Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Working Hard, Hardly Working - Grace Beverley
Ušetríte 13,50 €
-73 %
5,00 €

We all know the pressure of feeling like we should be grinding 24/7 while simultaneously being told that we should 'just relax' and take care of ourselves, like we somehow have to decide between success and sanity... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

6
07.08.2022 15:49

Odporucam pred citanim si rezerovovat cas, pretoze tato kniha sa neda pustit z ruky, nedovoli vam spat.. Neskutocne dynamicka, svojim sposobom desiva aj mila zaroven, kazda dalsia strana zvrat, nedokazala som predvidat jedinu vec. Velmi som si oblubila Frosta. A postava Frankie ma doteraz asi najviac zaujala zo vsetkych postav, ktore som doteraz spoznala v knihach rovnakeho zanru. Velmi dobra kniha!!!

Čítať viac

9
9

Knižky som objavila ešte skôr ako som vedela čítať. Tie krásne obrázky... Príbehy o nich musia byť fascinujúce, myslela som si. A keď nás pani učiteľka naučila prvé písmenká, tie ďalšie už išli samé. :) V období puberty to nebola žiadna sláva... Knihy? Povinné čítanie? Veď samotný život je oveľa zaujímavejší! A teraz v zrelom veku opäť objavujem to, čo som si v istom období prestala ceniť. Tú múdrosť, ktorá je v nich, to posolstvo, ktoré v nich nachádzam... Na nezaplatenie. Pre mňa najlepší relax, keď čítam niečo oddychové a kopa vedomostí, keď čítam niečo výpovedné či odborné. A čím viacej múdrosti čítam, tým viac si uvedomujem, koľko toho neviem. Aké klišé a aké pravdivé.

Katarína Morvayová Gagová napísal recenziu

07.08.2022 15:46

Autorka sa rozhodla vypovedať Alin príbeh pomocou jej Ruských denníkov a tiež pozostalosti – listov, fotiek, výstrižkov, ktoré pekne dopĺňajú tento životopis. Boli vskutku zaujímavé. Väčšinu informácií sa síce môžeme dočítať z Ruských denníkov, ale dozvedáme sa aj nové veci. Aľa v obave pred postihom svojich blízkych v Rusku zmenila vo svojich denníkoch mená aj dátumy, Stahr nám teraz podáva skutočné fakty. Napríklad o synovi Jurkovi, hoci to nie je ľahké čítať o tejto nešťastnej materinskej láske. Trochu ma mrzí, že som sa nedozvedela viac o jej dvoch sestrách, to by ma tiež veľmi zaujímalo. Autorka sa tiež snaží priblížiť čitateľovi aj ďalšie Aline knihy, ktoré u nás vydané neboli a dáva nám tak možnosť spoznať jej tvorbu o čosi viac.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Strach je ako fénix. Môžeš ho sledovať zhorieť tisíckrát, no aj tak sa vždy vráti. “