Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Celý život - Michala Ries, Slovenský spisovateľ, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Celý život

Dve ženy, ktoré sa nepoznajú a zdanlivo nemajú nič spoločné. Dve voľby, po ktorých už nič nebude ako predtým. Dva osudy plné zúfalstva a smútku, ale aj nádeje a neochvejnej... Čítať viac

4,8 53 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
416 strán
6-7 hodín čítania

Dve ženy, ktoré sa nepoznajú a zdanlivo nemajú nič spoločné. Dve voľby, po ktorých už nič nebude ako predtým. Dva osudy plné zúfalstva a smútku, ale aj nádeje a neochvejnej materinskej lásky... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 31 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Tŕňové puto (Posledná hodina 3) - Cassandra Clare, Slovart, 2023

Viac o knihe

Dve ženy, ktoré sa nepoznajú a zdanlivo nemajú nič spoločné. Dve voľby, po ktorých už nič nebude ako predtým. Dva osudy plné zúfalstva a smútku, ale aj nádeje a neochvejnej materinskej lásky.

Dokáže láskyplné partnerstvo prežiť smrť dieťaťa?
Prešlo už niekoľko mesiacov, odkedy ich syn zomrel, no Eva sa nevie ubrániť pocitu, že ich manželstvo zomrelo spolu s ním. Márne hľadá odpoveď na otázku, či ďalej bojovať o Gabrielovu lásku, alebo sa vzdať. Rozhodovanie jej sťažuje iný muž. Muž, ktorý je ochotný dať Eve všetko, čo jej manžel odopiera celé mesiace. Je však toto cesta, na ktorú sa Eva dokáže vydať?

Môže pretrvať krehký cit, ktorý sa zrodil v tom najnevhodnejšom čase?
Keď Živa toho muža stretla prvýkrát, považovala ho za bezdomovca. Jej konanie viedol súcit. Každým spoločným okamihom sa súcit mení na hlbokú náklonnosť, vzťah však ani pre jedného neprichádza do úvahy. Živa stojí pred voľbou, ktorá zmení celý jej život. A nielen jej. Vyberie si lásku, aj keď vie, že jej prinesie len trápenie?

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
463 g
ISBN
9788022023948
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1487273
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

53 hodnotení

46
4
2
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

27.8.2023
Celý život
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
K Miškinej tvorbe som sa dostala minulý rok keď som si pod stromčekom našla iný titul a postupne si dopĺňam chýbajúce tituly do knižnice. Túto knihu som si pre jej citlivosť nechávala na koniec . Emočne asi najsilnejší príbeh. Tragédia ktorá poznačí životy v dvoch rodinách .Smrť jedineho dieťaťa v jednej rodine a zároveň ťažké rozhodovanie slobodnej mamičky o živote svojej dcérky. Posledné strany sa čítali veľmi ťažko ,napriek tomu knihu vrelo odporúčam. Čítať viac
7

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený nákup
4.6.2023
Celý život
MICHALA RIES - CELÝ ŽIVOT

"Láska je večná."

Dve silné ženy...dve matky...jedna, ktorá nešťastnou náhodou stratila svoje milované dieťa a druhá, ktorá od začiatku vedela, že jej dieťatko zomrie...

Dvaja muži...citliví, chápaví...jeden z nich stratil svoje dieťa a druhý len po dieťati túži...

Každý rodič by najradšej držal svoje dieťa v bubline, aby sa mu nič nestalo. Ale bohužial sa to nedá...
Nič horšie na svete neexistuje od toho, keď rodič musí pochovať svoje vlastné dieťa. Ja ako matka dvoch detí si to neviem a ani nechcem predstaviť!!!

Tento príbeh mi zlomil srdce! Viackrát...
Napriek tomu mi dodal silu! Pochybnosti...každodenné pochybnosti, či robíme dobré rozhodnutia, či s našimi rozhodnutiami niekomu ublížime, alebo naopak pomôžeme, a ako tie zmenia náš život a vzťahy s blízkymi. Lebo naozaj niekedy stačí iba sekunda a stane sa to najhoršie.

Veľmi som ľutovala Evku, ktorá si nevedela odpustiť smrť svojho synčeka.

"Naozaj sa snažím žiť. Niektoré dni to ide a iné nie."

Veľmi mi prirástla k srdcu ale takisto aj Živa! Sú to pre mňa veľmi silné a obdivuhodné mamičky. Precítila som ich bolesť a spolu s nimi som plakala. Plakala? Skôr revala! Musím sa priznať, že ešte ani pri jednej knihe som toľko sľz nevynorila ako pri tejto.

Vždy je dobré, keď človek má vedľa seba človeka, na ktorého sa môže spoľahnúť a kto ho drží nad vodou. Vzťahy v príbehu boli veľmi krehké aj silné. Aj tu sme našli príklad na to, ako zabíja vzťah, keď nie sme úprimní a dusíme v sebe veci, o ktorých by sa malo rozprávať. Najväčšiu rolu tu hrá pochopenie a odpustenie.

Čo spája tieto dve ženy? Ako dlho sa dá žiť vo vzťahu, v ktorom už dávno nenájdeme útechu a silu? Dá sa po takej tragédii žiť úplný a normálny život?

Páčilo sa mi ako sa celá kniha začala. Článok s tragédiou a komenty ľudí. Áno toto sme my, ľudia (česť výnimkám). Súdime podľa toho, čo vidíme a počujeme napriek tomu, že do toho nevidíme a nevieme presne čo sa stalo. Neznášam to! Je mi z takých ľudí fakt zle!

Silný príbeh plný smútku a nádeje!

Miška má môj obdiv! Napísať takýto príbeh vyžaduje obrovský talent a neskutočné emócie!
Čítať viac
12.11.2022
Kniha s veľkým K
Tieto riadky píšem už niekoľko týždňov, lebo nedokážem nájsť správne slová, kt. by vyjadrili to, ako sa mi príbeh dvoch žien dostal pod kožu. Viem však, že táto kniha mi bola súdená. Prečo? To už netuším.

No počas čítania som si uvedomila, že jedna z najlepších a (niekedy) zároveň najhorších vecí je, že sa vieme stotožniť s postavami, lebo sme prežili čosi rovnaké či podobné. Pripomíname si tak nielen naše víťazstvá a úspechy, ale aj sklamania a tragédie.

Koľkokrát ste počuli či povedali vetu „chápem ťa, viem, ako sa cítiš“? A koľkokrát to bolo úprimné a skutočné? Pretože väčšinou ide len o prázdnu zaužívanú frázu, kt. sa od nás očakáva, no v skutočnosti nemáme ani len poňatia, čo daný človek prežíva. V tomto prípade som však dokázala pochopiť aj Evu, aj Živu a ich osud mi trhal srdce. Aj napriek tomu bolo vo vzduchu cítiť nádej a možnosť byť šťastným.

Bolesť nezmizne, no človek sa s ňou musí naučiť žiť a nevzdať to. Niekedy nám k tomu dopomôže pomoc druhých, inokedy zasa pomoc druhým.

Kniha, kt. je aj napriek ťažkej téme neskutočne úžasná, realistická, citlivá, emotívna, dych berúca. Získa si vás už na začiatku a sprevádza vás ešte dlho po prečítaní. Nedonúti vás len zamyslieť sa, ale aj uvedomiť si napr. krehkosť ľudského života, šťastia a lásky.
Čítať viac
13.10.2022
umelecké, city žmýkajúce dielo
Neviem sa úplne vyjadriť k tomuto príbehu. Ťažko sa hľadajú slová, ktoré by opísali, čo sa vo mne po dočítaní tejto knihy odohrávalo. Príbeh sa mi ťažšie čítal, vnímala som, že nie je určený mne, že naň treba dozrieť, aby sa ma plne dotkol (som rada, že to tak je, vzhľadom na obsah knihy), no zároveň moje empatické ja cítilo ten vplyv emóciami presiaknutých strán a tiež s odstupom videlo myšlienku príbehu.

Hlavnými hrdinkami príbehu sú 2 ženy, ktoré majú ťažké osudy, navzájom sa nepoznajú, no ich životy sa predsalen prelínajú. Skrz muža. No o tom ten príbeh zároveň tak úplne nie je.

Počas väčšiny knihy som sa cítila, akoby ma pobozkal dementor z Harryho Pottera a pripravil ma o všetky šťastné spomienky. Celý život preberá témy stratu dieťaťa, rozvrat manželstva, vrodené poruchy dieťatka, vyrovnávanie sa so smrťou a podobne. Bolo to trpké čítanie plné empatie a krásnych myšlienok popretkávaných cez žiaľ, bezmocnosť, ale aj vieru a nádej.

Knižka predstavuje aj krásnu myšlienku, že každý človek, ktorý ti vojde do života ťa niečo naučí, aj keď si to možno sprvu neuvedomujeme...

Koniec ma absolútne rozsekal.

4,5*/5* tomu dávam. Ďalšie masterpiece od pani Ries.
Ďakujem, že som si ho mohla prečítať.
Čítať viac
11.10.2022
Mám rada príbehy o silných ženách, lebo také sme... (poznáte ich z mojich vlastných kníh), nech sa cítime akokoľvek slabé a v niektorých životných momentoch akokoľvek stratené... sme to my, ženy, mamy, alebo aj NEmamy, ktoré to takmer vždy ustojíme...

Kniha Celý život je práve o takých ženách, zranených, ranených, zraňujúcich, o ženách, ktoré kľačia na absolútnom dne. A je bez príkras.

Oceňujem autorkin cit pre vykreslenie emócií, som nimi nabitá ešte aj hodiny po prečítaní a to som si myslela, že dokážem oddeliť pri čítaní realitu od autenticity príbehu vznikajúceho v hlave iného autora...

Michalin jazyk, vyjadrovacie prostriedky aj hĺbka príbehu mnou však otriasli. Už teraz som zvedavá, aký život vdýchla svojim ďalším knihám. Pred autorkou pomyslene skladám klobúk, naservírovala svojim čitateľom paletu pestrú ako dúha. Keď som otočila v knihe posledný list, naším domom sa ozýval ten najkrajší zvuk, počula som, ako aj v snoch cítim blízkosť svojich najmilších, v ten moment som mala najviac, ak nie všetko... Viac ako Evka, viac ako Živa...

Napíšte si ju na zoznam prianí Ježiškovi... dá vám viac ako zabudnúť v čarovných chvíľach na vlastný svet...
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
9.10.2022
Neskutočne krásna kniha, plná emócií všetkého druhu, krásnych myšlienok. Jedna z mála kníh, kde som záver vopred nepredvídala a ani som nemala potrebu nazrieť na posledné strany. Ďakujem autorke za úžasný čitateľský zážitok. Čítať viac
29.9.2022
Celý život je kniha, na ktorú som sa tešila zo slovenskej knižnej scény najviac a veru splnila moje očakávania. Hoci som dostala iný príbeh, než som si po prečítaní anotácie myslela, už teraz môžem napísať, že toto dielo sa zaradí medzi moje topky tohto roku.

Eva a Živa sú ženy, ktoré sa nepoznajú a predsa len ich čosi spojí. Kým Evke sa rozpadá manželstvo a po synčekovej smrti sa snaží zlepiť svoje ja naspäť dohromady, Živa je veselá a dobrosrdečná mladá dievčina, ktorá je vystavená ťažkej skúške, ktorou by si naozaj nechcela prechádzať žiadna žena.

Ja som si spočiatku myslela, že príbeh bude založený na ich priateľstve, no Miška ma opäť raz milo prekvapila. Od začiatku je nám jasné, že Evkin synček umrel, no samotné odhalenie prichádza omnoho neskôr. A je srdcervúce. Chválim Miškinu odvahu, že to riskla a vydala sa touto cestou. Na mieste matky si nedokážem predstaviť, ako by som sa z niečoho takého dokázala spamätať.

Máme tu príbeh vyrozprávaný z dvoch strán - a hoci sa spočiatku zdá, že ten Živin bude menej smutný, opäť raz som bola v samotnom závere vyvedená z omylu. Nezvyknem pri knihách často plakať, zatiaľ sa to podarilo len málo dielam a Celý život ma prinútil smokliť ako malú.

Nečakané priateľstvo z parku, zábavný kolega z práce, ktorého sa nedá neobľúbiť (i keď bol miestami málinko presladený, hoci rozumiem, že po Adamovi a Lukášovi aj bolo treba).

Živina bojovnosť ma dostala. Keď som sa len na chvíľu snažila vžiť do jej kože, nevedela som prísť na to, ako by som sa rozhodla. Veľmi sa mi páči, ako tu bola opísaná dilema. Realistická, o ktorej sa veľmi často nehovorí.

Ten trpko sladký koniec je presne niečo, čo by si väčšina autorov nedovolila a obzvlášť kvôli tomu zbožňujem riesovky. Žiadne presladené happyendy, iba obyčajný život smrteľníkov. Kniha ma dostala, rozplakala, občas aj rozosmiala. Ďakujem, že som si ju mohla prečítať.

A vy všetci, ktorí váhate s kúpou, zaručujem sa, že neoľutujete. Len si vážne pripravte aspoň jednu servítku, obzvlášť pri posledných stranách ju budete nutne potrebovať.
Čítať viac
20.9.2022
Miškiná štvrtá kniha sa nesie v silnom emocionálnom duchu. Je to príbeh plný života, lásky, straty, ale aj odpustenia.
Hneď od prvej strany sa dozvedáme hlavnú pointu príbehu, a to smrť dieťatka. Žiadna žena by nemala prežívať to čo zažívala Evička. Ale život je krutý. S každým. Žiaľ. Do Evičkinej situácie som sa vedela vžiť až príliš, Miška má talent podať celý príbeh štýlom, že budete mať pocit, že tú tragédiu prežívate vy osobne. Vidíte do duše každej jednej postavy. Budete s nimi bojovať až do poslednej strany knižky. Budete plakať, smiať sa, trpieť. Nie je to hocijaký romantický príbeh. Nečakajte žiadnu zápletku. Je to život. O tom, aký naozaj je. Bez prikrášlenia.

Trošku mi trvalo, kým som prišla na správne slová a napísala recenziu, pretože po dočítaní knižky som stratila ale že úplne slová. Myslela som si, ze knižku Krásny život tučniakov tak skoro nič neprekoná, no mýlila som sa...

Gabriela som milovala. Chápala som jeho situáciu, jeho vnútorny boj. Aj keď nesúhlasím s jeho postupom a správaním. Komunikácia by všetko zachránila. Ale nečudovala som sa mu. V takej ťažkej situácií sa človek zachová rôzne, nepredvídateľne, tak ako by on sám najmenej čakal. A podľa mňa toto sa stalo aj v Gabrielovej situácií. Obviňoval sa za niečo, čo by možno ani neovplyvnil a tak isto aj Evička. Keby si to všetko povedali na začiatku, keby Gabriel súhlasil s terapiami... Nemuselo to dopadnúť tak ako to dopadlo..Keby bolo keby... Miška to tak perfektne vymyslela až to bolí...
Dve ženy, dva životy, od seba nezávislé a zároveň tak veľmi prepojené. Úžasne vymyslený príbeh.
Oceňujem striedanie kapitol. Takto sme zistili oveľa viac zo života Živy, ale aj Elišky.
Čítať viac
19.9.2022
Kniha,ktorú budem odporúčať
Pri tejto knihe som mala tri čitateľské fázy. Prvá - zaujala ma hneď prvá strana a povedala som si,že toto bude super kniha.
Druhá - pár ďalších kapitol som sa nejak nevedela začítať a myslela som si,že to bude nejaká priemerná tuctová kniha.
Tretia - keď som sa zrazu v noci o druhej ocitla na poslednej stránke. Nie ospalá a znudená ale z očami otvorenými ako sova a s pocitom ,že ďalšia slovenská autorka mi dokázala svojou knihou vyraziť dych.

Táákže sa ospravedlňujem za označenie priemernej a tuctovej knihy,lebo nebola!
Bola to kniha o tom aké sme my ženy citlivé ,emotívne a zraniteľné a zároveň silné a pripravené čeliť aj tým najbolestivejším situáciám aké si pre nás život pripravil.
Mala som občas slzy na krajíčku ale aj som sa z chuti zasmiala,bola som nahnevaná ale aj ohromená a presne takéto knihy sa mi páčia.Knihy,ktoré pri čítaní dokážu vyvolať v človeku niekoľko rôznych pocitov a emócií.

Čítala som od autorky aj knihu Zadrž dych ale táto sa mi páčila o kúsok viac. Možno aj preto,že som občas narazila na situácie a momenty,ktoré som si zažila.

Knihu určite odporúčam a ja sama som zvedavá na ďalšie knihy z pera autorky.
Čítať viac
16
Overený zákazník
7.9.2022
Top!
Mojimi rukami prešlo už mnoho kníh… no táto je najemotívnejšia, ktorá sa ku mne dostala za celý môj doterajší život

Čítala som 2 Miškine knihy, tešila som sa na ďalšiu… páči sa mi jej štýl písania. Miška sa radí medzi moje top autorky. U jej kníh nepotrebujem čítať anotáciu, viem, že to bude stáť za to… No v tomto prípade som bola rada, že som dostala menšie upozornenie.

Táto kniha rozkúskuje srdce čitateľa na milión častí…najmä ak ste mama alebo ste v očakávaní… K tomuto príbehu by som asi dala zvlášť upozornenie (počas tehotenstva čítať len na vlastnú zodpovednosť).

Knihu som čítala už ako mama a veru neviem, aké pocity by vo mne vyvolala, kebyže sa ku mne dostane ešte počas tehotenstva. Preplakala by som asi od prvej strany do poslednej… Napriek tomu je to vynikajúci príbeh. Človek by mal siahnuť aj po takýchto knihách a ja by som ju odporúčala aj veru mužským čitateľom, najmä zadaným a oteckom…

Samozrejme miestami nemohol chýbať aj Miškin humor, čo oceňujem, že aj do takéhoto emotívneho príbehu to vedela zakomponovať a za to som veľmi rada. Napriek všetkému som sa dokázala aj usmievať v niektorých situáciach.

Dej vám nejdem prezrádzať, anotáciu si vie každý vyhľadať…

Príbeh Evky a Živy vo mne bude dlho rezonovať a táto kniha sa určite neradí k takým, na ktoré človek rýchlo zabudne (ak zabudne vôbec) a určite vás nenechá chladným a oči suché…

A ak by som si dala otázku, po ktorej knihe sa pozeráte ináč na svet - u mňa by odpoveď bola jasná - po tejto!

A nezabúdajte: “Žiadna láska nie je zbytočná a je jedno, či trvala deň, dvadsaťjeden dní alebo celý život. Intenzita milovania sa nedá určiť časom ani naplnením.”

Miška klobúk dole pred týmto príbehom. Myslím si, že to dalo zabrať emočne a človek takýto príbeh len tak nevymyslí… Dokonalosť!
Čítať viac

Michala Ries

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Slová sú, podľa môjho nie tak skromného názoru, naším najväčším nevyčerpateľným zdrojom mágie. Schopné spôsobovať zranenia aj naprávať ich.“