Múdra pani - George MacDonald
Múdra pani
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Múdra pani

a iné fantazijné rozprávky pre deti aj dospelých

Porta Libri, 2019
Vydavateľstvo
Porta Libri, 2019

Štyri krátke fantazijné príbehy pre deti aj dospelých – Lux a Luna, Múdra pani, Ľahkovážna princezná a Zlatý kľúč. Klasická alegória vezme všedné veci a snaží sa ich čitateľovi zatraktívniť tým, že z nich spraví princezné a goblinov...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Štyri krátke fantazijné príbehy pre deti aj dospelých – Lux a Luna, Múdra pani, Ľahkovážna princezná a Zlatý kľúč. Klasická alegória vezme všedné veci a snaží sa ich čitateľovi zatraktívniť tým, že z nich spraví princezné a goblinov. George MacDonald verí, že ľudia sú princezné, princovia, goblinovia či dobré víly a prezlieka ich za obyčajných ľudí. Rozprávkovosť nie je na povrchu príbehu, ale v jeho srdci. Preto si dokonca aj všedné predmety, javiskové kulisy príbehu, ponechávajú presne to nevýslovné čaro, aké majú v rozprávkach.

George MacDonald (10.12.1824 – 18.9.1905) bol škótskym kazateľom, mystikom, básnikom, spisovateľom a filozofom. Je považovaný za otca žánru fantasy a bol blízkym priateľom a literárnym mentorom Lewisa Carrola a Marka Twaina. Jeho dielo hlboko oslovilo a tvorivo inšpiroval aj osobnosti ako G. K. Chesterton, J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis a E. Nesbitová.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Múdra pani - George MacDonald
Fitness diár® 2021 -
21,76 €
Ušetríte 2,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
291 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Porta Libri
Rozmer
160×196 mm
ISBN
9788081561443
Naše katalógové číslo
462995

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

3
13.4.2020
Dokonalosť!
Múdra pani a iné fantazijné rozprávky pre deti aj dospelých je nádhernou publikáciou patriacou medzi klenoty literatúry. Učí nás budovať vo svojom vnútri dobro a skutočnú krásu, aby sme sa mohli, ako autor často spomína, nazývať ľúbeznými bytosťami. A to je nádherný zámer.
Ak milujete príbehy s hlbokými myšlienkami, s dokonalou atmosférou a prepracovanosťou postáv, no zároveň obdivujete jednoduchosť zlúčenú so skrytou zložitosťou, táto kniha je pre vás tou pravou. Nadchne vás svojim jazykom, príbehmi, opismi, smerovaním, ale aj prekrásnymi umeleckými ilustráciami Evy Baloghovej umocňujúcimi čarovný nádych...vrelo odporúčam všetkým!
Čítaj viac
9

Obdivujem ľudskú jedinečnosť, priateľov, humor, logiku, prírodu, psychológiu, filozofiu, chvíle úžasu a obdivu a chvíle, keď všetko funguje. Čiže život a všetko, čo život podporuje. Knihy fungujú vždy, takže sú na popredných miestach, aj keď správny výber je dôležitý. Naučila som sa (pracne) zlé knihy odhadzovať / nedočítať, lebo je to nielen strata času, ale niekedy aj ublíženie na zdraví. Ak natrafím na dobrého autora, mám tendenciu prečítať všetko, čo je od neho dostupné, no keď sa to minie, hľadám ďalšieho, VŽDY sa nájde. Ľudia vravia, že som tvorivá. Dominantným kritériom môjho záujmu je pravdivosť, lebo z pravdy plynie množstvo príjemných vecí ako dobro, krása a duchaplnosť. Horrory nemusím. Z Martinusu mám najmenej stovku kníh, preto odporúčam, zoženiete tu toho naozaj veľa bez behania po mnohých obchodoch.

Eva Valašťanová
29.7.2019
Overený nákup
skvelé..., netradičné...., milé, na zamyslenie...., nevšedno známe...., zabudnutý autor?..., nadčasové..., viacgeneračné...
Odporúčam milovníkom rozprávok, krehkých príbehov, krásy
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Múdra pani - George MacDonald
Fitness diár® 2021 -
21,76 €
Ušetríte 2,04 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“