Za ostrou hranicou - Zuzana Kusá
Za ostrou hranicou
9,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Za ostrou hranicou

1-2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Absynt-Kalligram, 2018
Edícia
Skica

Spoločnosť rozdeľuje ostrá hranica. Leží medzi bezprostrednými susedmi, medzi obyvateľmi jedného mesta i jednej krajiny. Je neviditeľná, no o to citeľnejšia. Sociologička Zuzana Kusá píše o hranici záujmu a vnímavosti voči potrebám iných, balansuje...

Čítaj viac

9,99 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Spoločnosť rozdeľuje ostrá hranica. Leží medzi bezprostrednými susedmi, medzi obyvateľmi jedného mesta i jednej krajiny. Je neviditeľná, no o to citeľnejšia.

Sociologička Zuzana Kusá píše o hranici záujmu a vnímavosti voči potrebám iných, balansuje na tomto ostrom reze a snaží sa zistiť, nakoľko je táto neviditeľná hranica priepustná. Aj o tom je jej esejistický text Za ostrou hranicou.

Vo vnútri hraníc vládne ohľaduplnosť a vzájomná starostlivosť, obývajú ju totiž naši ľudia – morálne prijímaní a začlenení. Za hranicou nášho morálneho kruhu sú však ľudia žijúci mimo našej schopnosti empatie a zmyslu pre spravodlivosť. Topia sa v chudobe, nemožnosti začleniť sa, sú morálne vylúčení.

Nemusíme precestovať celý svet, aby sme našli ľudí žijúcich v pre nás nepochopiteľných podmienkach. Stačí otvoriť oči a zamyslieť sa. Tá cesta v našom vnútri je však možno omnoho náročnejšia, ako výlet za hranice našich bežných dní.

Esejistická kniha Zuzany Kusej Za ostrou hranicou vychádza v rámci edície Skica, ktorú pod zavedenou značkou Kalligram vydáva Vydavateľstvo Absynt.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Za ostrou hranicou - Zuzana Kusá
Čo je populizmus? - Jan-Werner Müller
19,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
182 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Absynt-Kalligram
Rozmer
130×220 mm
ISBN
9788089916467
Naše katalógové číslo
312005

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

8
4.11.2019
O čom je šiesta skica?
O nás ako o jedincoch a ak príde na rad niečo robiť - riešiť v spoločnosti- nevieme ako sa máme správať. Kniha sa venuje témam- pracujúcej chudoby na Slovensku a o ich morálnom vylúčení...
Skica obsahuje úryvky z projektov na ktorých autorka spolupracovala, alebo priamo viedla.
.
Kniha-Za ostrou hranicou prezentuje témy o ktorých sa často hovorí v TV, médiach. Je zaražajúce ako nás vedia ovplyvniť, predsudky a klamlivé zdroje informácii.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Za ostrou hranicou - Zuzana Kusá
Čo je populizmus? - Jan-Werner Müller
19,98 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka