Vše, co jsme si nikdy neřekli - Celeste Ng
Vše, co jsme si nikdy neřekli
12,69 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Vše, co jsme si nikdy neřekli

Odeon, 2016
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Odeon, 2016

Ďalšie formáty

Kniha
11,50 €

Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí... Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

12,69 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí...
Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí – dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.

Z nášho blogu:
Knižné tipy: Najlepšie knihy za rok 2016

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha brožovaná väzba, Anglický jazyk, Little, Brown, 2014
11,50 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Kniha pevná väzba, Český jazyk, Odeon, 2016

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Everything I Never Told You
Rozmer
135×210 mm
ISBN
9788020716811
Naše katalógové číslo
225317
Počet strán
272
Hmotnosť
404 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Odeon
21. septembra 2019

Celeste Ng je jednou z autoriek, pri ktorej ma už prvá kniha (Stačí škrtnúť zápalkou) oslovila natoľko, že viem, že prečítam čokoľvek ďalšie, čo napíše. Zatiaľ len české vydanie jej ďalšej knihy mi to potvrdilo - opäť zaujímavú zápletku ozvláštnil autorkin rozprávačský talent. Veľmi mi totiž pripomínala Do vody od Pauly Hawkins (to je tá, čo napísala Dievča vo vlaku), ale čítať ma to bavilo oveľa viac. Čo dodať? Snáď len, aby neprestávala písať.

Čítaj viac

České vydavateľstvo Odeon býva zárukou kvality a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Príbeh jednej neobyčajnej rodiny, kde sa dospievajúca dcéra Lydia vyrovnáva s tlakom rodičov, ktorí si cez ňu chcú plniť sny o kariére či spoločenskom uznaní. A keď jedného dňa nájdu Lydiu mŕtvu v jazere, nikto nechápe, čo sa stalo. Naozaj vynikajúce čítanie, ktoré je sondou do problémov jednej čínsko-americkej rodiny, príbeh o predsudkoch, nenaplnených očakávaniach a zvláštnej rodičovskej láske.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

29 hodnotení

23
5
0
0
1

8
Kruh - Bernard Minier
Práve čítam
Kruh

Milujem knihy...sú mojimi priateľmi, mojimi učiteľmi, mojím svetom :)

Natália Šupolová
11.4.2020
Pre mňa druhá kniha Celeste Ng a pohladila mi dušu rovnako ako tá prvá. Páči sa mi autorkin štýl a častokrát mi pri čítaní zovrelo srdce, ľudské vzťahy a ako sa občas pre nedostatočnú komunikáciu nechápeme, nevedomky si ubližujeme a projektujeme naše túžby a strachy do druhých... Čítaj viac
Monika
24.9.2019
Jedným dychom
Výborne napísaná kniha. Až zamrazí z toho, ako sa život zvrtne v jednom okamihu, ako jedna udalosť vedie k druhej. Ako žijeme vedľa seba a nechápeme sa. Ako rodičia s najlepšími úmyslami vplývajú na svoje deti. Ako kostlivci postupne vypadávajú zo skríň. Páči sa mi, ako všetko pekne do seba zapadne. Už sa teším na ďalšiu knihu. Čítaj viac
9
2.8.2019
Krasno-smutny pribeh
Toľko emócií v jednej knihe! Autorka úžasne vykreslila psychiku všetkých postáv, nie všetky mi boli sympatické, ale jednanie všetkých som vedela pochopiť. Vzťahy detí s rodičmi, súrodenecké vzťahy... A čo urobí s rodinou jedno veľké nešťastie, ktoré sa im stane.
Páčilo sa mi aj obdobie, do ktorého bol príbeh zasadený. Amerika 70.rokov, kedy ešte ženy boli považované predovšetkým za matky a gazdinky v zmysle “stepfordských paničiek”, nebolo zvykom budovať si kariéru. A zároveň rozmer, nazvime to rasizmu, kde čínska rodina je úkazom aký sa len tak nevidí. Toto ma zaujalo úplne najviac, lebo rasizmus si spájame predovšetkým s ľuďmi čiernej, nie žltej pleti.

