Ben Hur - Lew Wallace
Ben Hur
15,15 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
15,15 €

Bežná cena Bežne 15,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jeden z najlepších a najúspešnejších historických románov všetkých čias
Rozsiahle koncipovaný historický román sa odohráva v Jeruzaleme podrobenom Rimanmi v čase vzniku kresťanstva. Ben Hur je vzdelaný a mierumilovný syn významnej židovskej rodiny, z bohatého kniežacieho rodu v Jeruzaleme, ktorého osud sa prelína s osudom Ježiša Krista. Za domnelý útok na predstaviteľa rímskej moci ho Messala, priateľ z detstva, nespravodlivo obviní z vraždy. Je doživotne odsúdený na galeje. Jeho matku a sestru zaživa pohltí väzenie, odkiaľ sa už nemajú nikdy vrátiť. V námornej bitke, ktorá sa strhne medzi rímskou flotilou a pirátmi, Ben Hur zachráni život svojmu veliteľovi Quintovi Arriovi. Ten mu z vďačnosti daruje slobodu, adoptuje ho a dožičí mu rímske vzdelanie aj vojenský výcvik.
Ben Hura to však ťahá do vlasti, zároveň v ňom dozrieva myšlienka odplaty za všetky príkoria, ktorými musel prejsť. Počas slávnostných hier v Antiochii sa dozvie, že jeho úhlavný nepriateľ Messala súťaží v pretekoch štvorzáprahov. Ben Hur využije príležitosť, aby si s ním v dramatickom súboji zmeral sily a dokázal, že pravda a víťazstvo stoja na jeho strane. Život Ben Hura sa odvíja paralelne so životom Ježiša. Postupne si osvojuje idey Kristovho učenia, medzi ktoré patrí láska a odpúšťanie.

Ben Hur bol najpredávanejším románom 19. a začiatku 20. storočia v USA (prvý raz vyšiel roku 1880). Na prvej priečke rebríčka amerických bestsellerov zostal až do roku 1936, keď ho predbehol román M. Mitchellovej Odviate vetrom. Román bol viackrát sfilmovaný, jeho najslávnejšia verzia bol veľkofilm Ben Hur z roku 1959 s Charltonom Hestonom v hlavnej úlohe. Film získal roku 1960 maximálny počet 11 Oscarov vo všetkých kategóriách. Tento úspech dosiahol neskôr len Titanic (1997) a tretí diel Pána prsteňov (2003).

Nový film podľa Wallaceovho románu v našich kinách už 25.8.2016. Postavu Ben Hura stvárni anglický herec Jack Huston, synovec známej herečky Anjelicy Huston.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ben Hur - Lew Wallace
Dáma v zlatom - Anne-Marie O’Connor
31,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
440
Hmotnosť
768 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aktuell
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788081720079
Naše katalógové číslo
221492

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

7 hodnotení

4
0
1
2
0

5
21.10.2016
súhlasím s katarínou lorincovou
už v auguste som prežila ďalšie Vianoce ....Jozef s manželkou opäť raz doputoval do Betlehema, lebo sa tam konalo sčítanie ľudu, a opäť nebolo miesto v hostinci, tak Mária v chlieve porodila syna, zavinula ho do plienok a uložila do jaslí ... nech sa na mňa autor nehnevá, ale tú knihu už doma mám, mali ju aj moji rodičia, aj moji prastarí rodičia .... volá sa Nový zákon a je súčasťou Biblie. Rovnako ako state o ceste Ježiša do Jeruzalema, konanie zázrakov, zrada, uväznenie a súd. Človek, čo písal recenziu na prebal knihy čítal opis písma svätého asi prvý raz, jeho nadšenie takmer listuje v knihe samo.
Popri tom je príbeh židovského chlapca, na ktorom sa nešťastné náhody v ranej dospelosti priam vytancujú. Škoda, že ten príbeh je tak hrozne zahrabaný pod rozsiahlymi opismi osôb, či prostredia.
Čítaj viac
Adriana Oravcová
31.5.2016
Ben Hur
Overený nákup
Pri predchádzajúcom hodnotení som zabudla pridať hviezdičky. Prečítala som si aj iné recenzie -- pokiaľ ide o výhradu, že román je trochu rozvláčny, treba vziať do úvahy dobu, v ktorej vznikol. Opisy exotických miest, krajín a zvykov patria neodmysliteľne k tomuto literárnemu žánru. Čítaj viac
Adriana Oravcová
31.5.2016
Názor čitateľa
Overený nákup
Poznám mnoho ľudí zo staršej generácie, ktorí túto knihu čítali v mladosti viackrát. Mne sa dostala do rúk až v tomto novom vydaní a príjemne ma prekvapila obsahom aj sviežim poetickým prekladom, ktorý sa ešte aj dnes výborne číta. Mám rada historické romány a Ben Hur patrí medzi tie najlepšie knihy tohto žánru -- zaradila by som ho vedľa takých slávnych diel, ako je Quo Vadis, Egypťan Sinuhe, Ja Claudius, Claudius Boh. Dej bohatý na dramatické zápletky je pretkaný silnými emóciami, či už je to silná vôľa prežiť v ťažkých podmienkach, vrátiť sa k rodine a nájsť stratenú matku a sestru, túžba po spravodlivej pomste alebo hlboké myšlienky o hľadaní pravdy a viery v chaotickej a krutej dobe. Vrelo odporúčam. Čítaj viac
Katarína Lörincová
11.5.2016
Neurazila, nenadchla...
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
To bol boj. Ja vs. táto kniha. Pasovala som sa s ňou celé mesiace a napokon som zvíťazila. Pripúšťam, že úplná strata času to nebola, ale... z celej knihy je veľmi cítiť dobu, v ktorej bola napísaná. Autor podľa mňa zbytočne plytval priestorom na siahodlhé, nezáživné opisy prostredia, čo je škoda, lebo keď už došlo na dialógy, mnohé boli skvelé a ľahko sa čítali. Dej je veľmi rozťahaný a osobne som sa ako čitateľ neraz nudila. Možno som už príliš poznačená čitateľským vkusom našej doby, ale akosi som od tejto knihy očakávala ten tzv. WOW efekt, ktorý sa však nedostavil. Ak sa aj v knihe objavila nejaká akcia, v okamihu bola potlačená ďalším zbytočným opisom, alebo nezáživnými rečami. Výnimkou mohli byť legendárne preteky, ale aj tento moment stroskotal na autorovom neobratnom dávkovaní opisov.
Čo však musím ostro vytknúť je odfláknutá práca vydavateľstva/editorov. Od knihy, za ktorú sa pýta temer 16 eur nejak prirodzene očakávam, že nebude mať 3(!) preklepy na jednej strane. A preklepov je v celej knihe viac ako dosť. Prvé tri-štyri kapitoly to bolo ešte v znesiteľnej miere, ale pri tej piatej to bola úplná katastrofa. Potom sa to znova vrátilo do "normálu", ale ako som povedala - od knihy za takúto cenu (a vôbec od hocijakej knihy) čakám, že v nej nenájdem žiadne preklepy.
Zhrnula by som to tak, že kto má rád pomalé, rozvláčnené čítanie nech sa do knihy pustí, ale za mňa nie, už by som si ju znova nedala.
Čítaj viac
Jana Špaleková
4.5.2016
historický román
už ako malá som o nej počula a moji rodinný dospeláci ju čítali i keď ju bolo ťažko zohnať za komunizmu, preto keď som ju v dospelosti náhodou dostala do ruky, tak som ju hltala jedným dychom, a to viac krát. Je to historický román s láskou,dobrodružstvom a aj ponaučením. Je i pre tých,ktorí nemusia knihy o náboženstve Čítaj viac
Annu
3.12.2015
Skvelá kniha
Čítala som ju opakovane, je to naozaj klasika, ktorá sa mi nikdy nezunuje. Je tam história, je tam láska, je tam dobrodružstvo a hlavne - nemá to nič spoločné s tisíckou presladených historických romancí, ktoré len kazia čitateľský vkus. Odporúčam!!!! Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ben Hur - Lew Wallace
Dáma v zlatom - Anne-Marie O’Connor
31,10 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev