Knihy
E-knihy

Girl in the Blue Coat

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Little, Brown, 2017

Amsterdam, 1943. Hanneke spends her days procuring and delivering sought-after black market goods to paying customers, her nights hiding the true nature of her work from her concerned parents, and every waking moment mourning her boyfriend, ...

Čítaj viac

11,16 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Amsterdam, 1943. Hanneke spends her days procuring and delivering sought-after black market goods to paying customers, her nights hiding the true nature of her work from her concerned parents, and every waking moment mourning her boyfriend, who was killed on the Dutch front lines when the Germans invaded. She likes to think of her illegal work as a small act of rebellion. On a routine delivery, a client asks Hanneke for help. Expecting to hear that Mrs. Janssen wants meat or kerosene, Hanneke is shocked by the older woman's frantic plea to find a person-a Jewish teenager Mrs. Janssen had been hiding, who has vanished without a trace from a secret room. Hanneke initially wants nothing to do with such dangerous work, but is ultimately drawn into a web of mysteries and stunning revelations that lead her into the heart of the resistance, open her eyes to the horrors of the Nazi war machine, and compel her to take desperate action. Beautifully written, intricately plotted, and meticulously researched, Girl in the Blue Coat is an extraordinary, gripping novel from a bright new voice.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Girl in the Blue Coat - Monica Hesse
Zlodejka kníh - Markus Zusak
24,81 €
Ušetríte 0,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
295 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Little, Brown
Rozmer
140×213 mm
ISBN
9780316260633
Naše katalógové číslo
271495

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

9 hodnotení

3
3
2
0
0

9
6.4.2019
Slabá
Mám rada skutočné aj vymyslené príbehy z rôznych krajín v tomto ťažkom období. Ale aj napriek snahe som sa musela nútiť dočítať knihu. Nebavila ma ale zvedavosť zvíťazila, chcela som vedieť ako kniha skončí. Končí inak, ako čitateľ očakáva čo je asi jediné pozitívum na tejto knihe. Autorka sa dlho motá v jednom kruhu a samotné rozuzlenie deja je zhrnuté asi v 30 stranách na konci knihy. Za mňa slabé, ale niekomu sa môže páčiť.
Čítaj viac
5

Milujem knihy a čítanie je moje hobby. Knihami obklopená som dokonca aj v práci nakoľko robím ako knihovnicka v krajskej knižnici

Anita Kováčová
1.4.2019
Mám rada knihy, z ktorých sa dozviem niečo o živote v minulých obdobiach a preto, keď som videla na poličke v našej knižnici medzi novinkami túto knihu hneď som si ju musela požičať. Ale a aj napriek tomu, že ma príbeh zaujal už prvými vetami som knihu nedočítala. Mrzí ma to, pretože som veľmi túžila vedieť ako to celé dopadne, lenže pre mňa osobne veľmi rušivo pôsobili slová a slovné spojenia, ktoré sa prekladateľka rozhodla ponechať v originálnom znení bez vysvetliviek. V niektorých prípadoch mi tak prišlo, že mi uniká niečo dôležité a ja mám rada veci pod kontrolou. Nehovorím, že treba všetko preložiť, pretože ja chápem, že sa to nedá, ale možno by bolo vhodné použiť nejaké vysvetlivky aspoň v závere knihy.
Čítaj viac
Ellie Smith
11.10.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vojnový román, ktorý sa odohráva v pomerne netypickom prostredí pre tento typ románov - v Amsterdame. Páčilo sa mi priblíženie odboja tamojších obyvateľov, odvahu mladých študentov a zobrazenie záchrany židovských detí. Taktiež poukázanie na potrebu zachytiť hrôzy vojny pre budúce generácie, veľakrát s rizikom nasadenia vlastného života. Veľkým lákadlom bol pre mňa aj fakt, že dej prináša detektívnu zápletku, keď hlavná hrdinka pátra po stratenom dievčati. Autorkin štýl je veľmi jednoduchý, začítala som sa rýchlo a napriek vážnej téme bolo čítanie príjemné a miestami dokonca aj dosť napínavé. Vojna je zobrazená na pozadí príbehu, a aj keď konanie osôb veľmi ovplyvňuje, jej vyobrazenie je jemné, nezachádza do podrobností ani nedeprimuje. Knihu by som preto odporučila predovšetkým ľuďom, ktorí si o vojne sem-tam niečo radi prečítajú, ale neočakávajú faktami nabitý román.
Čítaj viac
Veronika
27.8.2018
Odporúčam
Hoci zápletka bola vymyslená, je založená na skutočných historických udalostiach. Aj keď už som čítala viacero kníh z tohto obdobia, autorka za zamerala na toto obdobie z iného uhla pohľadu, ako som bola zvyknutá, a ukázala na historické detaily, o ktorých som nikdy predtým nepočula. Veľmi zaujímavé čítanie. Odporúčam!
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Girl in the Blue Coat - Monica Hesse
Zlodejka kníh - Markus Zusak
24,81 €
Ušetríte 0,59 €

„Človek, ktorý nečíta dobré knihy, nemá žiadnu výhodu oproti človeku, ktorý čítať nevie.“

Mark Twain