Dievča s košom rajčín - Sarah Priceová
Dievča s košom rajčín
4,67 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
4,67 €

Bežná cena Bežne 4,90 €

Ušetríte 5 %

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prvá kniha amišskej série Efrata.

Kniha Dievča s košom rajčín je v niečom pozorohudná; vyzdvihuje niektoré hodnoty, ktoré väčšinová spoločnosť nemá veľmi v úcte (skromný, jednoduchý životný štýl). Novela je citlivo napísaná, s jasným výchovným zámerom. Ak sa čitateľ pustí do čítania bez znalostí o Amišoch, čaká ho záhada...nevie v akom storočí sa ocitol. Postupne pochopí, že sa dej odohráva v súčasnosti a dozvie sa o kresťanoch, ktorí žijú v uzavretejšom spoločenstve, chránia sa pred istými vymoženosťami civilizácie, ale prežívajú tie isté starosti a radosti ako my, v tomto prípade ide o šikanovanie medzi dievčatami. V zdanlivo bezpečnom prostredí, kde sa vysoko cení spolupráca, je drzé a zákerné správanie spolužiačky pre hrdinku knihy šokom, ktorý vníma ako katastrofu ("horšie to už nemôže byť"). Reaguje však, podporená kamarátkou, neobyčajne láskavo a zrelo, tak aby nezahanbila žiarlivú spolužiačku.

Hoci sa jej napokon verejne zastane biskup a zaujme k šikanovaniu veľmi prísny postoj, dievčinka prežíva skôr súcit ako víťazstvo. Jej životom je záhrada... teší sa z nej najmä, keď môže plodmi svojej práce obdariť druhých, a napokon je veľmi prekvapená, čo všetko vzíde z jej pracovitosti...zmena v komunite i prvá láska. Detský čitateľ sa učí ako reagovat na nespravodlivý útok, odpúšťať, ale aj chrániť si hranice. A tiež tolerancii voči menšinovým komunitám. Modelové situácie sú vyzvou k diskusii...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
80
Hmotnosť
63 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
i527.net
Rozmer
110×195 mm
ISBN
9788097144814
Naše katalógové číslo
163252

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

4 hodnotenia

2
0
2
0
0

Jana B
30.3.2017
Pre začiatočníkov
Útla knizocka nepoteší milovníkov románov no pre iných môže byť dobrým štartom. Je zaujímavé spoznať prostredie amisskej komunity a ich zvyklosti, veď prečo nie, vždy ma akosi lákal život tak trochu mimo civilizácie. Dievča menom Priscilla, ktorá sa stala terčom osočovania ma spočiatku rozculovala. Neurobila žiadnu chybu, vždy sa zachovala správne a pokorne, dokonca aj jej myšlienky boli vždy "na poriadku ". Získala si priazeň uznávaného chlapca, no stále si zachovala svoju skromnosť. Nemožné, povedala som si. Neexistuje taký človek. Momentálne čítam inú knihu, Vyvolenie od Rachel Dekker. Jedna z jej myšlienok je: Ako by sme sa správali keby sme neverili klamstvam o sebe? Žeby Priscilla mala to šťastie a amisska komunita a jej rodina jej poskytli práve toto? Že poznala pravdu o sebe a nemusela sa pred nikým obranovat? Možno, a potom jej teda úprimne závidím. :) Romantický príbeh medzi ňou a Stephanom vás prenesie do čias keď ste mali 18 a určite vyvolá nejednu úsmevnu spomienku. Milé ale pre mňa príliš kratke čítanie. :) Čítaj viac
Slávka
5.5.2014
recenzia
Hovorí vám niečo slovo Amiši? Ja keď som sa púšťala do tejto knihy, nevedela som o nich skoro nič. Práve preto som si ju chcela aj prečítať, aby som sa o nich niečo dozvedela.

V tejto tenučkej knižočke sa stretávame s mladým dievčaťom - Priscillou.
Jej výchova je odlišná od našej. Žije na farme, každý deň skoro vstáva, pracujeme v svojej záhrade, stráži deti sestre, pomáha mame.
Keď dosiahla 16. vek života mohla začať chodiť na spev a volejbal. Teší sa spolu so svojou priateľkou Annou, lebo u Amišov je to veľká vec.
Je to čas, kedy sa môžu začať zbližovať aj dievčatá s chlapmi.
Všetko vyzerá dokonalé, no Susie si vybrala svoju obeť na šikovanie. Ako sa zachová Priscilla? Čo spraví preto, aby ju Susie nechala na pokoji? Veď, čím ďalej je to horšie...
Život Amišov mi príde ako vrátenia sa do histórie. Neviem si predstaviť, že teraz by mohol chlap dávať najavo žene, že má o ňu záujem tým, že z bohoslužby ju vezme na koči domov.
Priscilla mala šťastie, keď ju hneď z prvého spevu zobral domov Stephen, no ešte viac tým vyprovokovala Susie.
Susie sa vymyká z charakteristika Amišov. Tí majú pomáhať komukoľvek, kto potrebuje ich pomoc, nemajú závidieť, nemajú byť pyšní. No Susie je pyšná ( až veľmi ), závidí Priscille a klame. Chce Priscille ublížiť, čo najviac, seba chce vidieť ako víťazku! A Priscilla? Bolí ju ako jej ubližuje.
Priscilla mi prišla ako veľmi krehké dievča, hanblivé a nevýrečné. Bola síce milá a dobrá, no mňa jej osobnosť nezasiahla. Ona nespravila nič na svoju obranu. Nevravím, že jej to mala vrátiť alebo ísť žalovať, ale niečo by sa určite dalo vymyslieť, aby sa jej zbavila a nekydala na ňu špinu.
Tento príbeh je pekný, no mňa veľmi nechytil. Možno aj preto, lebo to nie je román ale len taký krátky príbeh, kde tej akcie je málo.
Na základné spoznanie Amišov je to však dobrá kniha, kde sa dozviete o ich správaní, živote a tiež zistíte ako samotná šikana skončila.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth