Knihy
E-knihy

Prírodopis komunizmu

Anatómia jednej utópie

Kalligram, 2007
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Kalligram, 2007

Kniha profesora Univerzity Komenského, prírodovedca, ktorý bol po novembri 1989 prvým ministrom školstva a neskôr reprezentantom štátu v UNESCO, je pokusom o exaktnú analýzu politického režimu, aký existoval v našej krajine...

Čítaj viac

7,57 €

Bežná cena Bežne 7,97 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha profesora Univerzity Komenského, prírodovedca, ktorý bol po novembri 1989 prvým ministrom školstva a neskôr reprezentantom štátu v UNESCO, je pokusom o exaktnú analýzu politického režimu, aký existoval v našej krajine vyše štyridsať a v Rusku vyše sedemdesiat rokov. Nie je však primárne analýzou politiky a ekonómie komunistického systému, ale jeho ideových predpokladov. Hlavnou tézou autora je, že myšlienky komunizmu boli nevyhnutným vyvrcholením európskeho racionalizmu, pokusom o uskutočnenie osvietenskej utópie, takže zlyhanie komunizmu je zároveň výzvou pre nové premyslenie hlavnej, racionalistickej, tradície európskej kultúry. Aktuálnosť výpovede knihy je v tom, že autor zdôvodňuje súvislosť medzi súčasným dianím vo svete, charakterizovaným konfliktami medzi kultúrami a vojnou s terorizmom, a nedostatočným vyvodením záverov z lekcie dvoch totalitných systémov 20. storočia, komunizmu a nacizmu.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
228
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2007
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kalligram
Rozmer
125×185 mm
ISBN
8071499404
Naše katalógové číslo
43013

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Peter Mitter
10.6.2011
Veľmi vhodný názov
Terminologicky trochu náročná, no veľmi pútavá a svojím spôsobom originálna a objavná knižka ani nie tak kvôli uvádzaným faktom, ktoré sú už všeobecne známe, ale kvôli neobvyklej metodológii, ktorú autor (genetik, biológ a chemik -nie politilóg!) použil pri spracovaní témy vzniku a n e v y h n u t n é h o zániku komunizmu ako politického a sociálneho systému, pričom sa súčasne zaoberá aj následnými spoločenskými, ekonomickými, sociálnymi a ľudskými problémami v spoločnosti po zániku komunizmu - v postkomunistickom období. Mnoho, mnoho podnetných a originálnych myšlienok! S takýmto autorským postupom som sa ešte nestretol.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia