Battlefield 3: Rus - Andy McNab, Peter Grimsdale
Battlefield 3: Rus
11,40 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Battlefield 3: Rus

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
FANTOM Print, 2012
3. diel série
Battlefield

Ďalšie formáty

Kniha
7,61 €

Dima Majakovský, veterán Spetsnazu a bývalý agent ruské tajné služby, dostává od vlády nabídku, která se neodmítá...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

11,40 €

Bežná cena Bežne 11,70 €

Ušetríte 3 %

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dima Majakovský, veterán Spetsnazu a bývalý agent ruské tajné služby, dostává od vlády nabídku, která se neodmítá. Pokud zorganizuje záchrannou operaci v Iránu, získá příležitost napravit největší chybu svého života. Henry "Black" Blackburn, seržant námořní pěchoty USA, se v Iráku stává očitým svědkem popravy amerického vojáka, kterou provede záhadný zabiják z radikálního iránského hnutí PLR. Přísahá pomstu a americká vojenská intervence v Iránu mu k ní brzy nabídne příležitost. V zemětřesením a občanskou válkou zničeném Iránu však oba brzy zjišťují, že se stali pěšáky v mnohem větší a nebezpečnější hře, než si kdy dokázali představit. V rozbombardovaném Teheránu připravuje obávaný terorista šílenou pomstu, jejímž cílem jsou miliony mrtvých na dvou kontinentech a destabilizace celé západní civilizace. Pokud ho Dima a Black nedokáží zastavit včas, svět už nikdy nebude jako dřív.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Český jazyk, FANTOM Print, 2012
-3 %
11,40 €

Posielame do 10 dní

Kniha Anglický jazyk, Orion, 2011
-5 %
7,61 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3044-5 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
377 g
ISBN
9788073981679
Rok vydania
2012
Naše katalógové číslo
126220
Jazyk
čeština
3. diel série
Battlefield
Vydavateľstvo
FANTOM Print

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

5 hodnotení

2
2
1
0
0

Robert Dusa
26.5.2019
BF3
Overený nákup
Autor knihy Andy McNab, ktorý spolupracoval aj na samotnej hre prináša román, ktorý Vám rozšíri zážitok zo sveta Battlefield 3 na ďalší level. Je napísaný veľmi dobre, číta sa skoro sám, rozdelený na 100 kapitol. Ak ste hru hrali, tak to berte ako doplnenie dier v deji hry, do ktorej, stejne ako u filmu, nejde dať úplne všetko a aj práve preto má zmysel knihu si prečítať. Nečakal som žiadne zázraky, porovnať to s Tomom Clancym neviem, lebo som nečítal jeho jediný román, ale jedno viem, knihu som si užíval s každou stránkou, kde jediná nie je nudná, a udržuje čitateľa vtiahnutého do deja od začiatku do konca. Odporúčam všetkými desiatimi. Čítaj viac
Martin Majer
25.11.2013
Nie len pre hráčov BF3
Battlefield 3 RUS má spoločné črty (hlavnú dejovú líniu a postavy) s rovnako nazvanou hrou, pri ktorej ako odborný konzultant asistoval aj jeden zo spoluautorov knihy Andy McNab, bývalý člen špeciálnych jednotiek Veľkej Británie. Za knihou, aspoň podľa popisu, stojí aj producent televíznych dokumentov Peter Grimsdale. Výsledkom ich spolupráce je celkom vyvážený dej, ktorý s každou ďalšou kapitolou naberá na spáde.
Napínavým zostáva aj v prípade, že ste hru Battlefield 3 hrali. Príbehy dvoch profesionálnych vojakov, jedného v americkej armáde, druhého člena špeciálnych jednotiek ruskej federácie, sa totiž v mnohom od hernej verzie líšia. Aj v knihe obaja na pokraji jadrovej vojny zachraňujú svet, pričom sa ich osudy na okamih stretnú. No v literárnej verzii dostávajú autori oveľa väčší priestor pre vykreslenie hlavných postáv, prostredia, z ktorého pochádzajú, ale aj posunov, ktorými ich osobnosti postupne prechádzajú. Väčší priestor dostávajú aj vedľajšie postavy, ktoré už neplnia úlohu štatistov, ale taktiež predstavujú, aj keď len stručne načrtnuté, komplexné osobnosti zasahujúce do vývoja deja. Oproti hre je teda dej bohatší, súvislosti dávajú väčší zmysel a nemáte pocit, že príbeh je podelený na misie v dvoch dejových líniách, ktoré sa navyše odohrávajú v retrospektíve. Ako už dodatok ku názvu (RUS) napovedá, mierne väčší priestor postupne dostáva postava Dimu Majakovského, za ktorého v hre odohráte pár misií. Možno až pri čítaní knihy si hráč uvedomí, prečo hru ukončuje práve jeho monológ a prečo sa v hre vôbec objavil. Čitateľ, ktorý hru nehral, v tomto prípade podľa mňa o nič neprichádza. Naopak hráč, ktorý knihu nečíta, prichádza o umocnený zážitok. Postava Henryho Blackburna sa stáva taktiež vďaka knihe oveľa zaujímavejšou, hráč lepšie pochopí, prečo urobil to, či ono, prečo premýšľa, ako premýšľa (napr. prečo je v armáde, prečo riskuje preto, aby urobil správnu vec a pod.).
Kniha v mnohom predčila moje očakávania, umocnila dojmy z hry. Možno, keby som si najprv prečítal knihu, hra by ma zaujala o niečo menej (priznám sa, myslel som si, že kniha len prerozpráva trocha rozlváčnejšie dejovú líniu hry). Škoda, že český preklad mal ešte nejaké tie „mušky“: chýbajúce slová, prehádzaný slovosled, zle vyskloňované slová vo vete a pod. Nebolo ich však toľko, že by to čitateľa vážnejšie vyrušovalo.
Knihu odporúčam fanúšikom vojenskej tematiky, ktorým nevadí trochu sci-fi prvkov (keďže sa jedná o vymyslený dej, ktorý nie je založený, vďaka Bohu, na skutočných historických udalostiach). Technicky však budí veľmi solídny dojem, keďže autori pracujú s reálnymi typmi zbraní/ vozidiel/ lietadiel a vrtuľníkov, ktoré skutočne US/RUS armády využívajú. Podľa môjho názoru zaujme aj čitateľa, ktorý hru nehral. Hráčom odporúčam poradie: najprv hra, potom kniha (môj dojem).
Čítaj viac
Robert Dusa
26.5.2019
Totálne súhlasím, kniha rozhodne nie je zbytočná a poskytuje rozširujúci pohľad na veci a okolnosti v pozadí, ktoré do hry sa nedalo/nemohlo? implementovať. Poradie, najprv hra a až potom kniha súhlasí, pretože hra by mohla nudiť. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Kompilátor je autor kníh z cudzích citátov, aforista je autor citátov z cudzích kníh.“

Wiesław Brudziňski