Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Prichádza dáma - Christi Caldwell, Ikar, 2023

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Prichádza dáma

Niektoré sľuby je ťažké dodržať

Rafe Audley má na svojho otca vojvodu z Bentley ťažké srdce. Nedokáže mu odpustiť, že sa celé roky nezaujímal o vlastné deti, a zaprisahá sa, že nikdy nebude ako on... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2023
320 strán
4-5 hodín čítania

Rafe Audley má na svojho otca vojvodu z Bentley ťažké srdce. Nedokáže mu odpustiť, že sa celé roky nezaujímal o vlastné deti, a zaprisahá sa, že nikdy nebude ako on... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Naveky tvoja - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2023

Viac o knihe

Rafe Audley má na svojho otca vojvodu z Bentley ťažké srdce. Nedokáže mu odpustiť, že sa celé roky nezaujímal o vlastné deti, a zaprisahá sa, že nikdy nebude ako on. Keď sa vojvoda nakoniec objaví a tvrdí, že chce napraviť svoje zlyhania, zdá sa, že prišiel neskoro. Jediné, na čom Rafovi skutočne záleží, sú jeho traja mladší súrodenci a ochrana ľudí z baníckej komunity, kde žijú. Vojvodovi právnici ani šikovní vyjednávači nedokážu Rafa presvedčiť, aby sa pripojil k anglickej smotánke. Až kým vojvoda nepošle jednu odhodlanú a odvážnu mladú dámu.

Pre Edwinu Dalrymplovú nie je nijaký oriešok pritvrdý. Ako učiteľka etikety má za sebou už veľa skúseností a nikdy nezlyhala. Pod jej vedením sa aj z tej najobyčajnejšej sivej myšky stane dáma, ktorú možno uviesť do vyššej spoločnosti. Skrotiť vojvodovho nelegitímneho syna a vytesať z neho reprezentatívneho džentlmena bude určite hračka! Navyše si tým významne zlepší reputáciu. Jediné, čo musí urobiť, je prinútiť spurného Rafa, aby ju počúval a nechal sa ňou viesť.

Táto snaha húževnatej učiteľky a dominantnosť jej tvrdohlavého žiaka sa čoskoro zmení na súboj vôlí. Ani jeden však nedokáže ignorovať vzájomnú príťažlivosť. A tak ich čaká nová, dôležitejšia lekcia. Dokážu prekonať vlastnú rozdielnosť a nechať sa viesť srdcom?
Čítať viac
Originálny názov
Along Came a Lady
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
376 g
ISBN
9788055186849
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1814397
Vydanie
1
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

1
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Lenka
Neoverený nákup
15.3.2023
Oplati sa :)
Ja milujem knihy Christi Caldwell, precitala som takmer vsetky jej knizky v anglictine, kedze sa, zial, velmi malo prekladaju.. Za mna je to jedna z najlepsich autoriek historickych romanci, jej knihy nie su povrchne, ale idu viac do hlbky a vnutra postav a su naozaj krasnym pohladenim na dusi. Čítať viac
12.2.2023
Prichádza dáma bola príjemná romantická oddychovka, ktorá sa mi čítala ľahko a rýchlo. Mám rada historické romance v štýle "od nepriateľstvá k láske", takže v tomto smere mi kniha sadla.

Edwina Dalrymplová je učiteľkou etikety, ktorá pripravuje mladé dámy na vstup do spoločnosti. Väčšinou pracuje pre strednú vrstvu, ale teraz sa jej konečne splnil veľký sen - najali si ju vojvoda s vojvodkyňou. Je jej jasné, že táto práca by jej mohla pomôcť vypracovať sa na vyššie priečky, preto hneď súhlasí. Má to však jeden háčik - jej novým žiakom má byť muž, vojvodov dospelý nemanželský syn, ktorý s ním nechce mať nič spoločné a odmieta prijať titul, ktorý mu prináleží. Podarí sa ho Edwine presvedčiť a priviesť do Londýna?

Edwina bola ten typ človeka, ktorý si po chvíli dokázal získať priazeň každého naokolo. Najskôr na mňa pôsobila ako rozmaznaná mestská panička, ktorá nad všetkým ohŕňa nos, no neskôr sa ukázalo, že sa v nej skrýva omnoho viac. Trochu mi na nej vadilo, že miestami dosť "tlačila na pílu" a nepočúvala, čo jej ostatní hovoria a priznávam, že som si k nej hľadala cestu dlhšie, ale postupne si dokázala získať moje sympatie. Vo svojom živote to nemala jednoduché, musela naozaj tvrdo pracovať, aby sa dokázala uživiť a nemala nikoho, na koho by sa v prípade potreby mohla obrátiť.

Ani Rafe nemal na ružiach ustlané. Pri narodení najmladšej sestry im zomrela mama, a tak musel predčasne dospieť, aby sa postaral o troch mladších súrodencov. Už od detstva pracoval v baniach, kde sa postupne dokázal vypracovať na vedúcu pozíciu. Na otca mal ťažké srdce, pretože sa nikdy verejne nepriznal k nim, ani k ich matke, preto s ním odmietal akýkoľvek kontakt. Navonok pôsobil ako "drsňák", ktorého sa všetci báli, no vo vnútri to bol dobrosrdečný a starostlivý muž, ktorý by pre svojich blízkych urobil prvé i posledné. Bol dosť tvrdohlavý, ale časom zistil, že niektoré veci nemusia byť také zle, ako si ich predstavoval.

Romantická linka sa mi páčila, Edwina a Rafe po sebe často "štekali" a väčšina ich stretnutí skončila hádkou, no zároveň ich to k sebe nesmierne priťahovalo. Pôvodne mala Edwina naučiť Rafa slušným spôsobom, no postupne sa ukázalo, že aj on priučil mnohým veciam ju, predovšetkým vedieť sa postaviť sama za seba a nepodceňovať sa. Už od začiatku sa o ňu pekne staral.

Za seba môžem povedať, že to rozhodne bola jedna z tých lepších historických romancí. Budem rada, keď sa dočkáme aj prekladu príbehu o Rafeho sestre.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešene zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť. “

Kto chytá v žite - J.D. Salinger, 2019
Kto chytá v žite
J.D. Salinger