Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Jedna nevinná lož - Leah Konen, Ikar, 2023

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Jedna nevinná lož

O nič predsa nejde... Kým niekto nezomrie.

Predstavte si, že ste práve utiekli z najhoršieho vzťahu vo svojom živote. Zmiznete čo najďalej a všetko, čo vám zostalo, je jeden kufor a modrina pod okom. Predstavte si, že z... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2023
368 strán
5 hodín čítania

Predstavte si, že ste práve utiekli z najhoršieho vzťahu vo svojom živote. Zmiznete čo najďalej a všetko, čo vám zostalo, je jeden kufor a modrina pod okom. Predstavte si, že z nových susedov sa stanú vaši priatelia, ktorých ste tak zúfalo potrebovali... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Začína sa to nami - Colleen Hoover, Ikar, 2023

Viac o knihe

Predstavte si, že ste práve utiekli z najhoršieho vzťahu vo svojom živote. Zmiznete čo najďalej a všetko, čo vám zostalo, je jeden kufor a modrina pod okom. Predstavte si, že z nových susedov sa stanú vaši priatelia, ktorých ste tak zúfalo potrebovali. Sú zábavní, milí, chápaví a nadovšetko sa milujú. Predstavte si, že sa namočia do problémov. Že sa o nich šíria nepravdy a ohrozuje to ich život. Navyše si vás nájde bývalý partner. Predstavte si, že vás priatelia požiadajú, aby ste kvôli nim klamali, povedali len jednu nevinnú lož a všetky ich problémy sa tým vyriešia. Urobili by ste to pre nich? Ide predsa len o jednu nevinnú lož.
Čítať viac
Originálny názov
All the Broken People
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
432 g
ISBN
9788055186566
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1692255
Vydanie
1
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

5 hodnotení

3
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Dominik
Neoverený nákup
8.3.2023
Pavučina, z ktorej niet cesty späť
Jedna nevinná lož je psychologický triler, ktorý nazerá do nášho vnútra. Človeka zobrazuje v bezhraničných situáciách, často na pokraji vlastných síl, kedy koná skratovo a bez rozmyslu. Možno niektoré svoje rozhodnutia rýchlo oľutuje – no možno nemal inú možnosť. Tak či onak, román prináša viacero posolstiev, ktoré môže každý z nás interpretovať rozličným spôsobom. Hoci by mohol niekto tvrdiť, že je kniha miestami príliš prekombinovaná, treba uznať, že pravdepodobne ani jeden z čitateľov nečakal záver, ktorý si pre nás autorka prichystala. Vývoj zápletky núti čitateľa premýšľať nad tým, ako bude príbeh pokračovať, čím ho aktívne zapája do diania. Za jedno z najväčších pozitív tejto knihy považujem schopnosť autorky vyvolať v čitateľovi pocit. Aj keď sa to môže zdať ako samozrejmosť, rozhodne to neplatí pre všetky romány, ktoré v súčasnosti nájdete v kníhkupectve. Čítať viac
9
Overený zákazník
10.2.2023
Ja zbožňujem tajomné psychologické trilery, ktoré sa pohrajú nie len s mojimi emóciami, ale aj s mojou mysľou. No, bohužiaľ, tu som sa nevyhrala do sýtosti.

Príbeh je taký pokojný a mysteriózny, záhadne napínavý a aj pohodový (tak pohodový, ako len triler môže byť :D). Nie je to akčné, aj keď áno, ku koncu sa tam zomelie dosť vecí, no toto je skôr nebezpečne pomalé, omotáva si vás to a zatiahne do svojej spleti lží.

Tak prečo to na mňa neurobilo až taký dojem a radím to k dobrému priemeru? Pretože som presne odhalila motívy, klamstvá a dokonca poruchy postáv (áno, samozrejme boli veci, ktoré ma prekvapili),no pre mňa to bolo naliňajkované tak, ako som podľa anotácie čakala, čiže presne tam, kde som čakala nejaký klamlivý zvrat, bol a tam, kde som čakala manipuláciu, bola.

No to nič nemení na tom, že sa príbeh číta veľmi dobre. Ak obľubujete tempom pomalšie, zamotané a nejasné príbehy, v ktorých všetko ovplyvňujú lži, toto je presne tá kniha, ktorá vám bude skvelou spoločníčkou.

To, že mňa trošku predbehla moja intuícia, neznamená, že vás nemôže príbeh ohúriť. Skúste mu dať šancu, nech sa pohrá aj s vami.
Čítať viac
5.2.2023
Toto bola pecka! Od autorky som už dávnejšie čítala jej knižku Láska a iné vykoľajenia. Tentokrát však ide o knihu z úplne iného žánru a opäť raz to zvládla na výbornú. Spočiatku sa mi síce zdal príbeh akýsi pomalý, no neskôr sa to teda poriadne rozbehlo a v príbehu sa striedal jeden zvrat za druhým. A keď sa už konečne zdá, že vieme všetko, prichádza posledná kapitola a s ňou aj úplne celé odhalenie.
Ak máte chuť na výborný triler plný zvratov a napätia, toto je ideálna voľba!
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Vonku pod naším bytom som občas počúvala hádky v španielčine či inom jazyku, niekedy sirény, ktoré prefrčali okolo, a stratili sa v tme a mojom polospánku. A ráno si už nič nepamčtáme, lebo nič z toho nám nepatrilo. Takto by to mohlo byť aj s ľuďmi, ktorí nám v skutočnosti nikdy nepatrili. Mali by odznieť v diaľke ešte v noci.“

Zadné izby - Alena Sabuchová, 2016
Zadné izby
Alena Sabuchová