Pankreasník - Péter Esterházy
Pankreasník
11,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Pankreasník

Denník slinivky brušnej

3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Absynt-Kalligram, 2018

Ďalšie formáty

E-kniha
8,39 €

Posledná kniha fenomenálneho maďarského spisovateľa Pétera Esterházyho. Pankreasník, to je slovné spojenie, ktoré v sebe spája popis priebehu choroby – rakoviny slinivky brušnej, ako aj spôsob rozprávania – denníkové zápisky. Dá sa o rakovine slinivky.

Čítaj viac

Ďalšie formáty

11,99 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Posledná kniha fenomenálneho maďarského spisovateľa Pétera Esterházyho.

Pankreasník, to je slovné spojenie, ktoré v sebe spája popis priebehu choroby – rakoviny slinivky brušnej, ako aj spôsob rozprávania – denníkové zápisky. Dá sa o rakovine slinivky brušnej napísať ľúbostný román?

Autobiografická kniha zachytáva posledné dva roky autorovho života. Je záznamom jeho choroby, denníkom zaznamenávajúcim posledné obdobie jeho života, keď sa ako autor a človek vyrovnáva so smrteľnou diagnózou. Číta, cituje, interpretuje iných autorov svetovej literatúry, ktorí sa vyrovnávali s témou choroby a smrti, pričom podáva správu o svojom každodennom živote. O pokusoch udržať si roky pestované rituály, písanie, vzťahy s rodinou, priateľmi, reflektovanie spoločenských problémov.

Karcinóm, je dobré slovo na začiatok. Je krokom autora do nepoznaného spôsobu života. Výraz, ktorý vyvoláva ticho. Ticho, v ktorom sa začne ozývať hlas vety, ktorá je nám niekedy známa, inokedy prekvapí, znie z diaľky i z blízka. Čo s telom, ktoré prestáva slúžiť? Ktoré doteraz stále poslušne slúžilo písaniu a odrazu sa obracia voči nemu? Esterházy neprestáva hovoriť duchaplne, otvorene a úprimne ani o najnepríjemnejších okamihoch života a pominuteľnosti. Nie je to jednoduchý príbeh.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
11,99 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
8,39 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Pankreasník - Péter Esterházy
Klbko zmijí - Dominik Dán
23,99 €
Ušetríte 2,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Hasnyálmirigynapló
Rozmer
140×230 mm
ISBN
9788089916580
Naše katalógové číslo
313898
Počet strán
208
Hmotnosť
374 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Absynt-Kalligram

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

Maria Forgáčová
6.2.2020
Pankreasnik
Knihu som kupovala podľa autora. Mam rada jeho styl, rukopis.... Zial toto dielko ma sklamalo. Ako dokunent neobstoji, ako dennik neuplny.... Výpovedná hodnota cca dostatocna, keby som mala klasifikovat. Je to vecicka, ku ktorej sa dvakrat nevrátim. Čítaj viac
MonikaJanka
6.8.2018
nádej
Dúfam, že aspoň toto vydajú načas, teším sa na tú knihu ako malé dieťa. Rada by som ju prečítala aj v origináli, ale zasa neviem dobre po maďarsky.
Mám rada toto vydavateľstvo, ale nejak poľavili vo vydávaní knižiek, nato, koľko ich sľubujú vydať. Kedysi vydávali aj dve-tri knižky za mesiac, teraz už len jednú za niekoľko mesiacov (Prekliatí reportéri aj 100% dokopy).
Čítaj viac
Monika Kralovičová
23.8.2018
Ďakujem za odpoveď. Čítaj viac
Juraj Koudela
20.8.2018
Dobrý deň, MonikaJanka, už dnes by mal byť tento titul naskladnený. Bude to dvadsiaty titul, ktorý tento rok vydáme. Nepoľavujeme, aj tento rok bude počet vydaných kníh vyšší, než predchádzajúci rok. Okrem edícií Prekliati reportéri a 100%, vydávame aj edíciu SKICA a spustili sme edíciu Prokletí reportéři v českom jazyku. Ďakujeme, že čítate naše knihy. S pozdravom, tím Vydavateľstva Absynt. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pankreasník - Péter Esterházy
Klbko zmijí - Dominik Dán
23,99 €
Ušetríte 2,95 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka