To najhoršie v nás - Viktória Dominová

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
To najhoršie v nás - Viktória Dominová
To najhoršie v nás - Viktória Dominová

To najhoršie v nás

VŠETCI MÁME SVOJU TRINÁSTU KOMNATU... Čítať viac

5,0 20 hodnotení
Vydavateľstvo
Naše vojsko, 2021
336 strán
5-6 hodín čítania

VŠETCI MÁME SVOJU TRINÁSTU KOMNATU... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,95 €

Posielame do dvoch dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

VŠETCI MÁME SVOJU TRINÁSTU KOMNATU...
Učiteľka Soňa a psychológ Ivan. Obaja si so sebou nesú bolestivé sklamania z minulosti a svoje srdcia uzatvorili pred láskou. Keď sa však jedného dňa neplánovane stretnú, preskočí medzi nimi nečakaná iskra, ktorej sa ani jeden z nich nebráni. Nad ich vzťahom sa ale od začiatku vznáša tieň závisti a intríg. Ivan sa navyše v práci stretáva s klientom, ktorý k nemu nie je úprimný a dlho ukrýva svoju pravú tvár.
Ivanovi blízki čoskoro čelia smrteľnému nebezpečenstvu a sám sa ocitá v pasci, z ktorej niet úniku. Klienta, žiaľ, nezväzujú žiadne pravidlá.
Dokázal by sa uchýliť aj k vražde?
Čítať viac
Počet strán
336
Väzba
pevná väzba
Rozmer
122×191 mm
Hmotnosť
379 g
ISBN
9788020619655
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1125987
Vydanie
1
Štýl
psychologický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Naše vojsko
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
25,90 €

Hodnotenia

5,0 / 5

20 hodnotení

19
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

3
22.8.2022
Stojí za to!
Už dlhšie mám čítaciu krízu a nechce sa mi čítať v podstate nič. Táto kniha však bola výnimočná pretože s jej čítaním som nevedela prestať.

Vyvolala vo mne záujem, strach, hnev. Ukázala mi ako by isté vzťahy vyzerať mali a iné zase nie. Láska má fakt mnoho podôb.

Kniha ma pohltila od samého začiatku až po jeho koniec, ktorý bol … fuuu … autorka by mohla napísať pokračovanie, nech mám srdiečko na pokoji alebo nech ma vyvalí.

Táto kniha mala len jednu chybu a to tú, že som si to myslela už dlho pred odhalením. Čo? To sa musíte dočítať sami.

Jednoznačne odporúčam tým, ktorí sa tak trochu radi hrabú v hlavách iných. Tým, čo milujú drámu lebo ani o tú tam nie je núdza. Ale aj tým, čo hľadajú v knihách lásku.

Knihe dávam najvyššie hodnotenie aj napriek chybe, ktorú som spomínala, pretože vo mne opät zapálila oheň k čítaniu.
Čítať viac
15
22.2.2022
Skvelý čitateľský zážitok. Odporúčam
Výstižný názov, výstižná obálka, výstižné vnútro.
Viki, jedna bomba. Ja som 70% knihy prečítala na jeden záťah, pretože ma to dostalo a nechcelo pustiť. Tak veľmi som túžila rozlúsknuť podstatu príbehu (aj keď kdesi v podvedomí a na pozadí toho všetkého som to tušila), že som dychtivo otáčala jednu stránku za druhou.
.
Už prológ nás hodí hneď do deja a čitateľ je nútený premýšľať, čo, ako, kedy... naozaj? Autorka výborne naštartovala celú knihu, pretože ja som sa s každou ďalšou kapitolou a každým ďalším riadkom túžila dostať k vysvetleniu. Napätie v príbehu je dávkované postupne, a tým autorka čitateľa necháva na pochybách takmer až do konca. A potom príde jedna otázka a na ňu odpoveď, kedy ma doslova zamrazilo.
.
Zo začiatku nám však musí rozpovedať svoj príbeh Soňa, ktorá náhodou stretne psychológa Ivana. Pre niekoho možno pomalší rozbeh, pre mňa však všetko malo zmysel. A čím ďalej sa posúvame v deji, tým je vodítok viac a viac. Celé sa to číta veľmi ľahko (aj napriek žánru), pretože Viki používa skvelé vyjadrovacie prostriedky a rozhovory postáv sú jednoducho totálne reálne. Keď som si aj v priebehu čítania hovorila niečo v tom duchu, že toto teda nie, alebo si kládla otázky, ako je to možné, všetko na konci do seba nádherne zapadlo. Premyslený dej, postavy zvládnuté na jednotku s hviezdičkou a záver prenecháva možnosť pokračovania. V každom prípade to bolo skvelé.
.
Ďakujem Viki za skvelý čitateľský zážitok a teším sa na ten ďalší.
Čítať viac
4
21.2.2022
Obdivujem autorov/ky detektívok, pretože vymyslieť originálnu a zaujímavú zápletku, ktorá bude dávať zmysel a zároveň udrží čitateľa v deji je umenie. Medzi "polobohov" z tejto sféry podľa mňa patrí Sebastian Fitzek. Istotne mi dáte za pravdu, že jeho knihy sú svetové a málokto sa mu vyrovná.


Po dočítani knihy To najhoršie v nás ale skláňam autorke obrovskú poklonu. Vymyslela strhujúci príbeh, v ktorom sa motala jedna linka s druhou a pred odhalením skutočnosti nám ponúkla hneď niekoľko zdanlivo pravdivých záverov. Ja osobne som to prekukla už v polovici knihy ale to iba vďaka tomu, že som knihy s podobným dejom čítala a psychológia je moja silná stránka.

Postavy v knihe boli premyslené a na každej strane nám mali čo ponúknuť. Pri každej som síce mala pocit akoby som čítala ich osobné spisy u psychológa, no dokonalo ladili s prostredím, v ktorom sa príbeh odohrával a nevyčnievali z príbehu.

Knihu rozhodne odporúčam a ja sama čoskoro určite siahnem po jej prvej knihe S úctou, priateľ.
Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
13.2.2022
Poriadne zimomriavky
TO NAJHORŠIE V NÁS je poriadne silná knižka . Napísala ju mladá slovenská autorka Viktória Dominová. Knižka ma už prvých stránok veľmi bavila a veľmi ľahko sa čítala . No ak ste čítali predchádzajúcu knižku , tak aj v tejto budete čakať podvedome , čo sa udeje . Poviem Vám udialo sa a veľmi veľa . Viac Vám neprezradím, prečítajte si knižku. Poviem iba, že sa máte na čo tešiť . Viktória Dominová kde Ty berieš takéto silné námety. Čítať viac
4
26.1.2022
Musím priznať, že trilery, krimi, detektívky a celkovo tento temný žáner čítam zriedkavo. Zväčša preto,že si ulietavam na romantike a žijem si na obláčikoch s jednorožcami. No niekedy (ako teraz) príde na mňa chvíľa, kedy zatúžim čítať niečo temné, ohavné, brutálne...zatúžim objaviť hrôzostrašne činy fiktívnych ľudí a nazrieť do komnaty, kde my ľudia ukrývame "To najhoršie v nás"...

Na knihe sa mi v prvom rade páčil autorkin štýl. Bol tak dobrý,že hocikedy som sa vrátila ku knihe, som bola opäť v deji. A na to,že Viki je tak mladá, napísala jeden úžasný premyslený triler, kde som na každej strane vyvaľovala oči, čo bude ďalej. A ešte napísať triler tohto kalibru na slovenskej scéne kníh, to má môj úpimný obdiv!

Postavy boli popísané veľmi, veľmi reálne, môžem tvrdiť,že až do presných detailov! A každou stranou som sa chcela dozvedieť viac a viac. A som rada,že sa celý príbeh odohraval na Slovensku, čo pridávalo ešte na autenticite.

Knihu nepustíte z rúk už od prvej kapitoly, verte mi. Už dávno som nečítala tak dobrý psychotriler, kde som možno do poslednych kapitol nemala vytvorenú absolútne žiadnu teóriu. Prepracovanosť, skvele vymyslená zápletka, podstatné detaily, žiadne zbytočne opisy a ten koniec.

"Jediná definitívnosť v našom živote bola smrť. Po nej sa už nič nedá napraviť, zmeniť, urobiť inak.. Takže kým žijeme, je možné všetko. Môžeme cestovať, plniť si sny, robiť čokoľvek čo si zmyslíme."

/ 5
Čítať viac
4
26.1.2022
Úvod knihy je ako začiatok
romantického príbehu so šťastným koncom.
On a ona. Náhodné stretnutie, trochu hrania nedobytnej, až zistia, že im vzájomná spoločnosť vyhovuje.
Po úvodných okukavačkách postáv sa
príbeh pozvoľna dostáva do vyšších obrátok.
Samovražda priateľky otvára otázky. Bola to ozaj samovražda ? Bola by toho schopná? Našla by odvahu?
A začína sa pretek. Pretek či ja skôr odhalím pravdu, alebo vyhrá autorkine bravúrne zahmlievanie, ktoré sa jej, ako vždy, podarilo .
Keď už si myslíš, že si na správnej stope, narazíš na stranu, kde znovu začneš pochybovať .
V jednej kapitole je pasáž o znameniach.
“ Vždy si ich prispôsobia tak, aby im čo najviac vyhovovali. A zväčša znamenia prečítali, až keď bolo neskoro.”
No a tak nejak je to aj s touto knihou . Čítaj znamenia.
Čítať viac
15
23.1.2022
Hľadajte pravdu
To najhoršie v nás je moja premiéra s autorkou a sakra s tým! Tá baba vie písať!
Viki je mladučké žieňa, od ktorého by som neočakávala príbeh tohto kalibru, ale ona ma úplne odrovnala a ja si musím sňať z hlavy svoj imaginárny klobúk... parádny príbeh.
.
Už som knihu s podobným námetom čítala a viem, že ma vôbec nenadchla, ale prevedenie a kompletné spracovanie tejto autorky ma zasiahlo. Neviem si pomôcť, ale ja som nadšená. Či je to dôkladne vybudovaným a premysleným príbehom. Nesmierne pútavým štýlom, ktorým autorka píše - číta sa tak ľahko. Postavami, ktoré majú špecifické charakteristické črty a bez ktorých by dej stratil ten správny psycho nádych. Vytvorením napätia na každej strane, vďaka ktorému som bola večne nervózna a obracala stranu za stranou, ale aj nežnou stránkou, ktorá dokázala príbeh zjemniť a navodiť láskyplné pocity.
.
Mám rada psychologické hry, ako v knihe, v ktorej som si ich tentokrát parádne užila, tak aj hry autora s čitateľom. Schovať všetky stopy a predsa ich mať stále na očiach, dá poriadnu námahu a nie každému sa to podarí, ale Viki to zvládla na výbornú. Zmiatla ma a ja som takmer do konca netušila, kde je sever. Zároveň ma bavila romantická linka, rozvíjaná úplne prirodzene, bez náhlenia, čítaná s úsmevom na tvári.
Už spomínané postavy a ich charaktery boli všetky do jedného dokonalé. Miešali sa vo mne emócie spolu so zmenami postáv a ich pôsobením, ktoré bolo zakaždým intenzívne.
.
Priateľstvo hraničiace s posadnutosťou, láska bez východiska, úprimnosť otvárajúca oči a doslova zraňujúca túžba po hľadaní pravdy... nechajte si aj vy tento príbeh preniknúť do duše a nazrite pod masku jednotvárnosti, tá vám mnoho odhalí.
Čítať viac
3
6.1.2022
To najhoršie v nás
Už pri knihe S úctou, priateľ som si povedala, že máme ďalšiu skvelú slovenskú autorku. V čom ma utvrdila aj jej najnovšia kniha. Knihu To najhoršie v nás som zhltla na jeden šup. A aj keď som koniec uhádla o čosi skôr, vôbec mi to nepokazilo dojem z čítania. Pri čítaní som uvažovala, že by mohla byť kniha aj sfilmovaná. A ak niektor premýšľa, či si knihu prečítať, tak smelo do toho a rovno si zaobstarať aj S úctou, priateľ. Už teraz sa veľmi teším na ďalšie autorkine príbehy! Čítať viac
5
12.12.2021
Skvělé
Celý příběh se mi moc líbil. Byl skvělý a dokonale promyšlený. Navíc autorka píše poutavě, čtivě, nezdržuje se zbytečnými opisy a i tak si dokážete představit charaktery všech postav.

Během čtení jsem postupně dostávala indicie, podle kterých jsem měla v hlavě plno myšlenek, co se v knize mohlo stát. Dokonce i při chystání večeře jsem nad příběhem musela přemýšlet. Autorka se nás sice snaží zmást, ale to už záleží na každém, jestli se nechá. Já se nenechala. I když moje teorie byly správné, nebyla jsem vůbec zklamaná, že jsem na všechno přišla. Právě naopak. Byla jsem nadšená, že jsem dokázala odkrýt to "špatné". Celou knihu jsem si opravdu užila. Nejvíce šokující na příběhu bylo to, že to může být klidně i reálné. Když už jsem si myslela, že je všemu konec, přišel závěr knihy, který mě fakt dostal a byla jsem z celého příběhu ještě nadšenější. Myslím, že se kniha autorce velmi povedla a určitě stojí za vaše povšimnutí.
Čítať viac
19

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
7.12.2021
Výborné
Keď sa učiteľka Soňa spozná so psychológom Ivanom, zdá sa byť všetko krásne. On však má jedného klienta, ktorý by možno bol schopný vraždiť. Predstavuje pre nich nebezpečenstvo? A čo Sonina najlepšia kamarátka Martina? Má jej sebectvo, závisť a majetnícka povaha nejaké hranice? Čo sa ukrýva pod rúškom tajomstva?
Autorka ma knihou S úctou, Priateľ presvedčila, aby som siahla aj po jej súčasnej novinke a urobila som dobre. Kniha je písaná veľmi pútavo a čtivo, preto sa číta veľmi rýchlo. Poukazuje sa v nej na to, čo dokážu spraviť faloš, žiarlivosť a intrigy a možno ešte aj niečo iné. Postavy sú prepracované a mne sa najviac zapáčil Samo, i keď mal svoje muchy. Autorka vie príbeh tak dobre zamotať, že i napriek viacerým tipom ťažko viete zistiť, kto je vinný, prípadne jej/jeho pohnútky. Preto v ňom nájdeme viacero zvratov a výborné nečakané rozuzlenie. Tlieskam tomu. Autorke sa to ozaj podarilo. Každá veta je premyslená a aj keď si niekedy poviete, že prečo postavy konali tak hlúpo, neskôr sa dozviete, že všetko malo svoje opodstatnenie.
Popri výbornom napínavom príbehu, ktorý sa vám dostane pod kožu, si prečítate aj veľa pekných myšlienok a ja pevne verím, že sa čoskoro dočkáme aj ďalšej autorkinej knihy, pretože píše výborne a určite sa pri jej knihách nebudete nudiť. Odporúčam!
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Čítať viac
Kúpte spolu
25,90 €

„Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“

Všetky skvelé miesta - Jennifer Niven
Všetky skvelé miesta
Jennifer Niven