40 dôvodov, prečo som katolík - Peter Kreeft
40 dôvodov, prečo som katolík
5,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
5,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Peter Kreeft je autorom mnohých kresťanských kníh z oblasti filozofie, teológie a apologetiky. Titul 40 dôvodov, prečo som katolík zastupuje apologetickú časť jeho tvorby. Katolícka viera nie je už nikde vo svete bežnou a obvyklou vecou, akou bola počas kresťanského stredoveku. A možno takou ani nikdy nemala byť.

Prečo si katolík? je dobrá otázka. Dobrá otázka si však zasluhuje dobrú odpoveď. V knihe je uvedených štyridsať odpovedí na túto otázku. Autor hovorí: Názov tejto knihy nepotrebuje ďalšie vysvetlenie. No je trochu zavádzajúci: dôvodov, prečo som katolíkom, je totiž viac než štyridsať. Vlastne je ich minimálne 1082, pretože toľko atómov (vraj) obsahuje vesmír. Aj to nie celý, ale iba normálna hmota, ktorá tvorí len 4,9 % vesmíru; zvyšok tvorí temná hmota (26,8 %) a temná energia (68,3 %). Každý môj dôvod predstavuje nezávislý bod, preto kapitoly v knihe na seba nenadväzujú.

V 40 dôvodov, prečo som katolík nájdete briskné argumenty v prospech katolíckej viery formulované nevšedne, vtipne a s istou dávkou typickej kreeftovskej príťažlivosti.

Peter Kreeft je katolícky filozof a spisovateľ. Kreeft, pôvodne kalvín, konvertoval na katolícku vieru, pričom ústredným a rozhodujúcim faktorom jeho obrátenia bol oprávnený nárok Katolíckej cirkvi ako jedinej Cirkvi, ktorá bola historicky založená Ježišom Kristom. On sám v ranej Cirkvi objavil všetky podstatné prvky katolicizmu, ako sú: Eucharistia, modlitby k svätým, oddanosť Márii, apoštolská postupnosť či jednota veriacich, ktorou majú pred svetom vydávať svedectvo.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Forty Reasons I Am a Catholic
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788082110756
Naše katalógové číslo
607035
Počet strán
128
Hmotnosť
143 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Zachej

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Eva Valašťanová
26.9.2019
Vynikajúce
Veľmi stručné kapitoly s podstatným obsahom, nestihnú byť vyčerpávajúce, ani nudné, lebo hneď skončia :). Vhodné pre kohokoľvek. Mne to prinieslo niekoľko odpovedí na vzťah protestantov - katolíkov, nakoľko jasného rozlíšenia sa len tak ľahko nedopátrate. Katolíci nájdu odpovede , ktoré im nevedeli prísť v rýchlosti na myseľ, ak sa ich dakto pýtal, protestanti pochopia, prečo katolíci stále neprešli na ich vieru a neveriaci pochopia, že to všetko (viera) má hlavu a pätu a veriaci nie sú slaboduchí chudáčikovia, ani pyšní namyslenci, keď chodia do toho kostola... že majú na to dôvod... Prečítané za deň, sem - tam aj vtipné. Čítaj viac
2

Knihomoľ už od ranného detstva :) Obrátený kresťan, čo číta hodnotnú literatúru :D

Juliana Krivosudská
29.5.2019
Zaujme každého
Výborná kniha. je určená všetkým, nielen katolíkom. Neveriaceho donúti zamyslieť sa, pochybujúceho opraví a katolíka utvrdí vo viere. Navyše katolíkovi dá skvelé ,,obranné odpovede,, ktoré sa určite zídu najmä v dnešných časoch. Kniha ovplýva aj určitou dávkou humoru. Vrelo odporúčam :) Čítaj viac

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia