad
Séria
Toto je...
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

8 hodnotení

5
3
0
0
0

6
11.4.2021
Krasna kniha
Kniha od Jutaka Jazawa ma naozaj nadchla. Nie je to klasický cestopis alebo cestovný sprievodca, je to skôr kniha plná faktov a nových informácii o Japonsku. Má nádherý obal - či už vizuálne, alebo na dotyk a obsah taktiež nezaostáva.

Je pekne rozdelená do rôznych sekcií, pričom zahŕňa historické informácie o Japonsku, o častiach Japonska.

Zároveň tu nájdeme popis ich zvyklostí, tradícií, informácie o rodinách, sviatkoch a v neposlednom rade aj o Japonskom jedle.

Niektoré pasáže sú doplnené autorovými zážitkami, pričom niektoré boli naozaj vtipné. Zároveň v knihe nájdeme aj nádherné ilustrácie a fotky, ktoré naozaj veľmi pekne dopľňajú knihu.

Ja ako milovník Ázijských krajín som si knihu naozaj užila, dozvedela som sa nové infošky. Škoda že v Japonsku som už bola, ešte by som navštívila niektoré miesta, ktoré sme nestihli a boli v knihe spomenuté, ale snáď niekedy sa tam ešte vyberiem. Knihu odporúčam každému, ktoř sa rád obohacuje o nové informácie o krajinách na našej krásnej planéte. Je to príjemné čítanie a už teraz sa teším na knihu Toto je Kórea.
Čítaj viac
20
10.1.2021
Toto je Japonsko
Jutaka Jazawa skôr, ako cestopis alebo sprievodcu prezentuje svoje postrehy o konkrétnych japonských zvyklostiach, miestach a sviatkoch. Kniha skvelo dopĺňa Ikarom vydané Japonsko a v tejto duológií sa stáva skvelým odrazovým mostíkom pre všetkých, ktorých Japonská kultúra, ľudia a zvyklosti zaujímajú. Obohatená o krásny obrázkový materiál a zaujímavosti mi príde ako jediný zápor len to, že nie je dlhšia. Čítaj viac
Katarína Hrabčáková
5.1.2021
Overený nákup
Keď sa povie sprievodca, predstavíte si jednotlivé oblasti krajiny dopodrobna rozpísané s miestami, ktoré sa oplatí za každú cenu vidieť. Táto kniha Vám predstavuje Japonsko v podstate od jeho akoby začiatkov. Veľmi ma prekvapila ako je napísaná, nie ako sprievodca :D
Každopádne sa oplatí prečítať, je to pekná introdukcia krajiny
Čítaj viac
Neliss
21.2.2020
Japonsko pre začiatočníkov
Autor je Japonec, ktorý však časť života strávil v zahraničí. Hneď na začiatku upozorňuje, že bude jeho pohľad značne subjektívny a naozaj - jeho rozprávanie prifarbujú osobné zážitky či (občas vtipné) komentáre. Jeho štýl písania je jednoduchý a má schopnosť vybrať podstatné informácie, takže sa na pomerne malom počte strán dozviete niečo o všetkom. Väčšina knihy je zaujímavá a, ako som spomenula, nájdu sa i vtipné časti, no chvíľami výpočtami pripomína telefónny zoznam a môžete sa začať nudiť. Samozrejme, nič vám nebráni prečítať si vybrané časti. Túto publikáciu určite netreba vnímať ako turistického sprievodcu a je fakt, že ľuďom, ktorí toho o Japonsku vedia veľa, zrejme mnoho neprinesie. Bežnému smrteľníkovi dokáže zlepšiť prehľad a vzbudiť v ňom záujem. Podľa mňa teda ide o vydarený, komplexný „úvod do Japonska“. Čítaj viac
Karol
28.3.2020
Knižka je plná faktických informácií, napríklad kapitola o regiónoch, kde sa spomína veľké množstvo miest, oblastí, regiónov a podobne – ak ste „telefónnym zoznamom“ mysleli aj toto, tak súhlasím.

Asi to nie je kniha na jedno prečítanie od začiatku do konca, ale na listovanie, čítanie si jednotlivých kapitol v takmer ľubovoľnom poradí, vracanie sa k už prečítanému (potom tie názvy, mená a iné reálie začnú dávať väčší zmysel). A taktiež na potešenie sa naozaj peknými obrázkami a ilustráciami.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green