Listy do neba - Ava Dellaira
Listy do neba
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
12,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Citlivý román, ktorý poteší nielen mladých čitateľov
Začalo sa to úlohou na hodine angličtiny: Napíšte list niekomu, kto už nežije. Laurel si vybrala Kurta Cobaina, idol svojej sestry May. Zomrel mladý, rovnako ako ona. Laurel sa nápad zapáči a čoskoro má plný zápisník listov známym i menej známym osobnostiam, ako je Janis Joplin, Amy Winehouse, Jim Morrison a ďalší. Ani jeden z nich učiteľke neodovzdá. Spočiatku píše o bežných problémoch – nástupe na strednú školu, nových priateľstvách, prvej láske, o živote v rozpadnutej rodine. Napokon sa v nich zverí aj so svojím najväčším trápením, krutou skúsenosťou, ktorá ju poznačila na celý život. Stalo sa to v čase, keď na ňu mala May dozerať. Sestra bola pre Laurel stelesnením krásy a šarmu, no ak sa má zbaviť výčitiek a pochmúrnych myšlienok, musí si uvedomiť, že May mala aj svoje chyby.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Love Letters to theDead
Rozmer
145×228 mm
ISBN
9788055144900
Naše katalógové číslo
208962
Počet strán
272
Hmotnosť
350 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia
Martinus logo
Barbora Smolková
zamestnanec
19. januára 2016

Literárna prvotina americkej autoryk Avy Dellaira- ovej "Listy do neba" vznikla i vďaka Stephanovi Chboskemu, na ktorého podnet sa Ava pustila do písania vlastnej knihy.
Príbeh Laurel, mladého dospievajúceho dievčaťa sa začína zadaním úlohy z angličtiny: napísať list niekomu, kto už nežije. Laurel si vyberie Kurta Cobaina. I keď list napíše, svoju úlohu neodovzdá načas.... Postupne však píše čoraz viac listov. Všetky mŕtvym ľuďom, ktorých diela či životy majú v tom jej určitý význam. Kurt, Janis Joplin, Jim Morrison, Amy Winehouse a mnoho ďalších sú adresátmi listov, ktoré si nikdy neotvoria. Laurel im opisuje svoj život, rozvod rodičov, bývanie s tetou Amy, príchod do novej školy, prvú lásku, nové i staré priateľstvá, ale hlavne svoju sestru May, za ktorej smrťsa cíti zodpovedná. Vina za smrť sestry a tajomstvo s ňou spojené trápia Laurel najviac a ovplyvňujú celý jej život.
Emotívny príbeh, plný krásnych ideií nedovolí knihu odložiť, kým sa nedozviete, aké tajomstvo skrýva Laurel....
Na záver jedna z mnohých myšlienok,pri ktorých sa musíte pozastaviť:
"dúfam, že pootváraš obálky, aby som mohla otvoriť svet v sebe"....
TVOJA LAUREL

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

45 hodnotení

24
13
4
3
1

Viki
27.9.2020
Listy do neba sú krásne, originálne, emotívne a očisťujúce...
Listy do neba sú jednoducho krásne. Nie je to kniha iba pri teenagerov, obsahuje v sebe viac, myšlienky, ktoré dávajú zmysel. Môžu byť terapeutické pre násťročných ako sa vyrovnať so stratou alebo rôznymi inými problémami. Je o odpúšťaní iným, sebe samému, hľadaní zmyslu a miesta v živote. Je to o tom ako ísť ďalej. Majú čo povedať aj iným generáciam, aby boli viac všímaví k dospievajúcim. Sú očisťujúce. A to doslova. I keď začiatok sa rozvíja pomaly a chcete knihu odložiť, nerobte to !!! Kniha stojí za to, nesie v sebe posolstvo a má liečivé účinky. Slzy, ktoré vám vypadnú v závere knihy, sú liečivé a očisťujúce. Čítaj viac
7
4.6.2020
Moja srdcovka
Neskutočná kniha. Moja srdcovka. Autorka to napísala veľmi originálne. Pomocou listov rozoberá trápenia mladého dievčaťa. Pomaličky sa nám jej desivé a trpké tajomstvo otvára a mňa teda odhalenie poriadne zabolelo. Trpela som s hlavnou postavou a ušlo aj pár slz. Pre mňa TOP kniha. Listy osobnostiam považujem za veľmi skvelý nápad. Správanie Laurel pochopíte až postupne keď postupne odhaľuje svoj svet. Za mňa neskutočná kniha so silnou myšlienkou. Čítaj viac
5
18.3.2019
3,5 / 5

