Posledný zázrak - Andrea Tornielli
Posledný zázrak
2,86 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Posledný zázrak

Andrea Tornielli
Vatikán a boj o moc - Andrea Tornielli, Gianni Valente
Vatikán a boj o moc - Andrea Tornielli, Gianni Valente
S Františkom na cestách - Andrea Tornielli

vatikanista, novinár denníka La Stampa, redaktor webovej stránky Vatican Insider, spolupracuje s niekoľkými talianskymi a medzinárodnými časopismi. Je autorom mnohých publikácií. Vyberáme tie, ktoré vyšli vo vydavateľstve Piemme: Pio XII. Il Papa degli Ebrei, La scelta di Martini, Papa Luciani,...

Kumran, 2015
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Kumran, 2015

„Svätý hneď!“ takto volal zástup zhromaždený na námestí pred Bazilikou svätého Petra bezprostredne po úmrtí Karola Wojtyłu. A necelých deväť rokov od svojej smrti bol Ján Pavol II. v rekordne krátkom čase vyhlásený za svätého...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Svätý hneď!“ takto volal zástup zhromaždený na námestí pred Bazilikou svätého Petra bezprostredne po úmrtí Karola Wojtyłu. A necelých deväť rokov od svojej smrti bol Ján Pavol II. v rekordne krátkom čase vyhlásený za svätého. Proces svätorečenia bol najrýchlejší v celých dejinách Cirkvi. Vatikánsky novinár Andrea Tornielli odkrýva nepoznaný priebeh procesu, v ktorom Lekárska komisia Kongregácie pre kauzy svätých uznala za nevysvetliteľné uzdravenie jednej ťažko chorej ženy, ktorá v Kostarike sledovala slávnosť blahorečenia pápeža Wojtyłu a prosila o uzdravenie na jeho príhovor. Po uznaní prvého zázraku nevyhnutného na blahorečenie vyžaduje procedúra svätorečenia potvrdenie aj druhého zázraku. Postulátor kauzy Mons. Sławomir Oder predstavil kongregácii vo Vatikáne dokumentáciu údajného uzdravenia. Po prvom predbežnom úsudku bol zväzok s lekárskymi spismi a svedectvami oficiálne prezentovaný rímskemu dikastériu, ktoré potvrdilo zázrak na príhovor blahoslaveného pápeža Wojtyłu.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Hmotnosť
156 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089487592
Naše katalógové číslo
201285

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Jana Andelova
19.5.2015
svaty hned
Sviežim a príťažlivým spôsobom napísané svedectvo o živote a zázrakoch svätého pápeža Jána Pavla II.

Okrem dvoch oficiálne uznaných zázrakov je v knihe veľa svedectiev o uzdraveniach a zázrakoch na jeho príhovor.

Veľmi oslovujúce sú svedectvá o živote, viere, modlitbe a vzťahu k Bohu a Panne Márii tohto svätého pápeža, ktoré povedali a napísali ľudia, ktorí v jeho blízkosti žili alebo pracovali. V čitateľovi evokujú túžbu po nasledovaní.

Výborná kniha, odporúčam.
Čítaj viac
Frantiska
18.5.2015
nielen jeden posledny zazrak
"Svätý hneď!"
Keby to v nebi fungovalo ako na zemi, tak tam dnes majú narodeninovú oslavu: tento náš svätý pápež Ján Pavol II. má dnes 95-te narodeniny.

"Nechajte ma odísť k Otcovi" vraj boli jeho posledné slová.
Odišiel a na zemi ostalo veľa ľudí, ktorí vďaka nemu prežili uzdravujúci dotyk Boha.

O niekoľkých zázrakoch uzdravenia či obrátenia a zmeny života na jeho príhovor hovorí aj táto rýchlo sa čítajúca knižočka. Ja som ju stihla dnes v čakárni ( - áno, čakala som tam však dosť dlho).

Samotné zázraky však ku svätorečeniu nestačia. Podnadpis "Prečo je Ján Pavol II. svätý" pripraví čitateľa na hĺbku mystického života a svedectvá ľudí, ktorí ho denne stretávali a žili s ním doslova pod jednou strechou vám ukážu:
- ako žil, keď nebol verejnosti na očiam.
- čím konkrétne živil svoju dušu
- prečo je dobré, že prebehlo skúmanie jeho života a neurobili pri ňom výnimku a nesvätorečili ho hneď.

Svätý Ján Pavol II. - oroduj za nás!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítanie je pre dušu tým, čím je cvičenie pre telo.“

Sir Richard Steele