Borovicové ostrovy - Marion Poschmann
Borovicové ostrovy

11,17 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Borovicové ostrovy - Marion Poschmann
Borovicové ostrovy - Marion Poschmann

Borovicové ostrovy

Příběh Gilberta Silvestra, univerzitního profesora, který se zabývá studiem vousů ve filmech, výborně kombinuje bizarní momenty i filozofii. Gilbert se jednoho dne probudí po... Čítať viac

Vydavateľstvo
Paseka, 2019
160 strán
2-3 hodiny čítania

Příběh Gilberta Silvestra, univerzitního profesora, který se zabývá studiem vousů ve filmech, výborně kombinuje bizarní momenty i filozofii. Gilbert se jednoho dne probudí po velice živém snu, v němž se mu zdá o tom, že... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
12,64 €

11,17 €

-12 %
Posielame do 8 dní
Ďalšie knižné vydania (2)
Die Kieferninseln - Marion Poschmann
Brožovaná väzba
Nemčina, 2018
Do 8 dní
-5 %

12,47 €


The Pine Islands - Marion Poschmann
Pevná väzba
Angličtina, 2019
Viac ako tri týždne
-5 %

15,20 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Příběh Gilberta Silvestra, univerzitního profesora, který se zabývá studiem vousů ve filmech, výborně kombinuje bizarní momenty i filozofii.

Gilbert se jednoho dne probudí po velice živém snu, v němž se mu zdá o tom, že ho podvádí manželka. Profesor je tak přesvědčený o pravdivosti svého snu, že si sbalí věci a vydá se prvním letadlem do Japonska. Tam se seznámí s dílem básníka Macua Bašóa a rozhodne se, že musí spatřit měsíc nad Borovicovými ostrovy. Jenže ještě než se na svou pouť vydá, setká se se studentem Josou, kterého na cestách vede úplně jiná kniha: průvodce po nejlepších místech k sebevraždě. Povede se mu mladíkovo rozhodnutí změnit? A jakou proměnou projde sám Gilbert coby náruživý milovník kávy v zemi zasvěcené čaji?

Román Marion Poschmannové překvapuje jazykovou invencí a literární intertextualitou, zároveň předkládá čtivý příběh plný bizarních zvratů, postav i důvtipných kliček v ději. V Německu je Poschmannová opěvována nejen kritiky, ale především čtenáři.

Čítať viac
Originálny názov
Die Kieferninseln
Počet strán
160
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
283 g
ISBN
9788074329487
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
581737
Štýl
filozofický, duchovný, tragický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Paseka
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,0 / 5

6 hodnotení

0
1
4
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Mon
30.7.2019
Ak rozumiete poeziii pravdepodobne vás bude baviť
... ak nie príde mi to také fádne. Trošku nuda co sa týka príbehu. Začalo to napínavo a super, ale postupne naozaj nuda. Akože písanie je krásne a umelecké, ale to je asi tak všetko. Je to skôr kniha pre intelektuálov. Čítať viac
11

Som to, čo vidím, počujem, myslím a čítam. A niekedy aj píšem :o)

Bea Bystrická
19.5.2019
Pohľad na Japonsko nemeckými očami
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Marion Poschmannová nenachádza styčné body medzi Japoncami a Nemcami iba v perfekcionalizme. Hlavný hrdina profesor Silvester putovaním po stopách Macuo Bušóa prekvapivo prepojí nemecké záhadno s japonskou poetikou.

Stretnutie s mladíkom odhodlaným spáchať samovraždu je popísané reálne, ale je skutočné? Kto vie, čo spraví s ľudskou psychikou noc strávená v lese samovrahov.

Slovo po slove sledujeme profesorovu cestu, ktorá, ako to už býva, je sama cieľom.

Jedinečná príležitosť povzniesť sa nad banálnosť každodennej reality v rytme veršov haiku pri mesačnom svite nad borovicami na Borovicových ostrovoch.
Čítať viac

Čítať viac

„Žiť vo svete, ktorý svetlo nemá... Nazerať a blúdiť. Vyhľadávať dobro, ktoré podobu však... Nepozná. No... Ak by hviezda spadla zo šíreho neba... Ak by zasvietil i Mesiac, lúčom, ktorý nemá... Možno zjavila by sa tá nádej tohto sveta... Na podobe svetla.“

Moja láska - Fariel Thimothy
Moja láska
Fariel Thimothy