Ako milovať svoje dieťa - Ross Campbell
Ako milovať svoje dieťa
6,64 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ako milovať svoje dieťa

Ross Campbell
5 jazykov lásky pre deti - Gary Chapman, Ross Campbell
5 jazykov lásky pre deti - Gary Chapman, Ross Campbell
5 jazykov lásky pre deti - Gary Chapman, Ross Campbell

bol profesorom na katedre pediatrie a psychiatrie na univerzite v Tennessee v USA. Dlhé roky sa ako odborník venoval výchove detí a vzťahom rodičov s deťmi. Problematiku pozná veľmi dobre aj ako rodič, má dve dcéry a dvoch synov. Je autorom bestselleru Ako milovať svoje dieťa a pôsobí ako...

Porta Libri, 2002
Vydavateľstvo
Porta Libri, 2002

Ďalšie formáty

E-kniha
3,95 €

Sme dobrí rodičia? Dávame deťom to čo najviac potrebujú? Sú deti presvedčené, že ich skutočne milujeme?...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

6,64 €

Bežná cena Bežne 6,97 €

Ušetríte 5 %

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Milujeme svoje deti viac než čokoľvek iné a radi by sme im to aj prejavili. Dr. Campbell zdôrazňuje nevyhnutnosť milovať svoje dieťa bezpodmienečnou láskou – bezpodmienečná láska rodiča predstavuje najhlavnejšiu podmienku zdravého vývoja dieťaťa. Aby aj dieťa bolo schopné vnímať našu lásku, naša komunikácia s ním musí nevyhnutne obsahovať kontakt očami, telesný kontakt, venovanie sústredenej pozornosti a usmerňovanie.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2002
-5 %

Vypredané

Kniha 2007

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2011
PDF
EPUB
MOBI
3,95 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie

Recenzie, kritiky

"Táto kniha je najmä pre rodičov detí, ktoré ešte nedospeli do puberty. Jej cieľom je zrozumiteľne a prakticky ukázať, ako by mali rodičia pristupovať ku svojej úžasnej, no zároveň i náročnej úlohe. Zameriavam sa v nej najmä na potreby detí a sôsoby, akými ich rodičia môžu čo najlepšie naplniť.

Výchova sama osebe je oblasťou s mnohými rizikami, v ktorej má väčšina rodičov ťažkosti. Množstvo kníh, článkov, seminárov o rodičovstve a výchove, žiaľ, rodičov skôr odrádza a mätie, napriek tomu, že tieto informácie, sú väčšinou vynikajúce, z veľmi dobrých zdrojov.

Myslím, že tento problém nastal preto, že mnohé knihy, články a semináre sa zameriavajú na jednu alebo na niekoľko špecifických oblastí vo výchove dieťaťa a nepokrývajú výchovu ako celok. Preto rodičia, ktorí sa úprimne snažili uplatniť vo výchove svojho dieťaťa to, o čom sa dočítali či dopočuli, nedosiahli želaný výsledok. Ich úsilie však vychádza nazmar nie preto, že by dostali nesprávne informácie, alebo že by urobili chyby pri ich uplatňovaní.

Myslím, že tento problém spočíva v tom, že rodičom chýba celková, vyvážená predstava, ako by mal vyzerať ich vzťah k dieťaťu. Väčšina rodičov má nejaké základné informácie, nevedia však, kedy majú uplatniť ktorý princíp a za akých okolností. Rodičia vedia, čo by mali robiť, ale nevedia, kedy by to mali urobiť, a väčšinou ani to, ako by to mali urobiť.

Najlepším príkladom je oblasť výchovy a trestu. Na túto tému existuje niekoľko výborných kníh, ale väčšina z nich nedefinuje jasne, že trest je len jednou z metód výchovy dieťaťa. Mnohí rodičia preto usúdia, že trest je základnou a hlavnou metódou výchovy. Je ľahké dopustiť sa takejto chyby, ak nám často tvrdia: „Ak milujete svoje dieťa, musíte ho trestať.“ Je to samozrejme pravda, ale tragédiou je, že mnohí rodičia výlučne len trestajú svoje deti, a takmer vôbec im neprejavujú lásku, ktorú by deti mohli cítiť a ktorá by im priniesla útechu. Z toho dôvodu má väčšina detí pochybnosti o tom, či ich rodičia úprimne a bezpodmienečne milujú. Problém teda nie je to, či by sme mali deti trestať, ale to, kedy im máme prejaviť svoju lásku trestom, a kedy iným, láskavejším spôsobom.

Dúfam, že sa mi podarí objasniť tieto problémy jasne a zrozumiteľne, pretože chcem rodičom ukázať, aký máme mať celkový a všeobecný pohľad na výchovu. Dúfam však tiež, že v tejto knihe nájdete informácie, ktoré vám pomôžu správne reagovať v každej situácii. Viem, že nie je možné úspešne zvládnuť každú situáciu, avšak čím viac sa k tomuto cieľu priblížime, tým lepšími a spokojnejšími rodičmi sa staneme a tým šťastnejšie budú aj naše deti." Dr. Ross Campbell

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
127
Hmotnosť
114 g
Rok vydania
2002
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Porta Libri
Rozmer
140×205 mm
ISBN
8089067042
Naše katalógové číslo
13361

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

12 hodnotení

10
2
1
0
0

Jana Lisyová
13.2.2016
Názor čitateľa
Nádherná kniha!!! Písaná láskavým spôsobom, ponúka návod rodičom ako chápať a milovať svoje deti. Takisto radí ako lásku prejaviť ako chápať výchovu a viesť ju správne. Čítaj viac
15.7.2013
Názor čitateľa
Skvelá kniha, ktorá nám rodičom umožňuje pochopiť detské prejavy lásky, ich potreby a hlavne ako sa zachovať vo veľmi dôležitých situáciách formovania detského vedomia. Doteraz som robila určité chyby, ked moje dieťa potrebovalo prejavy lásky. Táto kniha mi pomohla nasmerovať moje správanie k mojmu dieťaťu. Vrelo odporúčam všetkým rodičom. Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green