Určite si prečítam aj ďalšiu autorkinu knihu.
Čítaj viac
Ali
4.2.2018
Vyborna psychologicka analyza postav, dej miestami smutno-kruty, velmi realisticky, napisane vsak stylom, ktory sa cita lahko a od prvej strany vtiahne citatela do deja. Čítaj viac
Elena
31.12.2016
psychologia
Vyborna kniha, obdivujem perfektne zvladnutie psychologie vsetkych postav. Bud je autorka skvela psychologicka, alebo cerpala zo skutocneho pribehu..., alebo aj-aj. Odporucam vsetkym, ktori to v rodine nemali jednoduche... Aj motiv integracie inej rasy vo vacsinovej spolocnosti je zaujimavy /pripomenulo mi to Biele zuby od Zadie Smith/... Inak, azijski autori ma v poslednom case velmi prijemne prekvapuju. Čítaj viac
Peter Lachký
28.11.2016
Fantastické!
Veľmi citlivý príbeh, ktorý, ak by sa ho chytil šikovný režisér, by som si určite rád pozrel aj ako film. Vo vnútornom svete súrodencov Lydie, Natha a Hannah som postrehol istú paralelu so skvelou Betónovou záhradou od McEwana, hoci v tomto prípade ich patologické známky vývoja nie sú katalyzované objavovaním sexuality, ale skôr (najmä) nenaplnenými ambíciami ich mamy a komplexom inakosti ich otca. Každý člen rodiny je nejakým spôsobom posadnutý únikom z tohto kruhu - James k Lousie, Marilyn k svojim snom, Nath k vytúženému štúdiu na Harvarde, jediná Hannah je akýmsi stmeľovacím prvkom, hoci autorka o nej píše skôr ako o "malom ostýchavom mesiaci, obiehajúcom okolo svojich súrodencov. Únik Lydie, ako najtragickejší, paradoxne spúšťa sériu "ozdravovacích" procesov a ona sama ostáva pre svoju rodinu neživá, ale zachytená v istom momente, podobne ako mucha v jantári, ktorú jej raz mama ukázala v múzeu. Čítaj viac
Martina Čuboková
21.7.2016
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tahle kniha je dokonalá! Když jsem se blížila ke konci, říkala jsem si, ne! Ať ještě nekončí! A po dočtení jsem cítila prázdno. Nechtěla jsem začít číst další knihu, jak mám ve zvyku. Ten proces, kdy na dočtenou knihu dám papírový obal, který sundávám, aby se neponičil, a beru další knihu s nadšením, že uvidím, jak levá strana knihy roste a pravá se zmenšuje. Chtěla jsem knihu Vše, co jsme si nikdy neřekli začít číst znovu.
Tématem tohoto románu je problém menšiny a přistěhovalců v Americe. Čínský muž, který si změní jméno na James, aby lépe zapadl, si v dětství prochází krušným obdobím, které ho poznamená na zbytek života. I přesto, že je velice inteligentní a ve škole patří mezi nejchytřejší děti, musí se potýkat s posměšky. K tomu přizpívá také fakt, že jeho rodiče jsou zaměstnáni ve škole, kde James studuje. Otec pracuje jako školník, matka jako pomocná síla v kuchyni. Finančně jsou na tom špatně, proto jeho matka bere zbytky jídla ze školní jídelny domů a ve škole je to obecně známo, což pro malého Jamese, který by si rád našel přátelé, je ponižující.
James se dostane na vysokou školu, kdy si jako hlavní obor vybere americké dějiny. Konkrétněji Indiány. Číňan aby přednášel americkým studentům o původních obyvetelech jejich země? Univerzita si z nich nejspíš dělá lagraci!
Avšak na jedné z přednášek pozná James Marilyn, do které se zamiluje. Marilyn je velmi ambiciozní dívka, která by chtěla být doktorkou. Což v té době je něco velmi neobvyklého.
Dvojice je do sebe velmi zamilovaná a když Marilyn zjistí, že je těhotná, James ji požádá o ruku.
Od této chvíle se jejich životy naprosto změní. Marilyn posouvá svou doktorskou kariéru na neurčito, James se stále víc potýká s rasovými problémy. Kdo by se neotočil a nezačal si šeptat, když vidí typickou Američanku vedle Číňana, když v té době vládne názor, že rasy by se neměli mezi sebou míchat, jelikož jejich děti budou stvůry?
Manželé mají spolu tři děti. Největší radostí je pro ně Lydia, prostřední dítě. Marylin se upnula k představě, že právě Lydia půjde v jejích šlépějích na cestě stát se lékařkou. Zahrnuje ji knihami s tímto tématem, připravuje jí úkoly, které Lydii mají připravit na cestu za diplomem. Lydia vše plní, hlavně proto, aby její matka byla spokojená a neodešla od rodiny jako tenkrát.
James se zase snaží, aby Lydia trávila hodně času s kamarádkami, aby byla společensky oblíbená, aby zapadala. Netuší však, že Lydia si prochází přesně tím, čím si procházel James v dětství.
Lydia tento tlak nevydrží a jednoho dne zmizí v noci z domu a je nalezena v nedalekém jezeře mrtvá.
Nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. Proč Lydia šla k jezeru, když neuměla plavat a měla strach z vody? Matka si myslí, že Lydii někdo zabil. Sourozenci si myslí něco jiného. Především malá Hannah, která je přehlížená a v podstatě neviditelná pro rodinu. Ale je velmi vnímavá a pochopí, že Lydia měla spoustu důvodů a tak nešťastný mladý život, že by bylo pochopitelné, kdyby spáchala sebevraždu.
Tahle kniha je velmi silným literárním počinem. Je ukázkou toho, že rodiče si občas chtějí splnit své touhy skrz dítě, jak můžou být rodiče slepí vůči tomu, co je dobré pro dítě a ne pro ně. Také jak je těžké rozložit lásku mezi všechny děti, jak být spokojený se svým životem a přenést tuto spokojenost a pohodu mezi rodinné konstalace.
Čítaj viac
4
6.6.2016
Názor čitateľa
Overený nákup
Psychologický román o tom, ako všetky nevypovedané veci v jednej rodine vedú k sérii nedorozumení končiacej smrťou jednej z dcér. Napriek tomu kniha vyznieva optimisticky, keď sa jednotliví členovia rodiny, každý svojim spôsobom, postupne vysporiadajú s touto tragickou udalosťou a pochopia jej príčiny. Avšak ani jeden z nich už nikdy nezabudne na "vše, co si nikdy neřekli".
Kniha je prvotinou tejto autorky, je výborná, na štýle nič netreba vylepšovať. Najviac ma zaujal spôsob, akým vykreslila jednotlivé postavy, ich pocity a rozdielny pohľad na jednotlivé udalosti. Určite si počkám aj na ďalšie jej diela.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Prevratné myšlienky ku mne vždy prišli v knihách.“

Bell Hooks