Slovo je nádych - Dominika Elizabeth Hladíková

6,60 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Slovo je nádych

Zbierka básní obsahuje veľkú časť autorkinej duše. Je ako mozaika zložená z čriepkov bolesti, strachu, prázdna i inšpirujúceho nekonečna. Každý prežíva isté trápenie a hoci sú... Čítať viac

Vydavateľstvo
Art Floyd, 2016
Počet strán
68

Zbierka básní obsahuje veľkú časť autorkinej duše. Je ako mozaika zložená z čriepkov bolesti, strachu, prázdna i inšpirujúceho nekonečna. Každý prežíva isté trápenie a hoci sú básne väčšinou smutné, skúste ich precítiť a nájdete v nich odpoveď na... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

6,60 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Zbierka básní obsahuje veľkú časť autorkinej duše. Je ako mozaika zložená z čriepkov bolesti, strachu, prázdna i inšpirujúceho nekonečna.
Každý prežíva isté trápenie a hoci sú básne väčšinou smutné, skúste ich precítiť a nájdete v nich odpoveď na bolestne vyslovenú vetu "Som sám/sama.". Vtedy sa otvoria dvere do úplne iného, nového sveta.
Chcete ho preskúmať? Tak otvorte túto knihu. Pretože poézia je nádych, cesta k životu.
Čítať viac
Počet strán
68
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×185 mm
Hmotnosť
79 g
ISBN
9788089889013
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
260134
Štýl
filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Art Floyd
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4

Jsem vášnivá čtenářka a nejen to i sama píši. Sice zatím na platformě wattpad, ale v hloubi duse doufám, že se mi někdy podaří vydat knihu.

Michaela Smažáková
Overený zákazník
12.6.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tato kniha básní ma pouhých 62 stran, za to je ale plná básní na zamyšlení. Autorka nám v této sbírce otevřela velkou část své duše.
Já se přiznám, že básně moc nečtu, ale když jsem se na tuto knihu podívala, nějak jsem neodolala. Nevím jak vy vnímáte smutné básně a tato kniha je obsahuje, ale já musím říct že jsem se v některých našla.

Kniha je sice tenká, ale některým čtenářům se nemusí číst dobře, protože ke čtení smutných textů potřebuji určitou náladu. Mě to problém nedělalo.

Neodolala jsem a musím vám sem dat krátky Úryvek z jedné básně, která se mi libili:

ABSURDNÝ VÝKRIK

"Každý večer pri svieci,
s ubolenou dušou
a slzami uropenymi v kaluzi slov,
v tichu absurdnej vykriku
hľadám prázdno
V nekonečne spomienok.

A slová spod pera
náhle strácajú význam,
miznú v hmle trokej zlomenej láskym."


Zároveň musím přiznat, že některé básně mi vyrazily dech a u jiných jsem si je musela přečíst dvakrát. Ne kvůli tomu, že pocházím z Česka, ale kvůli tomu, zda jsem pochopila správně význam celé básně, protože dejme si ruku na srdce. Každá báseň není napsaná jen tak, že se autorovi chtělo, ale má v sobě hlubší smysl nějaký význam možná i poselství.
Co mě ještě mile překvapilo, byly kresby, které se nachází v knize.

Věřím, že si táto kniha najde se čtenáře, protože každý z nás pocítil nějaký strach, bolest a trápení. Takže pokud máte rádi básně a k tomu smutné, tak doporučuji sáhnout po sbírce od této autorky.
Čítať viac
18
Malý život - Hanya Yanagihara
Práve čítam
Malý život

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality.

Simona Poliaková
Overený zákazník
29.11.2018
Príjemné prekvapenie
Tak táto zbierka básni ma príjemne prekvapila.Nielen obsahovo ale vo vnútri sa nachádzajú aj krásne kresby ladené do žltomodrej. Slovo je nádych je síce útla kniha ktorú by ste možno v kníhkupectve ani nezazreli no to čo ukrýva vo vnútri je niečo veľké. Dominika je úžasná osôbka aj keď sme sa stretli len raz a prehodili zopár slov počas toho stretnutia som si uvedomila že oproti tomu čo si ona musela prežiť a čo si prežíva ja som na tom dobre.Vďaka tejto zbierke básni nahliadneme autorke do samotného vnútra a ja som sa vo veľa básňach našla.Krásne smutne básne ktoré sa mi dostali pod kožu a túto zbierku som určite nečítala posledný krát a prvý krát som si podčiarkovala básne ktoré ma najviac dostali,lebo inak toto neznášam, keď toto vidím niekoho robiť, tak by som mu zlomila ruku :D tu to inak nešlo. :) Čítať viac
Gabriela
Neoverený nákup
6.4.2017
.
Konečne som sa po pár mesiacoch od kúpy dostala k dočítaniu. Autorkinu blogovú činnosť sledujem už dlhšie a myslím si, že svojou debutovou zbierkou nesklamala. Má talent a verím, že si ho bude aj naďalej pestovať, pretože je to v dnešnej dobe veľmi vzácne.
Nenechajte sa odradiť tým, že knižôčka pozostávajúca zo 68 strán je útla. Je naplnená toľkým citom, bolesťou, beznádejou a zúfalstvom, až je obdivuhodné, že sa to na tých 68 strán vtesnalo.
Odporúčam čítať pomly a snažiť sa absorbovať každé jedno slovo. Nesnažte sa prečítať knižku naraz, ale nechajte, nech cez vás pretečú všetky emócie básne.
A na záver dodám len toľko, že sa teším na autorkine ďalšie diela. Dúfam, že ich bude ešte veľa.
Čítať viac
Martin
Neoverený nákup
24.3.2017
Veršovaná meditácia
Pre mňa je Slovo je nádych malá citlivá knižka s veľmi peknými ilustráciami - na prvý pohľad. Na druhý pohľad, keď som sa do nej začítal a za pár chvíľ ju aj celú prečítal, vo mne vyvolala silné emócie. Básne sú nežné, melancholické a, ako aj sama autorka v úvode odporúča, znejú ešte lepšie v sprievode klavírnej hudby. Niektoré verše sú dokonca také pekné/ zaujímavé/ výnimočné, že som si ich musel prepísať na papier, ktorý som napokon stratil.
Slovo je nádych - môj tip na hodinku meditácie v spoločnosti krásnych slov. Niekedy nie je dôležité pochopiť, s čím sa nám autorka prihovára, ale skôr precítiť spôsob, akým to robí.
Čítať viac
Viki
Neoverený nákup
21.1.2017
Názor čitateľa
Básne vám privodia mierne melancholickú náladu (v dobrom zmysle slova) a atmosféru pri čítaní dotvárajú nádherné kresby ukrývajúce sa na niektorých stránkach. Ja osobne poéziu vôbec neobľubujem, ale po dočítaní tejto knižky vo mne zostala zmes emócií a cítila som sa hodnú chvíľu akosi povznesene. Slovo je nádych môžem len vrelo odporúčať a teším sa na ďalšiu tvorbu od autorky. :) Čítať viac

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young
Chatrč
William Paul Young