Odlúčení - Lynn Austin
Odlúčení
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odlúčení

Keď vojna rozdeľuje, má viera moc zrodiť nádej a dokáže láska spájať?

Kumran, 2016
7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
Kumran, 2016
Preklad

Ďalšie formáty

E-kniha
8,90 €

Na začiatku sa Penny Goodrichová zaľúbila do Eddieho Shaffera, a keď sa naskytla šanca, využila ju, aby sa mohla stať súčasťou jeho života. Začalo sa to nádejou, že aj on bude milovať ju a možno ju raz požiada o ruku. Ale toto semienko nádeje...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Na začiatku sa Penny Goodrichová zaľúbila do Eddieho Shaffera, a keď sa naskytla šanca, využila ju, aby sa mohla stať súčasťou jeho života. Začalo sa to nádejou, že aj on bude milovať ju a možno ju raz požiada o ruku. Ale toto semienko nádeje nekontrolovateľne prerástlo do prekvapivého a zamotaného príbehu, odhalilo tajomstvá a úplne zmenilo jej život.

Ocenená autorka Lynn Austinová zručne a citlivo opisuje dlhé obdobie čakania na blízkych, ktorí sú na fronte... a tiež neočakávané zázraky, ktoré zjavujú prítomnosť a lásku Boha dokonca aj vtedy, keď mlčí.

„Dej príbehu sa odohráva striedavo v židovskej časti Brooklynu a v maďarskej Budapešti práve v čase, keď sa svet zmieta uprostred hrôz druhej svetovej vojny. Pred našimi očami sa postupne rozplietajú príbehy troch rodín, ktorých osudy zviedla dokopy práve tragédia a bolesť.“
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2016

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2019
PDF
EPUB
MOBI
8,90 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
480
Hmotnosť
434 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran
Rozmer
137×210 mm
ISBN
9788089487691
Naše katalógové číslo
235879

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

7 hodnotení

5
2
0
0
0

Katka
4.1.2018
Dej je zaujímavý, našla som odpovede na svoje niektore otázky, aj keď to nebolo mojim cieľom pri čítaní tejto knihy. Bola som prekvapená .
Ďakujem
Čítaj viac
11

Milujem knihy a všetko, čo s nimi súvisí. Nie som len knihomoľ, ale som aj knihomoľ, ktorý to trošku prehnal a napísal dve knihy :D. Prísne tajný denník Miry Danesovej a Dovoľ mi všetko - pod dievčenským menom Mirka Novysedláková. Okrem toho som to prehnala aj inde a pokúsila som sa preložiť knihu od Laury Frantz a aj sa mi to podarilo. Preklad jej románu A Bound Heart vychádza/vyšiel - podľa toho kedy to čítate - v septembri 2019 v úžasnom vydavateľstve i527.net. :)

