Knihy
E-knihy
7,22 €

Bežná cena Bežne 7,60 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Človeku sa nechce veriť, že 5. novembra 2005 uplynulo 20 rokov od smrti populárneho slovenského speváka Karola Duchoňa. Hudobní odborníci, jeho kolegovia i blízki spolupracovníci sa zhodujú, že mal všetky predpoklady stať sa hviezdou európskeho formátu. Predurčovali ho na to nielen nádherný hlas, obrovský talent a neprehliadnuteľná charizma, ale aj čosi navyše, čím Karol disponoval a čo mu možno mnohí závideli. Napriek všetkým danostiam však Duchoň nikdy nedosiahol to, na čo nepochybne mal. A práve po príčinách, prečo sa mu v socialistickom Československu nikdy nepodarilo presadiť tak, ako sa to od speváka jeho formátu očakávalo, pátra táto kniha. Dozviete sa v nej aj to, prečo sa Karol Duchoň hektickým spôsobom života pripravil o všetko – kariéru, rodinu i zdravie.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
343 g
Rok vydania
2005
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Motýľ
Rozmer
135×205 mm
ISBN
8089199259
Naše katalógové číslo
23463

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

15 hodnotení

10
1
0
0
0

Karla Wachsmann
11.12.2014
Karol, Karol...
Vyborna knizka, dozvedela som sa mnohe zaujimavosti o doteraz nikym neprekonanom Karolovi, ktory stale chyba... Dakujem autorovi za skvelu pracu. Miestami som sa zasmiala, miestami mi bolo do placu. Karol bol fakt GREAT!!! Čítaj viac
Ján Kormoš
7.8.2006
Po prečítaní knihy ...
Overený nákup
... mi zostáva len sa poďakovať autorovi za objektívnosť, ohľaduplnosť, serióznosť a ďalšie pozitíva, o ktoré sa snažil a ktoré úspešne realizoval pri písaní knihy (pokiaľ som mal možnosť porovnania so skutočnosťou). Som čitateľ, ktorý knihu dostal ako dar (na vlastné prianie) a ktorý ako som už nižšie písal poznal a pozná širšiu i užšiu rodinu okolo už nebohého Karola Duchoňa. Čítaj viac
Roman
27.3.2006
Reakcia autora
Milá osobná priateľka Karola Duchoňa, veľká škoda, že ste sa pustili do hodnotenia knihy skôr, než ste si ju prečítali. Stále však máte tú možnosť a keď sa mi potom ozvete, tak budem len rád a určite potom nájdeme témy, o ktorých môžeme diskutovať. Vysvetlím vám však, prečo vznikla tá kniha až teraz, teda 20 rokov po Karolovej smrti. Nie som jediný, kto sa o zmapovanie jeho života pokúsil, ale prvý, komu sa to podarilo. Vďačím za to najmä jeho rodine - dcére Danke a prvej manželke Elene, ktoré mi poskytli cenné informácie a fotografie z rodinných albumov. Z obsahu knihy i vašich slov je zrejmé, že Duchoň nikdy nebol na Slovensku docenený tak, ako si zaslúžil a preto som dal návrh, aby bol uvedený do Siene slávy populárnej hudby a bol som šťastný, že sa to v rámci vyhlasovania cien Aurel 2005 konečne stalo skutočnosťou. Vzhľadom k tomu, že som mal v čase Karolovej smrti (v roku 1985) len trinásť rokov, teda rovnako ako jeho dcéra, tak skôr som tieto veci rozbehnúť nemohol a (ne)skromne si myslím, že som toho za posledný rok urobil pre uctenie pamiatky na Karola Duchoňa dosť veľa. Čítaj viac
18.2.2006
názor
Knihu o mojom priateľovi Karolovi Duchoňovi som zatiaľ nečítala, ale názory o nej na tejto stránke áno. Je evidentné, že podľa uvedených názorov kniha neobsahuje v istých oblastiach pravdivé údaje. Určite nie je príčinou nepresadenia sa a úmrtia Karola Duchoňa socialistické Československo. Môj priateľ bol v čase svojej speváckej kariéri obávaným konkurentom niektorých dodnes populárnych /vtedy Československých/ spevákov, ktorý možno profitujú iba preto, že Karol Duchoň, na veľký žiaľ mnohých jeho vtedajších a doteraz jemu verných fanúšikov - obdivovateľov, predčasne zomrel.
Karol Duchoň bol spevákom prvej triedy a určite vysoko preskočil vtedajšiu tzv. elitu, ktorá pochádzala a časť z nej aj dodnes pochádza od Slovenska smerom na západ.
Karol Duchoň nemal v čase svojej speváckej kariéri a dodnes nemá žiadneho skutočného konkurenta. V bývalej Československej socialistickej republike bolo veľa dobrých spevákov ale on bol jedinečný. Jedinečný a nenahraditeľný zostane navždy. Niektorí terajší slovenskí speváci veľmi pekne spievajú piesne z jeho repertoáru, ale prosím ich o odpustenie za moje nasledujúce slová, na Karola Duchoňa nemá žiadny z nich a ani žiadny na všetky svetové strany.
Pýtam sa autora knihy o Karolovi Duchoňovi, ktorý bol jeho susedom, prečo nenapísal o ňom knihu oveľa skôr. Určite by to bolo vhodné už aj počas života tohoto vynikajúceho speváka, určite by to bolo vhodné po piatich, možno desiatich rokoch, kedy žili jeho rodičia a mohol sa dozvedieť oveľa viac pravdivých informácií.
Vzhľadom k tomu, že si želám zostať v anonymite, prosím o prepáčenie za to, že sa nepodpíšem.
Za pochopenie ďakuje
veľmi dobrá osobná priateľka pána Karola Duchoňa
Čítaj viac
Martin Bokroš
26.11.2005
skvele
Je to výborná kniha. Už dlho som na publikáciu o Karolovi čakal. Trochu viac nám to odhalilo z jeho súkromia. Už dlho zháňam jeho skladby, ktoré sú nezabudnutelné. Možno by stálo za úvahu urobiť retro jeho menej známych piesni, resp. čo boli na malých singloch.
Škoda, že Karol už nie je medzi nami, dnes by bol hviezda a nielen v tomto našom Kocúrkove...
Čítaj viac
Ján zo Starej Turej
16.11.2005
Jednoducho Karol!
Zatiaľ som nemal to šťastie prečítať si uvedenú knihu, dúfam, že sa mi to podarí! Karola som mal možnosť z časti poznať i z rodiny zo strany jeho prvej manželky. Bol to jednoducho velký "Človek". Práve to sa mu stalo zrejme osudným, lebo veľa ľudí okolo neho využivali jeho dobrotu, srdečnosť, prístup k človeku. Možno nepoznal taktiky, zákulisie "velkého sveta" a ten velký svet ho pohltil. No ale dosť okolo neho, možno toto všetko je v uvedenom titule napísané. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Poézia je nevyhnutne potrebná - keby som len vedel na čo.“

J. Cocteau