Skôr než povieš amen - Max Lucado
Skôr než povieš amen
5,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Skôr než povieš amen

Sila jednoduchej modlitby

Max Lucado

patrí s viac ako 100 miliónmi výtlačkov svojich kníh k najčítanejším americkým autorom. S manželkou Denalyn žije v San Antoniu v štáte Texas, kde je kazateľom v Oak Hills Church.

Kumran, 2015
Vydavateľstvo
Kumran, 2015

Modlíme sa, aby sme zostali triezvi, sústredení či solventní. Modlíme sa, keď sa ukáže, že hrčka v našom tele je malígna. Keď sa nám rozpadáva manželstvo. Modlíme sa. Nechceli by sme sa však modliť... Častejšie? Lepšie? Hlbšie? Mocnejšie?

Čítaj viac

5,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Modlíme sa, aby sme zostali triezvi, sústredení či solventní. Modlíme sa, keď sa ukáže, že hrčka v našom tele je malígna. Keď sa nám rozpadáva manželstvo. Modlíme sa. Nechceli by sme sa však modliť... Častejšie? Lepšie? Hlbšie? Mocnejšie? Zanietenejšie, s väčšou vierou? No všetci sa musíme starať, aby naše deti mali čo jesť, aby sme včas splatili faktúry a stihli pracovné termíny. Kalendár sa vrhá na naše dobré úmysly ako tiger na zajaca. A čo história našich modlitieb? Neisté slová. Nesplnené očakávania. Nevyslyšané prosby.

Nie sme prví, čo zápasia s modlitbou. Aj prví Ježišovi učeníci potrebovali usmernenie. V skutočnosti sa jediné poučenie, o ktoré prosili, týkalo modlitby.
A Ježiš im dal modlitbu. Nie lekciu, ako sa treba modliť. Poskytol im modlitbu, ktorú mohli mať vždy naporúdzi a opakovať ju. A určite je vhodná aj pre nás.
Max Lucado na ceste k samotnej podstate biblickej modlitby a jej moci dospel k šiestim jednoduchým riadkom:
Otče,
si dobrý.
Potrebujem pomoc.
Aj oni potrebujú pomoc.
Ďakujem.
V mene Ježiš. Amen.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
102
Hmotnosť
143 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran
Rozmer
135×210 mm
ISBN
9788089487608
Naše katalógové číslo
205224

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Majka
2.11.2017
Skôr než povieš amen
Kniha Skôr než povieš amen ma očarila už po prvej stránke. Nesmierne som sa tešila ako budem čítať ďalšiu a ďalšiu kapitolu. Posilnila ma v modlitbách a dala nádej do života. Odporúčam naozaj všetkým. Čítaj viac
gabriela
22.10.2016
Názor čitateľa
útla knižka s tým nasilnejším posolstvom....ako prísť k Ježišovi, ktorý nás bezhranične miluje a pozná naše prosby, túžby, nádeje, skôr, ako ich vyslovíme. Nemusíme sa báť, či volíme tie správne slová k modlitbe, či majú dostatočnú vážnosť, hĺbku, stačí jednoduchá modlitba,stačia vlastné slová vychádzajúce z nášho vnútra bez akejkoľvek úpravy, cenzúry. Autor to výstižne opísal. Tak vnímam Ježiša ako milujúceho otca, za ktorým prídem ako dieťa, ktoré spolieha na svojho otca, na jeho náruč, lásku a ochranu. Viera je plná milosti, nie zákona. Čítaj viac
Jana Andelova
1.7.2015
skor nez povies amen
Kniha zaujme od prvej stránky a vedie nás rôznymi situáciami a spôsobmi modlitby. My sa často cítime úbohí, bezmocní, nesústredení a Boh na nás čaká. On je sústredený na náš problém a má moc ho riešiť. Kniha nás povzbudzuje do modlitby dôvery, do hlbšej modlitby a spojenia s Pánom. Povzbudí tých, čo s modlitbou majú problém a vedie ich na cestu viery a dôvery.

Výborná kniha - ako všetky knihy Maxa Lucada- teraz neveľká rozsahom, ale kvalitná obsahom. Doporučujem.
Čítaj viac
Frantiska
6.6.2015
amen
Toto bolo ozaj rýchle. Preletela som knihou ani neviem kedy.

O modlitbe sa dá písať kadejako. Ľahšie či ťažšie. A potom aj čítať. Odstrašujúco (toto nikdy nedosiahnem) alebo blízko (Aké dobré! Toto zvládnem).

Kniha "Skôr než povieš amen" je z tých, ktoré vám prístupne ukážu ako sa modliť. Neodstrašia, ale vtiahnu.

Ako Max píše - My, modlitební slabosi, sa obávame, že sa "modlíme nesprávne." - Ak sa máme pomodliť s vedomím, že to isto bude zle, tak modlitbu radšej vynecháme. Ježiš však nikdy nestratil trpezlivosť, ak ho niekto úprimne prosil. Bol netrpezlivý, ak modlitba neprichádzala. Tak mám teraz jedno predsavzatie: "Bože, nebudeš už musieť na mňa čakať."

Skôr než poviete amen pri svojich modlitbách, skúste mrknúť na túto knižku.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth