Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Keď znova vzklíči nádej - Janette Oke, Kumran, 2023

12,29 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Keď znova vzklíči nádej

Stane sa pravou osadníčkou kanadskej divočiny?

Elizabeth a Wynn musia opustiť priateľov v Bobrej Rieke a prevziať ešte menej rozvinutú základňu v odľahlej indiánskej osade na ďalekom kanadskom severozápade. Elizabeth sa opäť... Čítať viac

4. diel série
Kanadské prérie
Vydavateľstvo
Kumran, 2023
240 strán
3-4 hodiny čítania

Elizabeth a Wynn musia opustiť priateľov v Bobrej Rieke a prevziať ešte menej rozvinutú základňu v odľahlej indiánskej osade na ďalekom kanadskom severozápade. Elizabeth sa opäť ocitá v... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
12,90 €

12,29 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Vlčí brloh - Elodie Harper, Ikar, 2023

Viac o knihe

Janette Okeová v 4. knihe série Príbehy z kanadského západu s názvom Keď znova vzklíči nádej posúva príbeh Elizabeth a Wynn opäť ďalej. Nová základňa, nový začiatok…

Elizabeth a Wynn musia opustiť priateľov v Bobrej Rieke a prevziať ešte menej rozvinutú základňu v odľahlej indiánskej osade na ďalekom kanadskom severozápade. Elizabeth sa opäť ocitá v izolácii, miestne Indiánky sa s ňou boja čo len prehovoriť. Delaneyovci sa nazdávali, že najväčšie útrapy a sklamania už majú za sebou, ale nová dedina im prinesie ešte väčšiu skúšku viery, odvahy a oddanosti.
Čítať viac
Originálny názov
When Hope Springs New
Počet strán
240
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
149×210 mm
Hmotnosť
288 g
ISBN
9788089993727
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1394559
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Kanada
4. diel série
Kanadské prérie
Vydavateľstvo
Kumran
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5

Veľmi rada čítam knihy všetkých možných žánrov a veľmi ma baví aj na ne písať recenzie a potom pomôcť vybrať tu správnu. Aj ja sama knihy a všetko ostatné kupujem na základe recenzii takže som rada, keď nejakú dobrú recenziu nájdem :)

Veronika Maťovčíková
Overený zákazník
9.3.2023
Nečakaný zvrat, ma veľmi potešil
Teším sa, že konečne vyšiel ďalší diel Príbehov z kanadského západu. Musím povedať, že tento sa mi asi najviac páčil. Očakávala som síce, že príbeh sa bude vyvíjať inak, ale autorka ma príjemne prekvapila. Dúfam, že čoskoro sa budem môcť tešiť s 5. dielu :) Čítať viac
Ivana
Neoverený nákup
8.3.2023
Odporúčam
Ak ste si mysleli, že Vás v knižnej sérii Príbehy z kanadského západu po prečítaní tretej časti už nič v deji neprekvapí, ste na omyle. Janette Okeová nás v štvrtom pokračovaní s názvom ,,Keď znova vzklíči nádej“ opäť zaujme, a to netradičným vývinom deja, ale s jej tradične výborným spisovateľským talentom.
Elizabeth a Wynn sa sťahujú do neznáma – z Bobrej rieky, kde prežili posledné roky odchádzajú do ešte jednoduchšieho a poverčivejšieho sveta indiánov s názvom Dymové Jazero. Opustiť priateľov pre nich, a hlavne pre Elizabeth nie je ľahké, ale vedie ju odhodlanie plniť Božiu vôľu - ide tam, kam ju a Wynna Boh pošle. A že to zvlášť ona v novom prostredí nebude mať vôbec jednoduché sa presvedčíte sami, ak sa začítate do tejto ďalšej novinky z kresťanského vydavateľstva Kumran.sk.
Štvrté pokračovanie je totiž plné prekvapivých zvratov, nádherných opisov, plné dialógov i Elizabethiných monológov, ktoré ukazujú predovšetkým hĺbku jej viery a dôvery v Boha v každom okaminu jej života. Lebo ako konštatuje - ,,Boh sa o všetko postaral svojím vlastným spôsobom,“ povedala som Wynnovi. ,,Vôbec sme si nemuseli robiť starosti.“
Čítať viac
19

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený nákup
22.2.2023
Štvrtá časť série príbehov z Kanadskej prérie je opäť plná neznámych skúseností, ktoré Beth s Wynnom zažívajú, a ktoré s nimi môžeme aj my, čitatelia, prežívať.

Nový povolávací rozkaz, nové prostredie, noví ľudia a s tým spojené aj nové výzvy. No ak si Beth myslela, že začlenenie medzi domácich v Bobrej rieke bolo náročné, v novom Wynnovom pôsobisku, v Dymovom jazere, pochopí, že to bola prechádzka ružovou záhradou.

V novej dedine nevie po anglicky nikto, ľudia sa od nej odvracajú, pretože je vôbec prvá žena "bielej tváre", ktorú indiáni vidia a to v nich vyvoláva nedôveru. Spoločenská Beth týmto odsúdením a odvrhnutím trpí, často sa zveruje do Božích rúk a vyprosuje si veľa sily.

Nebol by to kľudný rok (a príbeh), keby naši hrdinovia opäť nečelili prekážkam, ktoré ich postavia do náročnej pozície, tentokrát sa v nej Beth ocitne sama, keďže v čase tragickej udalosti je Wynn na výprave. Opäť sa však všetko obráti na dobré a Beth pocíti, že dôvera v Boha je to jediné, čo často potrebuje na prekonanie ťažkých chvíľ, a že ak dôveruje, Boh dokáže jej trápenie premeniť na radosť.

V tejto knihe by som kľudne privítala aj 100 strán navyše, veľmi ma bavilo čítať o zvykoch a tradíciách indiánov, ale aj nové prostredie, kde sme sa ocitli na konci knihy by vystačilo kľudne na celú samostatnú knihu. Chápem zámer autorky, byť stručná a neunavovať, ale čím viac som ponorená do životov Beth a Wynna, tým viac chcem s nimi prežívať čo najviac času.

Na štýl jej písania si veľmi rýchlo zvyknete a kniha (vlastne celá séria) sa stane pre vás ideálnou voľbou na čítanie, keď potrebujete vypnúť po dlhom dni - nenáročná, bez intríg, falše, ubližovania, len čistý pokoj, láska, harmónia a prežívanie jednoduchých, obyčajných, aj keď občas náročných dní.
Čítať viac

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac

„Je príjemné byť sám s nocou a hviezdami. Niečo sa vždy stane. Pravdepodobne nič prevratné, možno ani nič, čo by si spomenul pri šálke kávy, no predsa čosi, čo Ťa bude sprevádzať do konca života.“

Sága z Keflavíku - Jón Kalman Stefánsson, 2022
Sága z Keflavíku
Jón Kalman Stefánsson