Biele srdce - Vlado Bis
Biele srdce
4,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
4,50 €

Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Túžba po dobrodružstve privedie mladíka Jima Hudsona do malého mesta na americkom stredozápade. Netuší, že jeho sen stať sa zlatokopom sa nikdy nenaplní. Osud mu pripraví inú životnú cestu, plnú skúšok a nečakaných zvratov, ale aj lásku v podobe domorodej ženy Sussanne. Keď sa Jim rozhodne spojiť svoj život s jej, prijme tým aj údel jej ťažko skúšaného národa, ktorému belosi neprisúdili budúcnosť. Z nerozvážneho mladíka sa stane vyzretý a azda aj predčasne zostarnutý muž, ktorý si po smrti svojej rodiny uvedomí to najpodstatnejšie: že má voči národu, ktorý ho uznal za svojho, nesplatený dlh a že sa musí pokúsiť zachrániť ho.

Román BIELE SRDCE približuje čitateľovi aj veľké historické udalosti USA druhej polovice 19. storočia – slávnu bitku pri Little Bighorne či masaker pri Wounded Knee. Tieto fakty umne dopĺňajú hodnovernosť tohto napínavého dobrodružného príbehu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Biele srdce - Vlado Bis
Šelmy a hyeny - Peter Tigrov
16,40 €

Recenzie, kritiky

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
185 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Enribook
Rozmer
115×185 mm
ISBN
9788097244750
Naše katalógové číslo
291747

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

10 hodnotení

10
0
0
0
0

Miro Š.
1.2.2018
Na dva dúšky
Knihu som mal doma už nejaký čas. Konečne som ju zobral, že sa do nej pozvoľna pustím. No a čo sa nestalo, prečítal som ju na dva dúšky. Skončil som v noci na dnes o 01:38. Strhujúci príbeh postavený do reálnej historickej situácie pôsobí veľmi realisticky. S potešením som sledoval ako sa myslenie hlavného hrdinu postupne vyvíja spolu s poznaním a skúsenosťami. Že to nie je klasický "Old Shatterhand", ktorý strieľa iba do koní a do nôh :) V dynamických častiach som sa pristihol, ako zrýchľujem čítanie v snahe urýchliť poznanie konca. Sem-tam kostrbatá štylistika je presne to, čo okrem iných vecí robí tento príbeh originálom a nesie originálnu pečať autora. Vlado Bis - ďakujem Ti za nedospatú noc a teším sa na prípadný ďalší kúsok z Tvojej dieľne :) Veľa zdaru! Čítaj viac
15

Knižná blogerka, Humbook fest 2018, 2019 ambasádorka a milovníčka nových svetov. Od roku 2019 aj vedúca literárnej sekcie SlavConu.

Jana Paveleková
26.1.2018
Jaji bloguje hodnotí
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh mladého muža, ktorý celý život pred niečím uteká, na mňa veľmi zapôsobil. Nečakala som, že mi táto útla kniha dá to, čo dala. Stalo sa. Knihu odporúčam skôr dospelým čitateľom, ktorí sa neboja vidieť svet otvorenými očami, hoci sa dozvedia niečo nepríjemné. Život pozostáva z radostných ale aj smutných udalostí. Presne taká je aj kniha Biele srdce. Romantické duše budú môcť prežiť Jimovu veľkú lásku k Sussanne, ale aj lásku k životu. Tí, čo túžia po historických faktoch sa dozvedia niečo viac o situácií na divokom západe v druhej polovici 19. storočia. Pokiaľ ste sa v týchto riadkoch našli, určite si zaraďte Biele srdce do zoznamu. Čítaj viac
Tatiana Macková
23.11.2017
Závan dávnych čias
Overený nákup
"Biele srdce" je príbeh, ktorý pohladí, ale aj rozosmutní. Aspoň mňa. Z textu, napísaného výborným jazykom, na mňa zavialo čosi, čo mi zavoňalo detstvom - knihami, ktoré som vždy milovala. Je v ňom príbeh ľudí, ktorých zomlela chamtivosť a bezcitnosť iných, ale aj príbeh lásky a túžby po obyčajnom, pokojnom živote. Žiaľ, tú túžbu často zahubili "bieli muži" a utopili ju v krvi nevinných.
Okrem toho sa mi veľmi páči aj vizuálna stránka knižky. Obálka aj drobné ilustrácie výborne dokresľujú jej atmosféru a je vidno, že vydavateľstvo si dalo záležať. Veď, napokon, príbehy o Indiánoch sú srdcovou záležitosťou jeho majiteľky a zároveň skvelej autorky. :-)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Biele srdce - Vlado Bis
Šelmy a hyeny - Peter Tigrov
16,40 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green