Aj ja som kvapka - Jana Nagajová, Daniel Nagaj
Aj ja som kvapka
9,25 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
9,25 €

Bežná cena Bežne 9,50 €

Ušetríte 3 %

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Exupéry kedysi napísal, že dokonalosť nevzniká vtedy, keď už niet čo pridať, ale keď nemožno nič ubrať.

Práve také sú básne v tejto knižke. A také sú aj obrázky, tvoriace ich vizuálny kontrapunkt. Exupéry a jeho malý princ poletovali medzi planétkami a komplikované veci sa pred nimi stávali jednoduchými.

Verše a fotografie Janky a Daniela opisujú obyčajný svet, a on je zrazu poetický a tajomný. Lebo platí jednoduchý zákon poézie, podľa aktorého je náš vesmír krásny, ak nosíme krásu v sebe. Tieto básne a obrazy majú vo vnútri čosi dievčensky a chlapčensky čisté, možno sa do nich zaľúbiť. Majú oči plné neba, presvedčia vás, že má zmysel stať sa farebným anjelom, má zmysel prísť z veľkého sveta domov, má zmysel chvíľu tu byť a zrazu nebyť.

Vo všetkom sa zrkadlí stopa večnosti.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
116
Hmotnosť
298 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Porta Libri
Rozmer
170×140 mm
ISBN
9788089067688
Naše katalógové číslo
118972

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Goran Lenčo
12.2.2014
božie :)
Božie, naozaj :) Teda božské. A to nemyslím ani trochu ironicky. Celkom vážne - mal som čo robiť, aby pri čítaní ostali oči suché. Nebol to vôbec žmýkač citov, to ani omylom, svojou výpoveďou, krásou a dobrom, ktoré bolo z básní doslova cítiť, tieto verše dokážu rozochvieť dušu citlivého človeka.
Na túto zbierku ma upozornil kamarát, ktorý bol z nej unesený. A teraz som aj ja. Kresťansky, v prvom rade však ľudsky (čo sa nevylučuje ale vlastne zo seba vyplýva) ladená poézia pre človeka, ktorého sa svojou krásou a dobrotou, snaží človeka pozdvihnúť k Bohu a tiež dozvedieť sa pravdu o sebe samom. Jednoduché (v jednoduchosti je sila), ale vyzreté, rozsahom krátke (ale veľké myšlienkou) básne, ktoré vás chytia za srdce.
Pôjdem ešte ďalej a poviem - stojím si za tým: pri čítaní akoby zostúpil na Zem kúsok neba, či skôr akoby ste sa vtedy pozreli na kratučkú chvíľku do neba. Tak to je, nie je to myslené pateticky. Presvedčte sa sami.
Každú báseň navyše ilustruje nádherná umelecká fotografia. Tie sú zážitkom samé o sebe, ale pekne dopĺňajú tú ktorú báseň.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Naozaj dobrú knihu by si mal prečítať za mladi, znovu v dospelosti a ešte raz v starobe, tak ako si treba krásnu budovu pozrieť ráno, na obed aj večer.“

Robertson Davies