Miroslava Novysedláková
22.10.2016
Chytľavé čítanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh Odlúčení z pera americkej autorky Lynn Austinovej sa odohráva počas druhej svetovej vojny. Úprimné povedané, nemám rada romány z obdobia, kedy žil Adolf Hitler, no tento je výnimkou, pretože JE O TEJ DRUHEJ STRANE - o obyčajných ľuďoch, ktorých milovaní bojujú a trpia vo vojne.
Penny Goodrichová je mladá dvadsaťštyriročná žena, ktorá je beznádejné zamilovaná do Eddieho Schaffera, vdovca a zároveň otca dvoch detí, dvanásťročnej Ester a deväťročného Petra, napriek tomu, že len nedávno prišli o mamu, rozhodne sa narukovať. Jakob Mendel je Žid, Maďar, ktorý emigroval do USA. Rovnako ako jeho sused Schaffer, aj on prišiel o ženu pri autonehode, pátra po synovi, ktorý odišiel do Maďarska študovať, tam sa i oženil a splodil dcéru, no po prepuknutí vojny od neho postupne prestal dostávať správy.
Príbeh sledujeme z troch pohľadov, z Pennyinej, Esterinej a Jakobovej perspektívy. Mne sa najviac páčilo Pennyino zmýšľanie, spočiatku bola naivná, kvôli platonickej láske k Eddiemu sa rozhodla postarať sa o jeho deti, kým bude bojovať vo vojne. Slepo verila, že jej to prinesie Eddieho lásku. Hlavne Ester jej to veľmi neuľahčila, nepáčilo sa jej, že chce prebrať Matkino miesto. Jemná Penny sa dokázala priblížiť k týmto opusteným deťom i napriek tomu, že jej vlastní rodičia ju celý život od všetkého a všetkých izolovali a podkopávali jej sebavedomie. Ester a Petra po smrti ich matky čaká ďalší ťažký úder, otec narukuje a oni postupne nachádzajú lásku nielen u svojej opatrovateľky Penny ale i u starého domáceho, pána Mendela.
Je krásne ako sa tu prepája niekoľko svetov: Vojna je všadeprítomná „kulisa“, Ester i Jakob neustále sledujú správy z frontu, akoby sa tak priblížili k blízkym, od ktorých ich vojna odlúčila. Hrôzy tých časov autenticky pripomínajú aj listy od Jakobovho syna a nevesty z Maďarska, kde sa fikcia stretáva s faktami - Sára, Jakobova nevesta, píše i o Raulovi Wallenbergovi, švédskom podnikateľovi, ktorý vraj zachránil viac ako 100 000 maďarských Židov.
Domov a rodina – to sú nepatrné maličkosti a každodenný stereotyp tých, ktorí aj napriek vojne musia žiť a pracovať aj bez svojich milovaných. Ester okrem toho, že smúti za otcom, prechádza pubertou a s tým súvisiacimi problémami , páči sa jej sused Jacky, no je zhrozená z jeho prístupu k Židom, Aj Penny rieši svoje prvé skúsenosti s tancovačkou, priateľmi, novou prácou i výchovou detí. Jakob Mendel sa vyrovnáva so samotou a pokúša sa Hašemovi – Bohu, odpustiť, že mu vzal jeho milovanú manželku Miriam. Zároveň do svojho sveta pustí i opustené deti svojho podnájomníka Edda Schaffera . Nechápe rozhodnutie otca dobrovoľne narukovať a odlúčiť sa od svojich detí. On by bol dal všetko preto, aby mohol byť s tým svojim. Preto sa snaží aspoň trochu nahradiť týmto deťom otcovskú lásku.
Kresťanstvo sa tu prelína so Židovskou vierou. Penny zisťuje, že Židia sú rovnakí ľudia ako kresťania i keď sa ju rodičia celý život snažili presvedčiť o opaku. Práve láska a porozumenie spája všetky tieto svety do krásnej mozaiky, ktorou nám Lynn Austinová predostrela očarujúci príbeh plný nádeje a viery v Boha a v to, že i keď ho nevidíme, nepočujeme, on stále poťahuje neviditeľné nitky a nikdy na nás nezabúda.

Čítaj viac
3
31.8.2016
Prekrásna kniha
Táto kniha vám prinesie prekrásny príbeh o láske, Bohu, pravom priateľstve a verím, že autorka si získa nejedného čitateľa svojim čarovným štýlom písania. Jej dielo je pútavé od prvú po poslednú stránku a dokáže v človeku vyvolať mnoho pocitov od smútku až po radosť. Vrelo odporúčam, neoľutujete ;) Čítaj viac
Martina T
21.5.2016
Názor čitateľa
Touto knihou som zaradila autorku medzi moje obľúbené, stále sa tento zoznam rozrastá :) Veľmi pekne a citlivo opísaná dôležitosť odlúčenia v rodinách, keď je to potrebné. Tiež, že pravda oslobodzuje nás aj tých, s ktorými je zviazaná. Čítaj viac
knihomolka.sk
15.4.2016
Perfektná!
Nedokázala som ju pustiť z rúk! Každá kapitola končila tak, že som jednoducho musela čítať ďalšiu. Kniha Odlúčení je z obdobia druhej svetovej vojny. Na túto tému som prečítala viac kníh, ale táto je jedinečná. Ukazuje aký veľký vplyv mala vojna a holokaust na rodiny a vieru. Odporúčam všetkým! Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“