Svätý Šarbel svedectvá a zázraky - Jean Skandar, Lúč, 2018

9,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Svätý Šarbel svedectvá a zázraky - Jean Skandar, Lúč, 2018
Svätý Šarbel svedectvá a zázraky - Jean Skandar, Lúč, 2018

Svätý Šarbel svedectvá a zázraky

Kniha vyšla v Libanone v arabskom jazyku v náklade vyše pol milióna výtlačkov! V rozsahom skromnejšej francúzskej verzii sa otcovi Skandarovi s pomocou Marie-Sylvie Buissonovej... Čítať viac

Vydavateľstvo
Lúč, 2018
Počet strán
272

Kniha vyšla v Libanone v arabskom jazyku v náklade vyše pol milióna výtlačkov! V rozsahom skromnejšej francúzskej verzii sa otcovi Skandarovi s pomocou Marie-Sylvie Buissonovej podarilo podať pôsobivý obraz svätca doplnený o desiatky svedectiev od... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

9,50 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v jednej knižnici. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Ohromný svet - Ed Yong, Tatran, 2023
Svätý Šarbel svedectvá a zázraky - Jean Skandar, Lúč, 2018
9,50 €

Viac o knihe

Kniha vyšla v Libanone v arabskom jazyku v náklade vyše pol milióna výtlačkov! V rozsahom skromnejšej francúzskej verzii sa otcovi Skandarovi s pomocou Marie-Sylvie Buissonovej podarilo podať pôsobivý obraz svätca doplnený o desiatky svedectiev od ľudí, ktorí svätca osobne poznali a boli svedkami zázrakov, ktoré sa diali už za jeho života. Obsdahuje tiež cenné svedectvá tých, ktorí sa na jeho príhovor zázračne uzdravili. V prílohe sa nachádza Deviatnik k svätému Šarbelovi, pohľad na dejiny Maronitskej cirkvi a ďalšie vyhlásenia a svedectvá. Vzácna je aj 16-stranová obrazová príloha.

Svätý Šarbel Maklúf (1828 1898) dodnes priťahuje zástupy ľudí k svojmu hrobu v Kláštore sv. Marona v Annáji. To je miesto, kde tento maronitský mních a pustovník žil v úplnej jednoduchosti. PPápež sv. Pavol VI. o ňom povedal: Svojou zdržanlivosťou vťahoval všetkých do ticha... A všetci radi pracovali po jeho boku. Je dojímavé, že Boží ľud sa nemýlil. Svätosť Šarbela Maklúfa žiarila už za jeho života, jeho krajania, či boli kresťania alebo nie, ho uctievali a utiekali sa k nemu ako k lekárovi duší a tiel.

Aký bol? Ako možno priblížiť tajomstvo jeho života? Aký je jeho odkaz pre kresťana tretieho tisícročia zvádzaného materializmom? Prečo jeho radikálny spôsob napodobňovania Krista ustavične presviedča a mocne oslovuje také veľké množstvo veriacich?

Otec Šarbel mal neochabujúcu železnú vôľu, vďaka ktorej ovládal svoje sklony a pocity. Vravieval: ... Boh pozná naše najhlbšie vnútro. Ten, kto ho s dôverou prosí o milosť, nebude sklamaný. Pros ho o to, čo potrebuješ!... Vnútornú vyváženosť a vyrovnanosť, tú opravdivú silu charakteru, čerpal z neba podľa svojho hesla: Sme iba pútnici na ceste do večnosti.

Čítať viac
Počet strán
272
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
210×297 mm
Hmotnosť
180 g
ISBN
9788081791185
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
452981
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Lúč
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

becomingmyself.sk
Neoverený nákup
1.9.2020
Svätý Šarbel
Už aj na Slovensku je známy tento svätec z Libanonu a úcta k nemu sa šíri. Jeho relikvie nájdeme napr. v Dome sv. Alžbety v Košiciach ci v kostole sv. Petra a Pavla v Nitre.
Publikácia autorov o. Jeana Skandara OLM a Marie-Sylvie Buissonovej vydaná vo vydavateľstve Lúč opisuje život a cnosti sv. Šarbela vrátane veľkého množstva zázrakov a uzdravení na jeho príhovor. Kniha zároveň obsahuje novénu k sv. Šarbelovi a modlitbu k nemu.

Čo môže dnešnému čitateľovi ponúknuť pustovník z Libanonu, ktorý bol tak trochu „bláznom pre Boha“, keďže sa okrem iných cnosti vyznačoval nesmiernou, až nadľudskou pokorou, poslušnosťou a sebazapieraním? Nájde človek dnešnej doby v živote sv. Šarbela viac ako len zázračného svätca, ku ktorému sa môže utiekať s prosbami o pomoc v rôznych svojich ťažkostiach?
Na túto otázku si musí každý odpovedať sám pred sebou.
Možno pri hľadaní tejto odpovede pomôže aj tato kniha. Ako úprimný recenzent priznávam, že kniha sa nečíta ľahko. Je písaná určitým zjednodušujúcim štýlom, mnohé časti sa opakujú a chýbajú viaceré vysvetlenia pre človeka, ktorý nepozná historické reálie a zvyky z toho obdobia, ktoré by mu pomohli určité skutočnosti lepšie pochopiť. Život otca Šarbela sa zároveň ťažko chápe pohodlnému, individualistickému človeku dnešnej doby.

Zároveň – srdce chápe veci, ktoré sú rozumu vzdialené. A tak, hoci je umŕtvovanie, poslušnosť a tichosť otca Šarbela rozumovo vzdialená mojim dňom, vyciťujem z jeho príbehu blízkosť Boha. Nepochopiteľného mojim zmyslom a predsa tu.
Tento svätec ticho a pokorne konal zázraky už za života. A po jeho smrti sa tieto znamenia iba znásobili. Známe je tak vytekanie tekutín z jeho tela, ako aj mnohé uzdravenia na jeho príhovor.
Aj dnešný človek si nesie na duši i na tele mnoho rán. Svätý Šarbel, ako aj iní svätí a sväté, vedia a chcú byť našimi spoločníkmi na ceste, ktorá nie je vždy ľahká. Verím, že Boh aj na ich príhovor koná v našich životoch.

Knihu je možné zakúpiť napríklad na kumran.sk
Čítať viac
knihomolka
Neoverený nákup
11.2.2020
Pútavý životopis
Svätý Šarbel je veľmi zaujímavá osobnosť, o ktorej živote je veľmi dobré si prečítať. Svedectvá o zázrakoch, ktoré vykonal sú potrebné pre svet, pretože ukazujú nádej pre každého z nás. Ďakujem kumran.sk, že si mi dovolil recenzovať túto výnimočnú knihu! Čítať viac

„Všetky ženy si o sebe myslia, že sú iné; všetky si myslia, že niektoré veci sa im nemôžu prihodiť, a všetky sa mýlia. “

Zlomená žena - Simone de Beauvoir, 2021
Zlomená žena
Simone de Beauvoir