Nezvyčajne napísaný príbeh o dievčati vyrovnávajúce sa so smrťou svojej sestry. Plusové body za originalitu - písanie vo forme listov. Nie je to veľmi môj štýl, ale čo ma udržalo čítať až do konca bolo dozvedieť sa ako vlastne celá tá inkriminuj?ca noc prebehla.

No Laurel mala podľa mňa na miestach príliš hlboké myšlienky na dievča v adolescencii ale na druhú stranu sa jej i mnoho prihodilo, čo by to mohlo odôvodniť. Avšak páčil sa mi i jej vývoj ako postavy od začiatku až po koniec knihy.
Čítaj viac
Petra
24.7.2017
Nádheré dielo
Listy do neba je prekrásna kniha. O autorke som predtým nepočula, no určite si od nej v budúcnosti prečítam aj iné knihy. Veľmi sa mi páčilo akým štýlom knihu písala. Žiadne kapitoly, autorka celý dej zhrnula prostredníctvom listov, ktoré Laurel písala. Páčilo sa mi, že keď hlavná hrdinka písala list napríklad Amy Winehouse, začala tým čo si prežila Amy a zamýšľala sa nad tým aké veci prežívala ona vo svojom živote a čo si všetko prežila. Niektoré veci som vôbec netušila a som rada, že som sa ich dozvedela.
Listy do neba nie je len obyčajná kniha, v ktorej sa hl. hrdinka zaľúbi a nakoniec všetko skončí happyendom. Toto bolo o niečom omnoho hlbšom. Veľa vecí som si pri čítaní uvedomila a nie raz mi stekali slzy po tvári, keď som čítala myšlienky, ktoré prebiehali v mysli Laurel.
Ak ešte niektorí z vás váhate nad kúpou knihy, určite neváhajte. Listy do neba sú knihou, ktorá vám prirastie k srdcu. :)
Čítaj viac
Bebe
11.3.2018
Ahoj . Mohla by som sa opýtať akej vekovej kategórii by ste tu knuhy odporúčala ? Čítaj viac
Viktória Pitvorová
19.3.2017
Krásne
Overený nákup
Veľmi zaujímavá kniha, veľmi veľa pekných citátov, hlbokých myšlienok, životných skúseností... Postavy reálne, Dej bol zaujímavý a precítený. Veľmi som spokojná, odporúčam :) Čítaj viac
Natalie Knihomoľka
10.7.2016
Najlepšia kniha
Keď som o knihe počula prvý raz, vedela som, že ju musím mať. A neľutujem. Úplne milujem Janis Joplin, Amy Winehouse, Kurta Cobaina, takže som si to užívala ešte viac. Ale celý dej, myšlienka, štýl písania..Toto všetko bolo vynikajúce. Rozhodne odporúčam, jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. Čítaj viac
5
26.5.2016
Zaujímavejšia než iné
Listy do neba sú naozaj zaujímavé a to nielen kvôli nevšednému štýlu, ale aj vďaka zaujímavému námetu. Laurel je mladé dievča, ktorého rodina sa rozbila a jej sestra zomrela. Ako to už býva, Laurel si to dáva za vine. Pravdupovediac nerozumiem prečo. To čo Laurel povedala May bolo hrozné a dôležité. Mala to urobiť už dávno. No postavy Skya, Laurelinho otca a jej tety sú naozaj vynikajúce. Aj Laurel je výborná postava, ktorá musí prejsť v živote naozaj tým najťažším a vysporiadať sa s tým sama. V listoch slávnym-mŕtvym osobnostiam pozorujeme ako sa jej to darí. Niektoré osobnosti sú všeobecne známe a niektoré som si musela hodiť do Googlu. :D
V každom prípade však kúpu tejto knihy neoľutujete. Je to ako dívať sa na rozbité osudy postáv. A na záver nečakáte happy end. Jednoducho len odpustenie. Odpustenie May a oslobodenie sa Laurel.
Naozaj jedna z najlepších kníh aké som doteraz čítala.
Odporúčam: Eleanor a Park, Keď sa sfarbia javory, Všetky krásne miesta
Čítaj viac
28.3.2016
Názor 12-ročného čitateľa
Mám 12 rokov a na túto knihu mám vlastný názor. Teraz si niektorí ľudia povedia: Preboha, ako sa dostala táto kniha do ruky 12 ročnému dievčaťu, veď tá ani nepochopí dej a myšlienky čo tým chcela autorka povedať. Ale musím vám povedať že to tak nieje. Mám taký pocit, že práve vďaka tejto knihe som začala vnímať svet inak. Veľmi pekne napísané. Od knihy som sa nevedela odtrhnúť a po dočítaní, som nehybne sedela v polohe akú som mala keď som čítala posledné stránky knihy a premýšľala o nej ešte dlhých 30 minút. Krásna kniha na zamyslenie. Zaujala ma obalom a keď som si prečítala obsah knihy zaujala ma ešte viac. Keďže som ju tak veľmi chcela, kúpili mi ju na Vianoce. Som veľmi rada že ju mám doma a určite si ju ešte veľa krát prečítam. Zaradila som ju na poličku k obľúbeným knihám a myslím, že tam už naveky zostane :) . Do hlavnej postavy Laurel som sa vedela dokonale vžiť. Knižka sa autorke veľmi podarila. :D Čítaj viac
Bára
17.1.2016
Názor čitateľa
Táto kniha ma hlboko zasiahla. Je to naozaj dojemný príbeh,ktorý nenechá ani jedno srdce chladne a ani jedno oko suché. Pri tejto knihe si pouprarujete svoje myšlienky v hlave a zhodnotíte svoje priority. Uvedomíte si krehkosť ľudského života... Čítaj viac
15.1.2016
Listy do neba
Kniha Listy do neba je výnimočná. Išla som ju čítať s tým, že o nej poriadne nič neviem. Vedela som, že to je o tom, ako dievča píše listy mŕtvym známym ľuďom. Keď som to začala čítať, prvú štvrtinu knihy som si bola istá že to bude ďalší typický dievčenský román z prostredia strednej školy a problémami, nad ktorými sa neskôr bude aj ona sama smiať. Možno by som to kvôli tomu ani nečítala ďalej, ale spôsob, akým je táto kniha napísaná, sa mi neskutočne pozdával. Jednak že svoj život spája so slávnymi osobnosťami, ktorým píše, rozmýšľa veľmi múdro a v knihe sú krásne myšlienky, ale aj spôsob, akým opisuje veci. Veľmi veľakrát som si povedala, že: "Toto je nádherne napísané," alebo "Vau, takto by som chcela vedieť opisovať veci," a tak ďalej. Prvú štvrtinu knihy ma pri čítaní držalo toto. Spôsob akým to je napísané. No potom som sa do príbehu začala dostávať viac a viac a môj plán: Prečítať to za pár dní. sa zmenil. Knihu som prečítala za 6 a pol hodín, cez ktoré som sa od knihy ani nepohla (skončila som o pol 4 nadránom).
Ak sa niekomu páčil príbeh The Perks of Being of Wallflower, bude sa mu páčiť aj toto. Je to podobný spôsob písania. Akurát tento príbeh sa mne osobne páčil viac.
Túto knihu vrele odporúčam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka